Ekrem Çelebi

En son Ekrem Çelebi haberleri anında burada. Son dakika Ekrem Çelebi haberlerini buradan takip edebilirsiniz.

Ekrem Çelebi
Ekrem Çelebi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Ağrı Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Ekrem Çelebi kimdir? 17 Eylül 1965 tarihinde Ağrı'nın Patnos ilçesinde doğdu. Çelebi, İlk ve Orta öğrenimini Eleşkirt Temel Eğitim Yatılı Bölge Okulunda tamamladı. Ekrem Çelebi, lise eğitimini Erzurum Cumhuriyet Lisesinde tamamladı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Çelebi, Yüksek lisansını Adana Çukurova Üniversitesi İşletme Bölümünde yaptı. Orta düzeyde İngilizce bilen Çelebi, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Adalet Bakanlığı Bürokratı olan Çelebi, Çukurova Üniversitesi İşletme Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 2011 yılındaki (10 yıl önceki) seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Ağrı Milletvekili seçildi. Ekrem Çelebi, 24. Dönemde AK Parti Ağrı Milletvekili olarak yeniden seçildi. Milletvekili Çelebi;

  • Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği,
  • Türkiye-Brezilya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanlığı,
  • Erzurum İl Koordinatörlüğü,
  • AK Parti Genel Merkez Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı,
  • İnsan Hakları Başkan Yardımcılığı, Siyasi Erdem ve Etik Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

56 yaşında olan Ekrem Çelebi, Halen Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği ile Türkiye-Bangladeş Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Adalet Bakanlığında başta Personel Genel Müdürlüğü Şube Müdürlüğü olmak üzere Müsteşarlık Özel Kalem Müdürlüğü ve Bakanlık Müşavirliği görevlerinde bulundu.

Çelebi, Ağrı Vakfı Danışma Kurulu Üyeliği, Başkent Hukuk Yapı Yönetim Kurulu Başkanlığı, İnsan ve Kültür Vakfı Genel Sekreterliği görevlerini yürüttü.

Bu Sayfaya Emoji İle Tepki Ver!

Diğer Haberler

Kategoriye Ait Diğer Sayfalar

Paylaşmak İstermisin?

İçeriğin sonu

Yüklenecek başka sayfa yok