Şenol Turan

En son Şenol Turan haberleri anında burada. Son dakika Şenol Turan haberlerini buradan takip edebilirsiniz.

Şenol Turan
Şenol Turan

Erzurum'un Oltu ilçe kaymakamı Şenol Turan kimdir? Giresunlu olup 30 Kasım 1981 tarihinde Giresun’un Tirebolu İlçesinde doğdu. Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Nazlı Turan ile evli olup, bir kız çocuğuna babadır. İngilizce ve Fransızca bilmektedir. 2005 yılında Galatasaray Üniversitesi İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Kaymakam Adayı olarak, Çardak/Denizli ve Kabataş/Ordu ilçelerinde Kaymakam Vekilliği yaptıktan sonra, sırasıyla;

Şenol Turan, 2010-2012 yılları arasında Tonya/Trabzon, 2012-2014 yılları arasında Koyulhisar/Sivas ilçelerinde Kaymakam, 2014-2016 yılları arasında ise Gümüşhane Vali Yardımcısı olarak görev yaptı.

2009 yılında Amerika Birleşik Devleri Orlando/FL University Of Central Florida'da (UCF) dil eğitimi aldı. Ekim 2011'de Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı'nın hazırlamış olduğu Avrupa Birliği Leonardo Da Vinci - Hayat Boyu Öğrenme Projesi kapsamında Paris ve Strasbourg'ta incelemelerde bulunan resmi heyete başkanlık etti.

Şenol Turan "Demokrat Parti Dönemi Türk-Amerikan İlişkileri", "Avrupa Anayasası", "Kriz Yönetimi" ve "Sürdürülebilir Kalkınma" konularına ilişkin akademik düzeyde çalışmalar yaptı.

Mayıs 2013'te Avrupa Birliği Grundtwig Programı kapsamında, Belçika'nın Bruxelles şehrinde "L'expérimentation de I'approche orientale" çalışma programına katıldı.

Şenol Turan Karadeniz Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünde yüksek lisans yaptı.

30 Kasım 2016 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan 29905 sayılı kararname ile Oltu/Erzurum Kaymakamlığına atandı.

Bu Sayfaya Emoji İle Tepki Ver!

Diğer Haberler

Kategoriye Ait Diğer Sayfalar

Paylaşmak İstermisin?