AK Parti Ağrı Merkez İlçe Başkanlığına Nuri Yıldız seçildi

AK Parti Ağrı Merkez İlçe Başkanlığına Nuri Yıldız seçildi

AĞRI - AK Parti Ağrı Merkez İlçe 7. Olağan Kongresinde tek aday olarak gösterilen Nuri Yıldız başkan seçildi.

15 Nisan Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen kongre, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Program AK Parti Merkez İlçe Başkanı Latif Birgül’ün veda konuşması ile devam etti. Daha sonra kürsüye çıkan Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, davetlilere hitap ederek Ağrı’da yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Bölgede yaşanan gelişmelere dikkat çeken Başkan Sayan, “Biz terörü yenmediğimiz müddetçe, burada PKK kalıntısını sökmediğimiz sürece ne Doğubayazıt kapısını açabiliriz ne kalkınabiliriz. Onun için bizim el birliği içerisinde terörün buradan kökünü kazıyıp göndermemiz gerekiyor. Bu terör meselesi bizi fazlasıyla yoruyor ülkemizi yoruyor” dedi.
AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi ise, AK Parti iktidarı döneminde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. 18 yıllık AK Parti iktidarında Ağrı’ya çok büyük hizmetler geldiğini ifade eden Milletvekili Çelebi, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Türkiye ve Ağrı’da büyük projelere imza atıldı. AK Parti milletin kendisidir. İnşallah her geçen gün ilimize hizmet etmeye, hizmetkâr olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

AK Parti Ağrı İl Başkanı Abbas Aydın da teşkilatlanma çalışmalarını partililere aktardı. Son olarak kongreye katılanlara hitap eden AK Parti Adıyaman Milletvekili ve Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, yaptığı konuşmada muhalefetin Batı’nın sözcülüğünü yaptığını iddia ederek, içeride ve dışarıda önemli sorunların yaşandığını dile getirdi. Aydın, “Onlar Türkiye’de ne kadar şer şebekesi varsa, ne kadar fitne varsa onlarla işbirliği yapıyor. Yani maalesef gözü dönmüş bir Batı ve içerde onun işbirlikçileri var. İttifakı taban tabana siyaset yapan yıllar yılı birbirinin karşıtlığından beslenen siyasi partilerin kendi iradeleriyle bir araya gelmeleri mümkün mü sizce? Siz HDP ile İYİ Partinin bir araya gelebileceğini düşündünüz mü hiç? CHP ile Saadet Partisinin bir araya geldiğini son seçimlerde düşünebilir miydiniz? Ama yöneticileri bir araya getiren başka bir irade var. Sadece ve sadece Tayyip Erdoğan karşıtlığından beslenen bir ittifak var” dedi.

Yapılan konuşmalar ve temayül yoklamasının ardından gerçekleşen seçimlerde tek aday olarak seçime giren Mehmet Nuri Yıldız seçilerek, Ağrı AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı koltuğunu önceki başkan Latif Birgül'den devraldı.

Kongreye AK Parti Adıyaman Milletvekili ve Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, AK Parti Milletvekili Ekrem Çelebi, Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, AK Parti Ağrı İl Başkanı Av. Abbas Aydın, eski Merkez İlçe Başkanı Latif Birgül, parti teşkilatı ve delegeler katıldı. Kaynak:AA-İHA

Parti seçildi AK Yıldız İlçe Başkanlığına Nuri Ağrı Merkez 2
Nuri Yıldız Ağrı Başkanlığına Merkez Parti seçildi AK İlçe 1
Nuri Ağrı Başkanlığına Yıldız seçildi Merkez AK Parti İlçe 3
ağrı ak parti merkez seçim1
ağrı ak parti merkez seçim2
ağrı ak parti merkez seçim3
ağrı ak parti merkez seçim4
ağrı ak parti merkez seçim5
ağrı ak parti merkez seçim6
ağrı ak parti merkez seçim7
ağrı ak parti merkez seçim8
ağrı ak parti merkez seçim9

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir