Diyadin Tarımda “Üretim Üssü” Oluyor

Diyadin Tarımda “Üretim Üssü” Oluyor

Diyadin Tarıma Dayalı İhtisas Sera OSB'nin altyapısı güçlendirilerek kurulacak olan 33 adet sera ile Diyadin ilçesi tarımda “ Üretim Üssü”  oluyor.

İlgili bakanlıklardan onayları alınan; proje, keşif ve metraj çalışmaları sonucunda ihalesi tamamlanan, tarım potansiyellerimizi ortaya çıkararak, Serhat Kenti Ağrı’mıza değer katacak ve vatandaşlarımıza istihdam imkanı sunacak olan OSB’nin altyapı güçlendirme çalışmaları başlıyor.

Uzun süredir üzerinde çalışılan, çok sayıda kişiye istihdam sağlayacak olan Diyadin Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesinin, gıda alanında bölgenin "Üretim Üssü" olması hedefleniyor.

Diyadin ilçemizde, jeotermal kaynaklar kullanılarak domates üretimi gerçekleştirilen mevcut durumda var olan 2 adet seraya, Davut Köyü mevkiinde 1.297 dekar alana kurulacak olan 33 adet sera eklenecektir. 860 dekar alana sera, geri kalanına ise sanayi, atık yönetim alanları yapılacak ve birçok vatandaşımıza istihdam imkanı sağlayacak projenin tamamlanmasıyla oluşturulacak 35 adet sera ile üretim miktarı arttırılacak, ilimiz adını tarımla duyuracaktır.

Sera Organize Sanayi Bölgesi Projesi; ekonomik yönden ilimizin kalkınmasını destekleyecek, ülkemiz ekonomisine katma değer katacak, işsizliği azaltma noktasında önemli bir role sahip olacak ve jeotermal kaynaklarımızın etkin bir şekilde kullanılmasını sağlayacaktır.

"Tarım Potansiyelini Keşfet Ağrı" parolasıyla, Kadim Kent Ağrı'mızın potansiyellerine inanarak, emekle ve çaba ile ortaya konulan bu büyük proje, ilimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun.

Etiketler: Tarım Potansiyelini Keşfet Ağrı, Diyadin Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi, Üretim Üssü, jeotermal kaynaklar.

2 Yorum

Ahmed

Ahmed

3 ay önce

Muhteşem bir haber. Uzun zamandır bekliyorduk. Emeği geçenlere özellikle valimize teşekkürler. Modern ahırlar projesi de ihale edildi. O da yapılırsa ağrı için müthiş iki yatırım olacak. Allah muvaffak etsin

Murat

Murat

3 ay önce

Olurda kaplicalarda kuru buz fabrikasida vardi nerde şimdi fabrika bununda sonu ona benzemez inşallah

Yorum Ekle