Tatvan'da Van Gölü kirlenmesin temiz kalsın" sloganıyla bisiklet turu düzenlendi

Tatvan'da Van Gölü kirlenmesin temiz kalsın' sloganıyla bisiklet turu düzenlendi

BİTLİS - Van Gölü Aktivistleri Derneği ile Tatvan Bisiklet Topluluğu üyeleri tarafından, Van Gölü'ne dikkat çekmek amacıyla bisiklet turu düzenlendi.

BİTLİS - Van Gölü Aktivistleri Derneği ile Tatvan Bisiklet Topluluğu üyeleri tarafından, Van Gölü'ne dikkat çekmek amacıyla bisiklet turu düzenlendi.

Tatvan sahilinde bir araya gelen dernek üyeleri, "Van Gölü kirlenmesin mavi kalsın" sloganıyla bisiklet turuna başladı.

İlçe merkezinde başlayan bisiklet turuna katılanlar, sahil boyunun ardından İşletme ve Kale lerine geçerek turu sonlandırdı.

Van Gölü Aktivistleri Derneği üyelerinden Cihan Doğar, gazetecilere, Van Gölü çevresinde yaşayan herkesin gölün temizliği konusunda gereken hassasiyeti göstermesi gerektiğini belirtti

Tatvan Bisiklet Topluluğu Başkanı Kamil Sönmez de farkındalık oluşturmak ve Van Gölü konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesini sağlamak amacıyla haftada bir gün bisiklet turu etkinliği yapacaklarını belirti.Kaynak:AA

Tatvan'da Van Gölü kirlenmesin temiz kalsın sloganıyla bisiklet turu düzenlendi1

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Bitlis haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Bitlis Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: Bitlis, Tatvan.

Paylaşmak İstermisin?

Yorum Ekle