Ağrı Yaşam

Şehit babanın "Babalar Günü" çocukları tarafından mezarı başında kutlandı

Ağrı'da 2017 yılında şehit olan güvenlik korucusu Cemal Budak'ın 5 çocuğu, Babalar Günü'nde şehit babalarını mezarı başında andı.

Ağrı'da 2017 yılında şehit olan güvenlik korucusu Cemal Budak'ın 5 çocuğu, Babalar Günü'nde şehit babalarını mezarı başında andı.

Ağrı - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde 2017 yılında terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda amcasının oğlu Yunus Budak ile şehit olan güvenlik korucusu Cemal Budak'ın çocukları, Babalar Günü'nde babalarının mezarına giderek Babalar Günü'nü kutladı. Hem Kurban Bayramı'nı hem de Babalar Günü'nü şehit babalarından ayrı geçiren 5 kardeş, anneleriyle beraber 7 yıldır her Babalar Günü'nde babalarını mezarı başında dualarla anıyor. 7 yıldır görmedikleri babalarının hasreti ve eksiliğiyle büyüyen gözü yaşlı çocuklar, şehit olan babalarıyla gurur duyuyor.

"Babamla her zaman gurur duyacağım"

Babası şehir olduğunda 7 yaşında olduğunu söyleyen çocuklardan Nurhayat Budak, gözyaşlarıyla babasına olan özlemini dile getirerek, "Babam şehit olduğunda ben 7 yaşındaydım. O gün çok kötü geçti. Kendimi çok eksik hissediyorum ve çok üzülüyorum. Ama bir taraftan da gurur duyuyorum, babamın şehit olmasından. Herkesin babası yanındayken benim babam yanımda değil. Çok zor. O burada olsaydı ona Babalar Günü nedeniyle hediye alırdım, sarılırdım. Çok özlüyorum onu. Yine de Babalar Günü'nü kutluyorum. Çok iyi bir babaydı. Babamla her zaman gurur duyacağım. Mekanı cennet olsun" dedi.

7 yıl önce çıkan çatışmada hem eşini hem de kardeşini şehit verdiklerini söyleyen Şehit Güvenlik Korucusu Cemal Budak'ın eşi Nuriye Budak, "Saat sabah 8'e gelirken ortalığın karıştığını öğrendik. Karakola gidip akşama kadar bekledik. 2 şehit var dediler. Ama eşim çok gezdiği için ona bir şey olmamıştır diye düşündüm. Daha sonradan haber geldi ve hem kardeşimin hem de eşimin şehit olduğunu öğrendim, ne kardeş acısı ne de eş acısı hiç geçmiyor. eşim dağı, bayırı çok seviyordu. Görevini seviyordu. Ben 5 çocuğuma hem anne hem de baba oldum ama ne kadar uğraşsam da çocuklar eksik kalıyor" ifadelerine yer verdi.

"Cumhurbaşkanımızı çok sevdiğimiz için oğlumun adını Erdoğan koyduk"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a olan sevgilerinden dolayı oğlunun adını Erdoğan koyduğunu dile getiren Nuriye Budak, "Devletimiz her zaman yanımızda. Bayramlarda, Anneler Günü'nde, eşimin şehadet yıl dönümünde sürekli gelip bizi ziyaret ediyorlar. Cumhurbaşkanımızı çok sevdiğimiz için oğlumun aldığını Erdoğan koyduk. İleride onun gibi olmasını çok isterim" şeklinde konuştu.

Ağrı Aile ve Sosyal İl Müdürlüğüne bağlı personel ise, Babalar Günü nedeniyle şehit çocuklarıyla beraber Şehit Güvenlik Korucusu Cemal Budak'ı mezarı başında andı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Ağrı haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Ağrı Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Ağrı'nın dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Ağrı, Doğubayazıt, Kurban Bayramı, Operasyon, Recep Tayyip Erdoğan, Şehit gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir