Rüyada Helikopter Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Helikopter Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada helikopter görmek, zafer kazanmaya, düşmanı alt etmeye, sonuca ulaşmaya delalettir. sahibi için hayırlı bir anlamı vardır. Gelecek için umutlu mesajlar verir. Helikopter görülmesi, önünüzdeki engelleri aşarak yeni bir sınıfa yükseleceğinize işaret eder. Rüyada dosdoğru giden bir helikopter görmek, muvaffakiyete işarettir.


1- Rüyada Helikopter Kullanmak

Rüyasında helikopter kullandığını gören rüya sahibi için yenilik ve cesaret anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin cesur biri olduğunu ve azimle mücadele ettiği hedefinin gerçekleşeceğine işaret eder.


2- Rüyada Helikopter Almak, Aldığını Görmek

Rüyada Helikopter aldığını görmek yeni atılımlar yapmak, başarılı bir hayatın kapılarını açmak, adım atmaya korkmadan hedeflerini gerçekleştirmek olarak yorumlanır. Rüyasında helikopter satın aldığını gören kimse başarısının sebeplerini hazırlar.


3- Rüyada helikoptere binmek

Rüya sahibi için zafer demektir. Rüyada helikoptere bindiğini görmek, kazanılan zafer, elde edilen başarı, uzun zamandır büyük bir istekle peşinden gidilen hedeflerin gerçeğe dönüşmesini ifade eder.


4- Rüyada helikopterle uçmak

Rüyada helikopter ile uçtuğunu görmek, rüya sahibinin cesur ve yenilikçi yapısı sayesinde mutlu bir hayata adım atıldığını gösterir. Bu olumlu yorumların tümü rüya sahibinin yakınları içinde geçerlidir. Bu rüya aynı zamanda hükumetin adaletli davrandığına, işlerin adil yürütüldüğüne işarettir.


5- Rüyada helikopter sürmek

Rüyasında helikopter sürdüğünü gören kişi sayesinde yakınları ve sevdikleri de bu mutluluğa ve başarıya dâhil olup meyvelerini yiyeceklerdir. Aynı zamanda bu rüya yüksek bir makama çıkmaya yahut hayır ve menfaate işaret eder. Helikopterle havada türlü türlü oyunlar yapan, cesur olur.


6- Rüyada helikopterden atlamak

Kazanılacak olan zaferin ve elde edilebilecek olan başarının rüya sahibi tarafından geri itilmesi anlamını taşır. Düşünmeden atılan adımlardan dolayı fırsatları kaçırmak, üzülmek, beklenilen haberin gelmemesi, geleceğe yönelik atılacak olan adımların ertelenmesi anlamlarında yorumlanır. Rüyada helikopterden atladığını gören genel olarak fırsatları geri tepme olarak ifade edilir.


7- Rüyada Helikopter Yanması Görmek

Rüya sahibi için uyarıdır. Helikopterin patlaması çevresindeki bazı kötü niyetli kimselerin onu kıskandığına ve başarısına mani olmaya çalışacaklarına dair bir işarettir.

8- Rüyada helikopter kazası görmek

Özenerek ve büyük bir cesaret örneği göstererek, risk alarak yaptığı her işin arkasında kötü gözler olduğuna, dedikodusunun yapıldığına, bunlardan dolayı rüya sahibinin dikkatli olması gerektiğine yorumlanır. Helikopterin parçalanması bir felaketin meydana geleceğine delalettir. Helikopter kazası görmek, kendinize neredeyse imkansız hayaller ve amaçlar koyduğunuzla ilişkilidir.


9- Rüyada Helikopter Düşmesi

Bir müddet ortaklıklardan uzak durulması gerektiğine, başarısını göz ardı edecek olan birilerinin olduğuna ve emeklerinin boşa çıkarılmaya çalışıldığına delalet eder. Bazı yorumculara göre Helikopter düştüğünü görmek beklenen kötü haberin gelmesine, olumsuzluklara, maddi darlığa düşmeye işaret olarak yorumlamışlardır.


10- Rüyada helikopter uçurmak

Helikopter uçurmak genel olarak iyiye yorumlanır. Sadece bazı durumlarda gözü kapalı davranmamak ve dikkatli olunması gerektiğine dair işaretler verir. Rüyada helikopter uçurduğunu görmek, rüya sahibinin hedefleri doğrultusunda hareket etmesi dâhilinde güzel kazanımlar elde edeceğini gösterir. Çevresindeki insanlara karşı tedbir alınmasında fayda vardır. Bir rivayete göre rüya sahibinin işlerinde ve hususi hayatında doğruluk ve başarıdır.

Helikopter rüyası ister kötü olsun ister iyi olsun, ilk yorumu olumlu olarak kendiniz yapın. Ne görürseniz görün, her şeyi iyiye hayra yorun. Mesela kötü bir şey görünce, "tersi çıkar" diye kendinize telkin edin. İyi bir şey görünce de "hayrolsun, olduğu gibi iyi çıksın" diye kendinize telkin edin.

Eski tabircilerin yaşadıkları zamanlarda helikopter yoktu. Dolayısıyla bu rüya, havaya ve rüzgara, nispet şeklinde yorumlanmıştır.

Lütfen Rüyaya puan verin!
115 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi