Rüyada odun görmek ne demek ?

Rüyada odun görmek ne demek ?

da kesilip parçalanma ihtiyacı olmadan yakılmaya hazır halde odun görmek; güç işlerin kolaylaşmasına, devlet yönetimine yaklaşmaya yorumlanır. Rüyasında kesilmiş odun gören, mirasa kavuşur ve akıllığı sayesinde her türlü işin altından kalkarak amacına ulaşır.

Yığılmış odun çok paradır. Rüyada odun biriktirmek hayırlı kısmet, para, bolluk olarak yorumlanır. İri ve hantal, kesilip kırılması gereken odun görmek güçlükle ve şer metotlarla elde edilecek rızka yorumlanır. Demişler ki odun ahmaklığa ve kalın kafalılığa, aşırı cimriliğe, koğuculuğa, katı ve yaramaz söze, günah işlemeye de yorumlanır.

Rüyada evinizde odun görmek bol miktarda gelir elde edeceğinize işarettir. Rüyada odunun yüklenmesi halkın ırz ve namusu hakkında kötü söz söylemeye yorulur. Bir kucak dolusu odun görmek çeşitli cinsteki muhtelif malların ele geçmesine yorulur. İşsiz birin yanında bir kucak dolusu odun görmesi kadri yüce birisinin hizmetinde bulunmaya tabir olunur.Rüyada odun yığını görmek ele geçecek maldır. Çok para anlımını taşır.

Hasta için odun biriktirmek tedavi ve şifaya, kuru odunu yarmak işleri kolaylaştırmaya, meyve ağaçlarının odunu, bu ağaçların meyvesinin delalet ettiği şeyin fesadına tabir edilir

Ateşe odun koymak Hakka yaklaşmaya, çocuğu eğitimciye vermeye, borcu vermeye, hastayı doktora götürmeye yorumlanır. Rüyada çölde odun görmek kötüye işarettir.

Odunu ateş içinde alevlenmiş görmek düşmana galip gelmeye, kurbanın makbul olmasına, odun yemek haram mal yemeye yahut dayak yemeye alamettir.

Yerde duran ağaç kütüğü hareketsizliğe, kötürümlüğe; Odun bazen münafık kimseye; Kışın oduncuyu görmek ticaret ve kazanca, miras malına çıkar.

Rüyada odun görmek ne anlama gelir?

Diğer mevsimlerde oduncu görmek günaha, söz götürüp getirmeye, sözü kasıtlı dinleyip söz taşımaya yapmaya delalet eder.

Rüyada ateşe odun atmak, genç bir erkek için dost diye görüştüğü birinin düşmanlığına; tecrübeli bir yaşta ise makam sahibi olması ihtimaline; evliler için para yüzünden kavgaya işarettir. Evliler için para sıkıntısının neden olacağı kavgaya yorumlanır.

Rüyada ateşe odun atmak, genç bir erkek için ahbap diye görüştüğü birisinin düşmanlığına, tecrübeli yaşta ise, makam sahibi olması ihtimaline, genç kızlar için, bir ormancı veya dengi bir kimse ile evliliğe, evliler için para yüzünden kavgaya, genel olarak her hangi bir dileği için ümit beslemeye delalet eder.

Rüyada kuru veya yaş odun görmek, savaş, düşmanlık ve öfke ile tabir olunur. Odun satan ve taşıyan, halkın arkasından söz söyleyen kimselerle yorumlanır.

Kirmani ye göre; rüyasında sahradan veya ormandan odun kesip arkasında taşıdığını görmek, rüya sahibinin kötü işler, fitnecilik, halka iftirada bulunmak gibi isler yaptığına işarettir.

Bir ormandan odun kestiğini ve bir hayvana yükleyerek taşıdığını gören, birçok insanlarla tartışmaya girer. Ve onlarla kavga eder.

Ateş yakmak için iki üç odunu bir yere koyan kimse, gittikçe artan bir üne sahip olur. Odun sattığını gören halkın aleyhinde söz söyler. Odun satın aldığını görenin aleyhinde başkaları söz söyler ve dedikodu yapar.

Bir kimse yakmak için bir yere birkaç odun konulduğunu görse, o yerde katı ve yaramaz bir söz söylenir ve söz artar.

Rüyada odun ne demek, neye işarettir?

Rüyada yanında odun görmek, etrafında olduğunu gören kimse, rızka, ihtiyaçlarını gidermeye, mirasa yahut muattal vakıf malına işarettir. Çuvalda odun görmek, cinsi muhtelif olan maldır, hizarla odun kesmek, kadri yüce birisinin hizmeti olarak yorum yapılır.

Hasta için rüyada odun biriktirmek, tedavi ve hastalığından kurtulmasına işarettir. Bir kimsenin rüyada ateşe odun koyması, Rabbine yaklaşmasına yahut bir küçüğü, terbiyeciye teslimine yahut bir borçluyu hâkime teslim etmesine yahut bir hastayı doktora götürmesine işarettir.

Eğer odunu ateşle alevlendirmiş görse, kurbanı kabul olur, borçlusuna galip gelerek ondan intikamını alır.

Odun yediğini gören kimse haram mal yer yahut uyanıkken odunla dayak yer. Gemisi olan kimse rüyada gemisinin yandığını veya yanında bir odun yandığını görse, gemisinin batmasına işarettir.

Rüyada odun görmek; çevrenizde size kötülük yapmak için uğraşan birçok düşmanınızın olduğuna, bazı yorumculara göre ise uzun odun görmek; mal ve mülk sahibi olmaya, odun kesmek; düşmanı yenmeye işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
226 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi