Teknosa Haberleri

Teknosa

TeknoSA Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. bünyesinde, 2000 yılında kurulan, teknoloji ürünlerini “en uygun fiyat” ve “en iyi hizmet kalitesi” ile tüketicilere sunmayı amaçlayan bir teknoloji perakende zinciridir. TeknoSA, kuruluşundan bugüne istikrarlı bir şekilde büyümüş; yaygınlığı, hizmet kalitesi ve ürün çeşitliliği sayesinde Türkiye’nin lider teknoloji perakendecisi konumuna ulaşmıştır.

Tümünü Göster

Kurulduğu günden itibaren yaygınlığı, hizmet kalitesi ve yenilikçiliğiyle fark yaratarak Türkiye'de yeni nesil perakendeciliğin öncüsü olan Teknosa, teknoloji ürünlerini tüketicilere en uygun fiyat ve en iyi hizmet kalitesiyle sunmaktadır.

Şirket 3, 6, 9 ve 12 aylık olmak üzere finansal sonuçlarını yılda 4 kez açıklamaktadır. TeknoSA'nın faaliyetleri mağazacılık, bayi ağı ve e-ticaret olarak üç grup altında sınıflanmıştır. Mağazalarda tüketici elektroniği, görüntüleme, bilişim teknolojisi, telekom ürünleri ve beyaz eşya perakendeciliği yapılmaktadır.

Bayi grubu faaliyetleri kapsamında klima ve Sharp marka buzdolabı satışı yapılmaktadır. Klima satışları İklimSA markası altında yapılanmıştır. E- ticaret alanında ise 2003 yılında kurulan ve 2005 yılında faaliyete geçen teknosa.com ile faaliyet göstermektedir.