Rüyada Şimşek Görmek

Rüyada şimşek görmek nedir, ne demektir? Rüyada kara bulutlarla birlikte şimşek düşmesi, çakması, çarpması, gök gürlemesiyle birlikte şimşeğin çaktığını görmek ve şimşekten korkmak ve şimşek sesi ne anlama gelir? işte tüm detaylarıyla rüyada şimşek görmenin anlamı ve rüya yorumu.

Rüyada Şimşek Görmek Nedir? Rüyada Şimşek Çakması Ne Anlama Gelir

Rüyada şimşek görmek daima korku ve şiddetle yorumlanır. Bir kimsenin da şimşek görmesi, sapıklıktan sonra hidayete, günahtan sonra tövbeye delalet eder. Bazı kere de şimşek görmek, gizli olan şeyleri keşfetmeye ve kendisine gelecek habere delalet eder. Bazen de kaybolmuş bir kimsenin gelmesiyle müjdeye, yahut rızkın yenilenmesine ve sevinçli bir haberin gelmesine delalet eder.

Rüyada Şimşek Görmenin Anlamı ve Yorumu

Rüyada şimşek görmek, süngü ve kılıçların şakırdayıp parlamasına da işarettir. Rüyada şimşekten bir şey yediğini veya kendisine bir şey isabet ettiğini görmek, birisinin onu iyilik ve yardım üzerine sevmesine ve Allah için ona muhabbet etmesine işarettir.

Bazı kere de rüyada şimşek, devlet büyüklerinden gelecek güzel vaatlere, mallara, tebessüme, sevince, bahta ve emri altında olan kimselerden bir şeyi rica etmesine alamettir.

Rüyada şimşek çaktığını görmek

Rüya sahibinde şiddetli korku hasıl olacağına işarettir. Şimşeğin ziyasından bir parça aldığını görmek, kendisine hayır ve menfaati olan bir işi bitirmeye delalet eder.

Bir kimsenin rüyada evine şimşek çaktığını görmesi, zengin olmaya alamettir. Karanlıkta gök görültülü şimşek çaktığını görmek, üzüntü, keder ve sıkıntıdan kurtulmaya delalet eder. Yağmursuz havada şimşeğin çakması, rüya sahibine yapılan vaadin yerine getirilmesine delalet eder.

Bir kimsenin rüyada şimşeğin kendi elbisesini yaktığını görmesi, eşinin sıkıntısına delalet eder. Çünkü eş insan için elbise mesabesindedir.

Rüyada şimşek çaktığını görmek, rüya sahibinin bir şeyden korkacağına alametle birlikte şimşek ışığından, elini uzatarak bir parçasını avuçları içine aldığını görmek, kendine hayrı ve menfaati olan bir işi yapacağına delalet eder.

Arka arkaya şimşek çaktığını görmek, o yıl feyiz ve bereketin çok olacağına delildir. Evinin içinde şimşek çaktığını görmek, zengin olacağına; karanlıkta şimşek çakarak etrafı aydınlattığının görülmesi rüyayı gören kişinin sıkıntıdan kurtulacağına işarettir.

Bir başka rivayete göre de: yalnız şimşek görmek, sapıklıktan sonra hidayete, bazen de görmeye ariz olan zaaflığa işarettir. Eğer rüyayı gören hasta ise hastalığından şifa bulur ve iyileşir.

Bazen de şimşek görmek, gizli olan şeyleri keşfetmeye ve kendisine gelecek habere, bazen de kaybolmuş bir kimsenin gelmesiyle müjdeye yahut rızkın yenilenmesine ve mahsur olan kimselere yardım etmesine işarettir.

Bazı rüya tabircilerine göre de rüyada şimşek görmek, şiddetten kurtulup kurtuluşa, kurtuluştan da şiddete dönmeye işarettir. Gördüğü şimşekle beraber yağmur da yağıyorsa rüya sahibinde kötü ve çirkin bir hadisenin zuhuruna alamet edeceğine delildir.

Bir adam şimşekten kendisine bir şey isabet ettiğini görse, birisi ona iyilik, yardım ve Allah için ona muhabbet eder. Yağmursuz görülen şimşek, kendisine yapılan vaadin yerine getirilmemesine işarettir.

Bazı tabirciler şimşeği, uzak bir yerden elde edilecek menfaatle tabir etmişlerdir. Şimşek rüyası habere, gizli olan şeyin açığa çıkmasına, sapıklıktan sonra hidayete, kayıp kimsenin gelmesine, sıkıntıda olanın kurtulmasına, uzaktan gelecek menfaate yorulur.

Rüyada gökte gök görülütüsü eşliğinde şimşek ve yıldırım, bazı işlerle uğraşmaya işarettir. Başına veya evine şimşek düştüğünü görmek ise, o kimsenin zarara uğrayacağını gösterir.

Rüyada gökte şimşek görmek zorluklarla mücadele edeceğinizi belirtir. Başına veya evine şimşek düştüğünü görmek, o kimsenin başına birçok sıkıntı geleceğine yorumlanır.

Rüyada Şimşek Çakması

Yine aynı zamanda yağmur yağıyorsa, büyük bir bolluğa yorumlanır. Bu tür rüyalar genelikle sevinçli bir haber taşısada genel anlamda rüyada şimşek çakması, çok sevineceğiniz bir haber almaya ve varsa korkularınızın biteceğine tabir edilir. Şimşek çakarken hava aydınlanıyorsa rüyayı görenin geleceği çok iyi ve aydınlık olacak anlamındadır.

Rüyada şimşek çaktığını görmek, kısa vadeli zenginliğin ve mutluluğun işareti olabilir ve eşsiz güzel haberdir. Şimşeğin çakması aynı zamanda kişinin geleceğinin parlak olacağına işarettir.

Şimşek çakarken hava aydınlanıyorsa rüya sahibinin geleceği güven altındadır. Yine rüyanızda şimşek çakarken aynı zamanda yağmur yağıyorsa, büyük bir bolluğa işarettir. Rüyada şimşek çakması; kazancın artmasına, korkuya kapılmamaya, zengin olmaya ve bütün üzüntülerden kurtulmak şeklinde tabir edilir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
439 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi