Erzurum Yaşam

Vali Mustafa Çiftçi'den Jandarma Teşkilâtı'nın kuruluşunun 185. yıl dönümü mesajı

Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, Jandarma Teşkilâtı'nın Kuruluşunun 185. Yıl Dönümü dolayısıyla tebrik mesajı yayınladı.

Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, Jandarma Teşkilâtı'nın Kuruluşunun 185. Yıl Dönümü dolayısıyla tebrik mesajı yayınladı.

Erzurum - Devletimizin bekası, halkımızın huzur ve güvenliği için cansiperâne hizmet veren Jandarma Teşkilâtımızın 185'inci kuruluş yıl dönümünü iftiharla kutlandığını belirten Vali Çiftçi, "Kökleri medeniyet tarihimizin derinliklerine uzanan Jandarma Teşkilâtı'nın ilk nizamnamesi olan "Âsâkir-i Zaptiye Nizamnâmesi"nin (Askeri Kolluk Tüzüğü) 14 Haziran 1869'da yürürlüğe girmesi, Jandarma'nın kuruluş tarihi olarak kabul edilmiştir.

Kuruluşundan bu yana toplumun huzur ve güvenliği için zaman mefhumu gözetmeksizin büyük bir özveri ve gayret ile çalışan Jandarma Teşkilâtı personelimiz; hukukun üstünlüğü, insan hak ve özgürlükleri çerçevesinde halkın huzur ve mutluluğu için toplum destekli asayiş hizmetlerini sürdürmektedir" dedi.

Kadim devlet geleneğimizin en güzide teşkilatlarından biri durumundaki Jandarma Teşkilâtının gücünü yasalardan ve aziz milletimizden aldığını söyleyen Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, açıklamasını şöyle sürdürdü;

"185 yıldır Anadolu topraklarının her karışında huzurun ve güvenliğin teminatı olarak kamu düzeninin tesis edilmesi için disiplinli görev anlayışıyla suç ve suçlularla mücadele etmekte olan Jandarma Teşkilâtımız, aynı zamanda yardım isteyenlere, darda kalanlara, âciz ve düşkün insanlara yardım etme görevlerini yüksek vazife anlayışıyla yerine getirmektedir.

Türk Jandarma Teşkilâtımızın kuruluş yıl dönümü vesilesiyle, görevleri başında şehit düşmüş kahraman personelimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize hayırlı, uzun ömürler niyaz ediyorum. İlimizin ve ülkemizin güvenliği için görevi başında bulunan ve milletimiz için gurur vesilesi olan tüm Jandarma Teşkilâtı mensuplarımıza aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve esenlikler temenni ediyorum."

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Erzurum, Jandarma, Şehit gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir