Yamadağı Kayak Merkezi'nin ulaşım sorunu çözülüyor

Yamadağı Kayak Merkezi'nin ulaşım sorunu çözülüyor

MALATYA - Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Yamadağı Kayak Merkezi'nin 30 kilometrelik yol açma ve asfaltlanma çalışmaları sürüyor.

Malatya - Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Yamadağı Kayak Merkezi'nin 30 kilometrelik yol açma ve asfaltlanma çalışmaları sürüyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Yamadağı Kayak Merkezi'nin vatandaşlar tarafından daha ulaşılabilir bir hale gelmesi noktasında çalışmalar yapan ve bu doğrultuda 30 kilometrelik yolda asfaltlama çalışmaları gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi Yol ve Alt Yapı Koordinasyon Başkanlığına bağlı ekipler, çalışmalarına devam ediyor.

Asfalt serimi tamamlanan yolda incelemelerde bulunan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'a, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, Yazıhan İlçe Belediye Başkanı Nevzat Öztürk ile birlikte daire başkanları eşlik etti.

Gürkan, asfalt çalışmaları kapsamında hiçbir kente nasip olmayacak şekilde çalışmalar yapıldığını anlatarak, şunları kaydetti:

"Yaptığımız çalışmalarla Malatya'nın başka bir cazibe merkezini daha rahat kullanılabilir bir hale getirdik. Çalışmalar kapsamında 30 kilometrelik yolun 20 kilometresinin asfaltı tamamlanmış durumda. Bu yolumuzun 10 kilometrelik kısmında ise serme ve sıkıştırma çalışmaları devam ediyor. Bu yıl özellikle asfalt çalışmaları açısından hiçbir ile nasip olmayan bir çalışmayla 1600 kilometre asfalt çalışması yaptık. Bu hizmetleri yaparken bizlere imkan sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımızı, hükümetimize ve milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Çalışmaların Malatya'mıza bölge halkına hayırlı olmasını temenni ediyorum."Kaynak:AA


Yorum Ekle