Erzurum Yaşam

15 km yürüdüler, sonra zirvenin keyfini çıkardılar

Oltulu Doğaseverler Grubu ile Erzurum Yürüyüş Ekibi hafta sonu yürüyüşlerini Uzundere ilçesi Çağlayan Mahallesi Cancur Mezrasına gerçekleştirdiler.

Oltulu Doğaseverler Grubu ile Erzurum Yürüyüş Ekibi hafta sonu yürüyüşlerini Uzundere ilçesi Çağlayan Mahallesi Cancur Mezrasına gerçekleştirdiler.

Erzurum - Sabah erken saatlerde araçlarla Uzundere Çağlayan Mahallesi'ne giden 17 kişilik ekip, zorlu ve bir o kadarda dik olan Cancur Mezrası'na doğru yürüdü.

Yürüyüş grubu, Uzundere Çağlayan Mahallesi'nde 1150 rakımdan başladıkları yürüyüşlerini 2400 rakımda sonlandırdı. Katılımcılar gidiş-dönüş 15 km olan yürüyüşte zirvede muhteşem manzaranın keyfini çıkardı. Tortum Gölünü, Tortum Şelalesi'ni ve Ayvalı Barajını zirveden doyasıya seyrettiler.

Erzurum Yürüyüş Grubundan Ekrem Kadıoğlu, "Bugün Erzurum ve Oltu yürüyüş grubu olarak, Uzundere ilçesi Çağlayan Mahallesi ile Cancor Mezrası arasında 15 km yol yürüdük. Zirvede çok güzel manzara seyrettik. Buralara yılda birkaç sefer geliyoruz. Her gelişimizde farklı güzelliklerle karşılaşıyoruz" dedi.

Oltu Doğa Severler Yürüyüş Grubundan Emre Kızıltan ise, "Erzurum Yürüyüş Grubu ile Uzundere ilçesinin Çağlayan Mahallesi'nde 15 kilometrelik yürüyüş gerçekleştirdik. Yürüyüşün 10 kilometresinde yemek molası verdik. Zirvede manzara muhteşemdi. Bir tarafta Tortum Gölü ve Tortum Şelalesi bir tarafta Ayvalı Barajı, eşsiz güzel manzaralar eşliğinde mola verdik ve dinlendik. Güzel bir gün geçirdik. Yürüyüşümüze katılan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Erzurum, Kilometre, Tortum, Tortum Şelalesi, Uzundere gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir