Ardahan Kültür Sanat

"Sakin kent" Ardahan'a yerli turist akını

Tarihi ve doğal güzellikleri ile öne çıkan ve turizmin yeni rotası olan Ardahan, yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapıyor.

Tarihi ve doğal güzellikleri ile öne çıkan ve turizmin yeni rotası olan Ardahan, yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapıyor.

Ardahan - Doğa turizminin yeni rotası olan Ardahan'a tur şirketleri aracılığıyla kafileler halinde kente gelen ziyaretçiler, Tarihi Ardahan Kalesi, Kura Nehri üzerinden bulunan kanyonlar, Çıldır ilçesinde bulunan Şeytan Kalesi, Hanak ilçesindeki Kura Nehri Vadisi'nde bulunan Harosman Kanyonu, kayalara oyulan Harosman Mağaraları, eski su değirmeni ve dört mevsimin aynı anda yaşandığı yaylalara ve tarihi mekanlara ilgi gösteriyor.

Özellikle doğa meraklılarının ilgisini çeken Harosman Mağaraları, Ardahan'ın gizemli yüzünü keşfetmek isteyenlere ev sahipliği yapıyor. Mağaraların içinde gizlenmiş doğal güzellikler ve tarihî izler bulunuyor. Hanak Çayı'nın akış yönünde yer alan bu mağaraları ziyaret edenler hem kura vadisinde bulunan kanyonun bulunduğu alanı dolaştı, hem de doğa havasını soludu.

Ardahan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü öncülüğünde yapılan tanıtım çalışmaları ve düzenlenen etkinlikler sayesinde her yıl ziyaretçi sayısı artan Ardahan'a gelenler, kentin farklı bölgelerindeki el değmemiş güzellikleri keşfederek fotoğraflıyor.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Ardahan haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Ardahan Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Ardahan'ın dört bir yanından Kültür Sanat haberleri de dahil olmak üzere, Ardahan, Ardahan Kalesi, Çıldır, Hanak, Kale, Kura Nehri gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir