Rüyada Saç Taramak Ne Anlama Gelir?

Rüyada Saç Taramak Ne Anlama Gelir?

Rüyada saç taramak, izzet ve devlete, tararken beyaz kıl düşmesi, eline geçecek maldan nafaka vermeye yorulur. Bir kimsenin sında saçını taraması kıymetli bir dostluk kuracağına, zengin ise malının artacağına ve para bularak işini genişleteceğine işarettir.

Siyah saç taramak, değerli arkadaşlık kuracağına işarettir. Saç taramak yol yapmaktır. Rüyasında saçlarının gür, temiz ve taranmış olduğunu gören kadın veya erkek sevinir, neşelenir.

İmam Nablusi'ye göre rüyada saç taramak yola çıkacağının işaretidir. Eski bir tarakla saç taranması uzaklardan bir haber almaya yormuştur. Başını süslü tarakla taradığını görmek bekarlar için güzel bir evliliğe yorumlanır. İslami rüya tabirlerinde saç taranmasının anlamı malınızın zekatını vereceğinize yorulur.


1- Rüyada banyoda saç taramak

Saygın ve söz sahibi biri olacağınıza yorumlanır. Banyoda kepekli saç taranması ise büyük bolluktur.


2- Elle saçı taramak

Elle saç taramak, kalplerden üzüntü ve sıkıntıyı gideren kişiye işarettir. İş hayatında itibarınızın artacağını da ifade eder.


3- Fırçayla saçı taramak

Saç fırçası ile saçı taramak gece vakti bir yolculuğa çıkacağınızı ifade eder. Bazen de bu rüya insanlara yararı dokunan faydalı bir dosta işarettir.


4- Rüyada mavi tarakla saç taramak

Mavi renk mutluluğu temsil eder. Mavi tarakla saçınızı tarağınızı görmeniz söz sahibi birinden menfaat elde edeceğinize ve yüceleneceğinize işarettir. Mavi tarak evlada ve büyük bir aşka da tabir edilir.


5- Pembe tarakla saçı taramak

Bir kimsenin rüyasında pembe bir tarakla saçını taraması o kimsenin çok iyimser bir kişi olduğuna tabir olunur. Rüya sahibinin olumsuzlukları gayet doğal karşıladığına ve bu olumsuzlukların bir gün gelip nasıl olsa geçeceğine inandığına işaret eder.


6- Rüyada uzun saç taramak

İnsanın rüyasında siyah uzun saç taraması ömrünün uzun olması veya mal sahibi olmasına delalet eder.


7- Rüyada sarı saç taranması

Birini meslek sahibi edeceğinize ve insanlar tarafından övgülü sözler işiteceğiniz, keder ve üzüntüden kurtulmaya işarettir. Sarı saç tarayan kadın özel yaşamında değişikliğe gider.


8- Rüyada yağlı saç taramak

Bekar kız için kocaya, bekar erkek için de sıkıntı ve meşakkatlere sabreden haysiyetli ve iffetli bir kadına delalet eder. Bazen de bu rüya itibar ve kazancın artmasına da yorulur.


9- Rüyada ayna karşısında saçların taranması

Evde aynada saç taramak, sevince, menfaate, refaha ve korkudan emin olmaya delalet eder.


10- Hamamda saç taramak

Hayır, menfaat, ferah, borcunu ödemek, murada ermek, sünnet-i seniyyeye uymak ve ziynet ile tabir olunur.

Lütfen Rüyaya puan verin!
287 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi