Van Güncel

Van'da "Denizcilik ve Kabotaj Bayramı" kutlandı

Van'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 98'inci yıl dönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.

Van'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 98'inci yıl dönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.

Van: Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 98. yılı, Edremit Marina'da düzenlenen bir dizi törenle kutlandı. Van Gölü sahilinde düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Ardından Tatvan Liman Başkanı Abdurrahman Aki, günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı.

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolasıyla yabancılara verilen imtiyazların son bulduğunu ifade eden Başkan Aki, "Bu kanun ile bağımsızlığımız ve denizlerdeki hükümranlık haklarımız sağlamlaştırılmış ve aynı zamanda denizciliğimizin gelişmesi için de bir dönüm noktası olmuştur. Denizler ülkelerin güvenliği ve refahı için vazgeçilmez öneme sahiptirler. Denize önem veren ülkeler ekonomik anlamda da daha fazla gelişim göstermişlerdir. Kabotaj Kanunun önemi günümüzde yaşanan ekonomik siyasal gelişmelerle birlikte daha iyi anlaşılmaktadır" dedi.

Yapılan konuşmanın ardından Van Gölü açıklarına şehitler için çelenk bırakıldı. Programa Edremit Kaymakamı Yücel Erdem, Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Görentaş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yalçın Özdemir, Edremit Sahil Güvenlik Karakol Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Taner Cavaklı, polis ve sahil güvenlik personeli ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Edremit, İbrahim Görentaş, İstiklal Marşı, Polis, Şehit, Spor, Tatvan, Van, Van Gölü, Yücel Erdem gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir