Bitlis Yaşam

Tren yolcuları Bitlis'in doğal ve tarihi mekanlarını gezdi

Ankara'dan Bitlis'in Tatvan ilçesine gelen 'Turistik Tatvan Treni'nin yolcuları Nemrut Krater Gölü, Selçuklu Mezarlığı ve Bitlis'te tarihi mekanları gezdi.

Ankara'dan Bitlis'in Tatvan ilçesine gelen 'Turistik Tatvan Treni'nin yolcuları Nemrut Krater Gölü, Selçuklu Mezarlığı ve Bitlis'te tarihi mekanları gezdi.

Bitlis: Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından bölgenin turizm değerlerinin tanıtılması amacıyla düzenlediği 'Turistik Tatvan Treni', 2 günlük seyahatin ardından önceki gece saat 23.00 sıralarında Tatvan'a ulaştı.

Karşılamanın ardından konaklayacakları yerlere yerleştirilen trenin yolcuları gün içerisinde de Ahlat Selçuklu Meydan Mezarlığı, Nemrut, Bitlis merkezdeki tarihi han, hamam, köprü ve medreseleri gezdi.

Turistik Tatvan treni bugün akşam saatlerinde getirdiği yolcuları alarak Tatvan Garı'ndan Ankara'ya doğru hareket edecek.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bitlis haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bitlis Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bitlis'in dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Ahlat, Bitlis, Nemrut Krater Gölü, Selçuklu Mezarlığı, Tatvan, TCDD, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir