Erzurum Yaşam

Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencileri, Teknofest 2024 yolunda önemli bir başarı elde etti

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEB) tarafından 2024 yılında 12'ncisi düzenlenen 2242 kodlu Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmalarına katılan Atatürk Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencileri, bu yıl bir kez daha adından söz ettirdi.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEB) tarafından 2024 yılında 12'ncisi düzenlenen 2242 kodlu Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmalarına katılan Atatürk Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencileri, bu yıl bir kez daha adından söz ettirdi.

Erzurum - Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST kapsamında düzenlenen yarışmaya 2024 yılında yapılan proje başvuruları, alanında uzman jüri üyeleri tarafından değerlendirildi. Yapılan ön değerlendirme sonucunda 9 alanda toplam 90 proje final yarışmasına katılmaya hak kazandı.

Hazırlanan Projeler, Final Yarışmalarına Katılmaya Hak Kazandı

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Deniz Dal danışmanlığında Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencileri tarafından lisans bitirme projesi olarak hazırlanan 4 projenin 3'ü, söz konusu 90 proje arasına girme başarısını göstererek gurur kaynağı oldu.

Ali Mohammadalizadeh tarafından hazırlanan Kripto Para Ticareti İçin Kullanıcı Merkezli Akıllı Strateji ve Risk Yönetimi Sistemi projesi, Bilgi ve İletişim Teknolojileri kategorisinde final yarışmasına davet edilen 10 projeden birisi, Yusuf Yardımcı ve Cengiz Güngör tarafından hazırlanan Boğulma Tehlikesini Tespit Edebilen Yapay Zekâ Destekli Akıllı Yüzücü Bilekliği projesi, Sosyal Yenilikçilik ve Girişimcilik kategorisinde final yarışmasına davet edilen 10 projeden birisi ve Fatma Çelik ile Almira Yaren Karadeniz tarafından hazırlanan Basınç Haritalama Yöntemiyle Koyunlarda Topallığı Tespit Edebilen Yeni Nesil Bir Sistem projesi ise Gıda ve Tarım kategorisinde final yarışmasına davet edilen 10 projeden birisi oldu.

11 Temmuz'da çevrim içi olarak gerçekleştirilecek olan Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları Final Yarışması Değerlendirmeleri sonucu, dereceye giren (birinci, ikinci ve üçüncü) projelere ödülleri, TEKNOFEST 2024 etkinliğe kapsamında takdim edilecek.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan proje danışmanı Doç. Dr. Deniz Dal, öğrencilerinin geçmiş yıllarda aynı projede bölge ve final yarışmalarında aldıkları derecelere bu yıl yenilerini katacaklarına inancının tam olduğunu vurguladı. Elde edilen başarıların bölüm, fakülte ve üniversite adına gurur kaynağı olduğunu aktaran Deniz Dal; Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı başta olmak üzere Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Sadeler'e ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Coşkunçay'a desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Ahmet Coşkun, Atatürk Üniversitesi, Erzurum, Festival, Mühendislik Fakültesi, Ömer Çomaklı, Rektör, Teknofest, TÜBİTAK, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir