Elazığ Yaşam

8 yaşındaki kızın, susuz kalan martı yavrusunu kurtarma mücadelesi yüreklere dokundu

Elazığ'da 8 yaşındaki çocuk, aşırı sıcaklardan etkilenen bir martı yavrusuna yardım eli uzattı. Gezi sırasında bitkin halde olan martıyı fark eden minik çocuk, hayvanı su vererek kurtarmaya çalıştı. Başarılı olamayan küçük kızın hüzün dolu halleri yüreklere dokundu.

Elazığ'da 8 yaşındaki çocuk, aşırı sıcaklardan etkilenen bir martı yavrusuna yardım eli uzattı. Gezi sırasında bitkin halde olan martıyı fark eden minik çocuk, hayvanı su vererek kurtarmaya çalıştı. Başarılı olamayan küçük kızın hüzün dolu halleri yüreklere dokundu.

Elazığ - Elazığ'da yaşayan 8 yaşındaki Zehra Nur Erzurumluoğlu, bir gezi esnasında aşırı sıcaklar ve susuzluktan etkilenen martı yavrusuna yardım etmek istedi. Pertek Kalesine düzenlenen gezi etkinliğine annesi ile birlikte katılan Zehra Nur, feribottan indikten sonra martı yavruları ve yuvalarını fark etti. Hava sıcaklıklarının 36 dereceyi bulduğu adada, bir yavru martının sırt üstü düştüğünü fark eden Minik Zehra, su şişesinin kapağıyla yaklaşık 15 dakika boyunca su vermek için çaba harcadı. Ardından Zehra, martıyı su içirdikten sonra gölgeli bir alana götürerek rahatlatmaya çalışsa da sonuç alamadı. Minik kızın, hem çabası hem de olumsuz sonuç sonrası yüzündeki üzüntü yüreklere dokundu.

Yaşadığı üzüntüyü dile getiren Zehra Nur Erzurumluoğlu, ''Gezerken yolda martı yavruları ve yumurtaları vardı. Annemle gezmeye başladık. O sırada bu yavruyu bulduk. Ben ona birazcık su verdim. Önce canlandı ama sonra ölü gibi oldu. Uğraştım ve şişemdeki kapakla su içirmeye çalıştım. Hava çok sıcak olduğu için böyle olmuş olabilir" dedi.

Öte yandan, bölgede yılan popülasyonun artması ve aşırı sıcaklardan dolayı martı ve yavrularının ölümünün bu dönemlerde arttığı bildirildi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Elazığ haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Elazığ Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Elazığ'ın dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Elazığ, Erzurum, Kale, Pertek gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir