Rüyada Beyaz Deve Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Beyaz Deve Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada beyaz deve görmek, yağmura ve berekete yorumlanır. sahibinin güçlü, kudretli biri olduğunu ifade eder. Ayna zamanda Rüyada beyaz deve görmek, kişinin uzun bir aradan sonra bereketli bir döneme kavuşacağına delalet eder. Rüyada beyaz deve görmenin yorumu, bolluk olarak tabir edilir.


1- Rüyada Beyaz Deveye Binmek

Gücü, kudreti olan kimseye, hacca gitmeye, evliliğe ve bereketli bir dönem geçirileceğine rivayet edilir. Rüya sahibi bekâr ise ve rüyasında bir beyaz deveye bindiğini görürse o kişi için kısmet var demektir. Ayrıca evlilik hayatında da bolluk içinde olacağına delalet etmektedir.


2- Rüyada beyaz büyük deve görmek

Rüyada beyaz büyük deve görülmesi çölde olanlar için yağmur anlamına gelirken, şehir hayatında olan kişiler için bereket anlamına gelmektedir. Nitekim yağmur da bereketi sembolize ettiğinden beyaz devenin görülmesi hayırlı anlamlar içerir.


3- Beyaz erkek deve görmek

Bir kimsenin rüyasında beyaz deveye bindiğini görmesi bu rüya bekârlar için evliliği temsil eder. Evli kimseler içinse Hacca gitmek anlamına gelir. Allah tarafından hayırlı görülecek işler yapmaya ve hayırlı evlatlara da işarettir.


4- Rüyada beyaz deve sürüsü görmek

Rüyada beyaz develerin sürüsü görülmesi büyük bir kısmetin geleceğine ve bu kısmetin hayırlı olacağına, rüya sahibinin zorluk çekmeden bir ömür süreceğine, sözü geçen ve kudretli bir kimse sayesinde başarılı işlere adım atacağına dair yorumlanır.


5- Beyaz deve yavrusu görmek

Beyaz deve yavrusu mübarek bir hayvandır ve her ne şekilde görülürse görülürsün genel olarak iyi anlamlar taşır.Rüya sahibi için hayırlı haber demektir. Evinin bahçesinde beyaz deve yavrusunun olduğunu görülmesi, rüya sahibinin hayırlı işler yaptığına ve bereketli bir yıl geçireceğine işaret eder.


6- Rüyada beyaz deve sevmek

Tüm yi ilgilendiren sorunlardan arınmaya, rüya sahibinin ekonomik açıdan rahatlayacağına, planlanan hayırlı seyahatin gerçekleşeceğine, fakat bunlar için kısa bir dönem beklemek gerektiğine delalettir.


7- Rüyada bahçede beyaz deve görmek

Gelecek huzurlu günlerin yakında olduğu, kuvvet sahibi biriyle yapılacak olan münasebetten ötürü kazanç elde edileceğine yorumlanır. Bu kazanç sadece para olmayabilir. Güzel herhangi bir işe atılacak adıma vesile anlamında bir kazanç da sağlanabilir.


8- Rüyada beyaz deve kesmek

Bazı âlimler beyaz devenin kesilmesi konusunun yorumunda muallakta kalsalar da en kabul görülen yorumu gücü, kudreti olan ve herkes tarafından sevilen birinin artık itibar görmemesi şeklinde yorumlanır. Bu kişi rüya sahibi olmak zorunda değildir.


9- Rüyada beyaz deve eti dağıtmak

Kesilen beyaz deveye ait etlerin insanlara dağıtıldığını görmek zekât ve sadaka konusunda dikkatli olunması gerektiğini ifade eder. Artan malın bir kısmının ihtiyaç sahiplerine dağıtılması, mümkünse kurban kesilmesi şeklinde bir uyarı anlamı da taşır.

Lütfen Rüyaya puan verin!
29 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi