Erzurum Yaşam

Tek hayalleri Teknofest'te yarışmak

Oltu Anadolu Fen Lisesi 9. sınıf öğrencileri Model uçak yaptılar. Teknofest yarışmasına katılmak isteyen öğrenciler büyük bir heyecan yaşıyor.

Oltu Anadolu Fen Lisesi 9. sınıf öğrencileri Model uçak yaptılar. Teknofest yarışmasına katılmak isteyen öğrenciler büyük bir heyecan yaşıyor.

Erzurum - Yıl içerisinde boş zamanlarını değerlendiren öğrenciler, model uçak yaparak ileride ülkeye faydalı projeler de yer almak istediklerini söylediler.

Oltu Organize Sanayi bölgesinde iş insanı Oğuzhan Mercan'ın malzeme desteği verdiği öğrenciler kendi uçaklarını yaptı. Öğrenciler yaptıkları uçakları okul bahçesinde test ederek uçurdular.

Oltu Anadolu Fen Lisesi 9 sınıf öğrencilerinden Ömer Faruk Özdemir, "Okulumuz bünyesinde açılan model uçak kursunda sene başından buyan eğitimler aldık. Teknofest yaklaşıyor hayalimiz Teknofest'e katılmak. Ülkemiz de Selçuk Bayraktar abimizin yaptığı insansız hava araçlarını gördük heveslendik. Teknofest'e katılmak istedik. Ben okula ilk başladığımda daha çok doktor olmak istiyordum. Model uçak kursundan sonra çok daha ilgim artı. Şimdi uçak mühendisi olmayı düşünüyorum. Selçuk Bayraktar abimizle birlikte çalışmak isterim" dedi.

Oltu Anadolu Fen Lisesi Fizik Öğretmeni Kazım Kardal ise "Bu senenin başından beri ekip arkadaşlarımızla ve öğrencilerimizle eğitmenimizle birlikte model uçaklar üzerinde çalışıyoruz. Daha yolun başındayız ama amacımız ilerleyen dönemlerde Teknofest yarışmalarına katılmak. Ayrıca okulumuzda bulunan öğrencilerden milli teknoloji hamlelerimize katkıda bulunacak bireyler yetiştirmektir. Umarım güzel işler başarırız" diye konuştu.

Oltu Organize sanayisinde faaliyet gösteren çelik fabrikasının sahibi iş insanı Oğuzhan Mercan da "Oltu Anadolu Fen Lisesi öğrencilerinin insasız hava aracı projelerinin olduğunu duydum, malzeme desteği istediler bizde yardımcı olduk. Öğrencilerimizin projelerine yardımcı olmaktan son derece mutluluk duyduk, bundan sonrada bu şekilde geleceğimize ışık tutacak umut verecek projelerin her zaman destekçisi olacağız" dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Doktor, Erzurum, Organize Sanayi Bölgesi, Selçuk Bayraktar, Teknofest gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir