Erzurum Yaşam

Zekeriya Araz güven tazeledi

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Erzurum Şube Başkanlığında kongre heyecanı yaşandı. 4 adayın yarıştığı genel kurulda mevcut başkan Zekeriya Araz, rakiplerine fark atarak güven tazeledi.

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Erzurum Şube Başkanlığında kongre heyecanı yaşandı. 4 adayın yarıştığı genel kurulda mevcut başkan Zekeriya Araz, rakiplerine fark atarak güven tazeledi.

Erzurum - Türkiye Emekliler Derneği Erzurum şube başkanlığının 23. olağan genel kurul toplantısı Necip Fazıl Kısakürek kültür merkezinde gerçekleşti. TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün'ün divan başkanlığını yaptığı kongreye ilgi beklenenin üzerinde olurken, mevcut başkan Zekeriya Araz, Hikmet Ak, Handan Tufançlı ve Ümit Bingöl başkanlık için yarıştı.

Kongrede bir konuşma yapan TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün, emeklilerin haklarını savunmak adına genel merkez olarak yoğun bir çaba içerisinde olduklarını belirtirken, TÜİK'in son açıkladığı enflasyon rakamları sonrası emeklilere verilecek zammı kınadığını açıkladı.

Konuşmaların ardından ise seçimlere geçildi. Büyük heyecanın yaşandığı oy sayımı sonrası mevcut başkan Zekeriye Araz, 316 oy, Hikmet Ak, 107 oy, Handan Tufançlı 98 oy ve Ümit Bingöl ise 46 oy aldı.

Rakiplerine karşı ezici bir üstünlük ile güven tazeleyerek yeniden başkan seçilen Zekeriya Araz, kongreye katılım gösteren tüm üyelere teşekkür etti. Araç, "Öncelikle kongremiz hayırlara vesile olsun. Katılım gösteren ve bize inanarak destek veren tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Şahsım ve yönetimin Kaldığımız yerden emeklilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz" dedi.

Bu arada kongre sonrası başkan adaylarından Hikmet Ak'ta sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak güven tazeleyen mevcut başkan Zekeriya Araz'a başarılar diledi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Bingöl, Erzurum, Sosyal medya, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir