Tevfik Kumbasar

Tevfik Kumbasar haber ile ilgili bütün haberleri, ayrıca Tevfik Kumbasar'ın en son dakika haber, durum ve gelişmelerini bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Tevfik Kumbasar

Tevfik Kumbasar kimdir? Rizeli olup 1983 yılında Rize'de doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Rize'de tamamladı. Daha sonra Üniversite öğrenimine başlayan Kumbasar Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Tevfik Kumbasar, 2014 yılında Rize Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı.

Tümünü Göster

Daha sonra Rize Valiliğinde İl Merkez stajını tamamlamıştır. Ayrıca Rize Ardeşen ve Artvin Hopa ilçelerinde Refiklik stajını yaptı. Ayrıca Ankara' da Mülkiye Müfettişliği Refiklik stajını yapmıştır. Aynı zamanda Denizli Bozkurt ilçesinde vekâlet stajını tamamlamıştır.

Tevfik Kumbasar İngiltere Liverpool Üniversitesinde 4 ay süreli dil eğitimi aldıktan sonra Kaymakamlık Kursunu tamamlamıştır. Daha sonra Denizli İli Babadağ İlçesinde görev yapmakta iken 31 ağustos 2018 tarih ve 2018/157 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Çat Kaymakamlığına atanmıştır. Burada 26 Eylül 2018 tarihinde görevine başlamıştır. Son olarak 14.07.2020 tarih ve 31185 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanı atama kararı ile Hakkari Vali Yardımcısı olarak atanmıştır.