Rüyada Açık Kapı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Açık Kapı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada açık kapı görmek, bir kimsenin da açık kapı görmesi maddi ve manevi yönden uğurlu gelişmelerin yaşanacağını işaretle tabir edilir. Rüyada görülen açık kapı rüya sahibinin yaşamını olumlu biçimde etkileyeceğini ifade eder. Ayrı anlamı ve yorumları bulunan açık kapının detayla tabiri:


1- Rüyada Açık Kapı Görmenin Anlamı ve Yorumu

Rüyada açık kapıdan girmek; maddi yönden yaşanılacak rahatlığı gösterir. Rüya sahibi özlem duyduğu kişilerle hasret giderir. Rüyada açık kapı uğurlu bir rüya olup hane halkında hasta olan kimse varsa hastalığın geçeceğine ve şifa bulunacağına alamettir. Ayrıca açık kapı parasal rahatlama anlamına gelir.

Rüyanızda açık ya da aralıklı bir kapıyı örmeniz; rahat bir hayat sürüp ve huzura kavuşacağınıza işarettir. Derin bir nefes anlamında olan açık kapının görülmesi o kişinin kısmetinin açılacağına yorumlanır.


2- Rüyada Evde Açık Kapı Görmek

Evde açık kapı kırgınlıkların bitmesine, barışmaya vesile olmasına delildir. Özellikle hane halkında size dargın biri varsa gönlünü almanızı işaret etmektedir. Evde kapının açık olması var olan sorun ve sıkıntıların bitmesi anlamındadır. Huzurlu neşeli ve mutlu günlerin yakında olduğunu belirtir.


3- Rüyada Yarı Açık Kapıyı Görmek

Bazı arzu ve dileklerinize kavuşmaya çok az bir süre kaldığını belirtir. Maddi anlamda beklentilerinizin gerçekleşmesine ve ek kazanç için biraz daha beklemeniz gerektiğini ifade eder. Rüya sahibinin biraz daha çalışmasıyla emeğinin karşılığını yakın bir zamanda alacağına delalet eder.


4- Rüyada açık kapıyı kapatmak

Rüya sahibi kapıdan içeri girdiğinde kapıyı kapatsa güzel bir konum, makam ya da sonu iyi bitecek bir işe delalet eder. Açık kapıdan girdikten sonra kapının kapatılması, maddi manada istenilen yaşam düzeyine ulaşacağına alamet eder. Arzu edilen mevki ya da makama ulaşacağına işaretle yorumlanır.


5- Rüyada Açık Kapıdan Çıkmak

Rüyada açık kapıdan dışarı çıkmak, rızkını temini için çaba sarf eden evin sahibi ile tabir olunur. Bir kimsenin rüyada evinin açık kapısından dışarıya çıktığını görmesi, hasta ise şifa bulmaya, müjde ve selamete tabir edilir.


6- Rüyada Kapı Açık Görmek

Kapının aralıklı oluşu, rüya sahibinin maddi ve manevi anlamda her türlü kısmetinin açıldığına işaret etmektedir. Rüyayı gören kimsenin girmiş olduğu işlerde büyük başarılara imza atarak, kazanç elde edeceğini ifade eder. Aynı zamanda açık kapı kişinin kısmetinin de açıldığına, muradına ereceğine işaret edilir.


7- Rüyada Açık Kapıyı Kilitlemek

Açık bir kapıyı kilitlediğini gören kişi evlenmek ister ve evlenir. Rüyada açık olan bir kapıyı kilitlemek güvenilir kimseye, şeref ve yüceliğe, kişinin bulunduğu mevki ile makamını korumasına, borcunu ödemeye ve emanetleri korumakta güvenilir insanlara tabir edilir.


8- Rüyada Açık Kapıyı Kapatmak

Açık kapıyı kapattığını gören kimse evlenmek niyetindeyse iyi bir eşle evlenecektir. Yolculuk yapmak isteyen için selametle bu seyahatini gerçekleştireceğine işaret eder. Rüyada açık kapıyı kapatmak üzüntü ve kederin gitmesine, işlerin yoluna girmesine, hapiste tanığı bir kimse varsa onun kurtulmasına delalet eder.


9- Rüyada Açık Kapıdan Işık Görmek

Rüyada açık kapıdan süzülen ışıkların görülmesi, geçimin kolaylaşacağına işaret etmektedir. Kişinin rüyasında açık kapıdan ışık görmesi parlak bir geleceğe kavuşacağına delalet etmekle birlikte ilim ve yetenekle donatılacağına tabir edilir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
53 kişi puan verdi. Ortalama puan: 7

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi