Ömer Toraman

Ömer Toraman haber ile ilgili bütün haberleri, ayrıca Ömer Toraman'ın en son dakika haber, durum ve gelişmelerini bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Ömer Toraman

Elazığ valisi Ömer Toraman kimdir? 1967 yılında Erzurum’un Tortum ilçesinde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Erzurum'da tamamladı. Vali Ömer Toraman, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesinden 1988 yılında mezun oldu. 1994 yılında Erzurum’da Kaymakam adayı olarak görev yaptı. Daha sonra sırasıyla Kastamonu Küre Kaymakamlığı, Diyarbakır Eğil Kaymakamlığı, Çorum Kargı Kaymakamlığı görevini yapmıştır. Elazığ Valisi Ömer Toraman ayrıca Ankara Nallıhan Kaymakamlığı, Elazığ Vali Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

Tümünü Göster

AdıÖmer
SoyadıToraman
GöreviVali
EşiNeşe Toraman
Çocukları3
NereliErzurum
Görev yeriElazığ
Doğum tarihi1967
Kaç yaşında54

Vali Toraman, 2011 yılından itibaren Hukuk Müşavirliği, Kaçakçılık İstihbarat Harekât ve Bilgi Toplama Dairesi Başkanlığı (KİHBİ) görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı ve İller İdaresi Genel Müdür Vekili olarak üst düzey görevlerde görev yapmıştır. Ayrıca Tokat Valiliği görevinde bulundu. Daha sonra Kütahya Valiliği'ne atanmıştır. Son olarak Elazığ Valiliği görevine atanan Vali Toraman evli ve 3 çocuk babasıdır.