Şahin Şerifoğulları

Şahin Şerifoğulları

Elazığ Belediye Başkanı. Şahin Şerifoğulları kimdir? Elazığlı olup 1980 yılında Elazığ'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Elazığ'da tamamladı. Elazığ İmam Hatip Lisesi’nden mezun olan Şahin Şerifoğulları Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünü tamamladı. Ahmet Yesevi Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümünde Yüksek Lisans eğitimi aldı.

Tümünü Göster

Başkan, Şahin Şerifoğulları BOTAŞ Genel Müdürlüğü'nde 3 yıl süreyle uzman olarak çalıştı. Akaryakıt istasyonları ile inşaat ve güneş enerjisi sektörü alanında faaliyet gösteren aile şirketinde yönetici olarak görev yaptı.

Şerifoğulları2010 yılında Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı görevine seçildi. 2018 yılına kadar bu görevi başarıyla yürüterek Elazığ'da spor kulüplerine sağladığı imkanlarla Elazığ'da sporun gelişimine büyük bir ivme kazandırdı.

Şahin Şerifoğulları, Ayrıca, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Futbol Federasyonu Amatör Kurul Üyeliği ve Tügva Elazığ İstişare Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

Başkan Şerifoğulları, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan genel seçimlerde, AK Parti Genel Merkezi tarafından Elazığ 5. Sıra milletvekili adayı gösterildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleri ile Elazığ Belediye Başkan adayı oldu.

Yapılan seçimlerde Elazığ halkının büyük teveccühüyle Belediye Başkanı seçilen Şerifoğulları, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Şahin Şerifoğulları'dan Son Haberler

 • Elazığ'da '1. Enerji Çalışanları Haftası' Etkinliği

  Elazığ'da, 'Enerji Çalışanları Haftası' dolayısıyla etkinlik düzenlendi. ELAZIĞ - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından 2021 yılında ilan edilen ve her yıl kasım ayının ikinci haftası olarak belirlenen tarih, 'Enerji Çalışanları Haftası' olarak …

  Devamını oku »
 • MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Elazığ'da

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin düzenlediği mitinge katılmak üzere Elazığ'a geldi. ELAZIĞ - En son Elazığ'a 2017 yılında anayasa değişikliği ile ilgili gerçekleştirilecek olan halk oylaması öncesi gelen MHP Lideri Devlet Bahçeli, "2023'e Doğru: …

  Devamını oku »
 • AFAD'dan "Deprem Anı Ülke Tatbikatı"

  DİYARBAKIR - Düzce Depremi'nin 23. yılında, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından ülke genelinde uygulanan "Deprem Anı Ülke Tatbikatı" Diyarbakır, Bingöl, Siirt, Şırnak, Batman ve Elazığ'da gerçekleştirildi. Diyarbakır'da merkez Kayapınar …

  Devamını oku »
 • Elazığ'da 116 kişi hafızlık eğitimini tamamladı

  ELAZIĞ - Elazığ'da hafızlık eğitimini tamamlayan 116 öğrenci icazet merasiminde belgelerini aldı. İl Müftülüğüne bağlı Kuran kurslarında öğrenim gören ve hafızlığını tamamlayan öğrenciler için İzzetpaşa Camisi'nde tören düzenlendi. İl Müftüsü Selami Aydın, …

  Devamını oku »