Rüyada Öküz Görmek

Rüyada Öküz Görmek ne anlama gelir?

öküz veya bu cinsten bir hayvan görmek, refaha ve mala kavuşacağını bildirir. Rüyasında öküz gören lider pozisyonuna yükselecektir.

Öküz rüyasını gören güçlü, kendini beğenen, varlıklı, mevki sahibi, dürüst biridir. Görülen öküz besili ise büyük varlığı işaret eder.

Öküz sağlıklı ve evcilse, hayatınızı kontrol altına aldınız demektir. Azgın öküz cimriliğe ve söz dinlememeye işaret eder.

Öküzlerin bir şehre girdiklerini görmek, yağmaya ve şehre girecek hırsızlara işarettir. Bazıları da, öküz, zalim ve asi bir insana işarettir, demişlerdir. Bundan dolayı, öküzün öldürüldüğünü veya boğazlandığını görmek, zalim ve asilerin helak olmasına işarettir.

Öküz görmek, paranızın ve malınızın artmasına, rahata ermeye yorumlanır. Bulunduğunuz bir toplulukta lider konuma geçeceksiniz demektir. Rüyada bir öküz görmek, yakında evleneceğiniz anlamına da gelir.

Tek öküz, vali için bir sene valiliğine, tüccar ve sanatkâr için bir sene; ticarete işarettir. Çok öküzü olduğunu gören, layıksa vali olur.

Öküz onu boynuzlarsa o kimsenin canı sıkılır. Rüyada öküz eti yiyen zengin olur. Öküz kendisini ısırırsa hastalığa yakalanır. Bir kimseyi öküz boynuzlarsa, Allah u Teâla Hazretleri o kimseye Salih iki çocuk verir.

Rüyada üzerine öküzün bağırdığını gören kimse uzak bir yere yolculuk yapar. Denizde seyahat eden kimsenin rüyada öküz görmesi, yolculukta başına gelecek sıkıntılara işarettir.

Kendisinin öküzle veya öküzün kendisiyle konuştuğunu gören kimsenin birisiyle aralarına nefret vuku bulur. Öküzü yerine kapatıp muhafaza ettiğini gören kimse o sene hayra nail olur.

Rüyada öküz ne demektir?

Rüyada öküz görmek şan, şöhret, ordu ve cemaat sahibi büyük bir kimsedir. Bir kimse rüyada bir öküzün kurt olduğunu görse, adil bir hâkim ve kumandanın zalim olmasına işarettir. Beyaz öküz gören hayra nail olur.

Rüyada öküz almak, satmak

İbn-i Sîrîn: Besili bir öküzünüzün olması aynı yıl içerisinde rızkın bollaşmasıdır. Öküz almak büyük bir iyilik yapacağınızı işaret eder. Öküz satmak işlerinizin kötüye gideceğini işaret eder. Öküzün sizi kovaladığını görürseniz bu sizi iş yaşamında dertli günler beklediğine yorulur. Öküzün sizi kovaladığını görmek, iş hayatında sıkıntılı günler yaşayacaksınız.

Bir öküz satın aldığını gören kimse, dostlarına ve insanların eşrafına yumuşak söz söylemekle vaziyeti idare eder.

Rüyada evinize öküz girdiğini görmek mal elde etmektir. Allah'ın inayetiyle yüzünüze hayır kapılarının açılacağına işarettir.

Öküz eti yemek: Gelirinizin artacağına, mal ve miras elde edeceğinize, öküz eti görmek; mal elde etmeye tabir olunur. Öküz kellesi yemek ise yıl içerisinde bol miktarda mal elde edeceğinize yorumlanır. Yemek için boğazlanan öküzün eti helal rızıktır.

Öküzün eti, o büyük kimse tarafından olan maldır, iç yağı da o seni içerisindeki rızıktır.

Öküz pisliği görmek; bahtınızın açılacağına ve mal elde etmeyi ifade eder.

Rüyada öküz görmek neye yorumlanır?

Öküzün çok boynuzlu olduğunu görmek, azlık ve çokluk ciheti ile şendere işarettir. Bazı kere de öküz, ahmaklığa, dağınıklık ve gaflete işarettir.

Alaca öküz neşe ve sevince, siyah öküz, ululuk ve hasta için şifaya işarettir.

Bir kadın kendisinin bir öküze sahip olduğunu görse, kocası kendisine itaatkâr ve her hususta kadının hükmü altında olur. Kadın evli değilse evlenir veya kızı varsa onu kocaya verir. Bu rüyayı gören saltanat sahibi bir kimse ise, arzu ve ümit ettiği şeylere kavuşur.

Lütfen Rüyaya puan verin!
431 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi