Hakkari Güncel

Şemdinli'de temizlik kampanyası düzenlendi

HAKKARİ - Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde, çevre temizliği bilincinin oluşturulması amacıyla çöp toplama etkinliği düzenlendi.

Hakkâri - Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde, çevre temizliği bilincinin oluşturulması amacıyla çöp toplama etkinliği düzenlendi.

"Daha yaşanılabilir bir Şemdinli için ben de varım" sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında, Kaymakam Ali Ekber Ateş, Belediye Başkanı Fahri Şakar, asker, polis ve gönüllülerin katılımıyla ilçedeki sokak, cadde ve dere kenarlarında temizlik çalışması yapıldı.

Katılımcılar tarafından toplanarak poşetlere konulan çöpler, kamyonlara yüklenerek bölgeden taşındı.

Belediye Başkanı Şakar, gelecek nesillere yaşanabilir ve temiz bir çevre bırakmak istediklerini söyledi.

Şemdinli'nin daha temiz olması için bu tür çalışmaların süreceğini belirten Şakar, şunları kaydetti:

"Etkinliğimize yaklaşık bin kişi katıldı. Poşetlere doldurduğumuz çöpü kamyonlara yükleyerek çöp alanına taşıdık. İlçemizin daha yaşanılabilir olması için elimizden geleni yapacağız. Vatandaşlarımızdan çöplerini çevreye atmamalarını istiyoruz. Doğaya hep birlikte sahip çıkmamız gerekiyor. Kampanyamıza destek veren herkese teşekkür ederim."

HAKKARİ - Şemdinli
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Hakkari, Kampanya, Kamyon, Polis, Şemdinli gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir