Rüyada Keser Görmek

Rüyada Keser Görmek Nedir? Keserle Kazmak Yontmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada keser görmek, bir işin menfaatinize uygun bir biçimde son bulacağına yorumlanır. da inşaat keseri; miras alacağınıza ya da yaptığınız işten fazla kazanç elde edeceğiniz anlamına gelir. Kişinin rüyasında keser görmesi mevcut durum üzere hayatını sürdüreceğinin işaretidir. Keser aynı zamanda bireylerinden görülecek yardım ve iyiliğe, zabıta memuruna; hep kendi çıkarını düşünen kimseye ya da sözünden zarar görülen şerli bir kimseye delalet eder. Rüyada keser geçim demektir. Ayrıca keser; hizmetçi, çocuk, zevce tarafından gelecek rızık, fayda ve menfaat olarak tanımlanır. Rüyada keser görmek, bulunduğu hal üzerine devam etmesine. Bazen keser, geçime, hizmetçi, çocuk ve hanımdan görülecek rızık ve faydalara işarettir. Keser, doğru harekette bulunmayan adamları terbiye ve ıslah eden zabıta memuruna işarettir. Bazı tabirciler keser, mali kendi taratma çekmeye ihtiraslı bir kimseye, bazıları da, uzun dilli ve yaramaz söz söyleyen şerli bir kadına işarettir, dediler. Bazen de keser görünmeyen bir kimsenin görünmesine işarettir.

Rüyada keser görmek, bir şeyi söylemedikçe yapmayan ve emredince hayır ve menfaat getirecek isler gören hizmetçi ile tabir olunur. Keser ile eğri bir şeyi düzelttiğini gören, bir kimseyi hayra yöneltir ve serden muhafaza eyler. Ebu Sait el Vaiz e göre; keser, herkesi kendisine bağlayan bir adamla, bir rivayete göre dili uzun, geçimsiz bir eşle tabir olunur. Rüyada keser görmek hayırlıdır. Rüyasında keserle bir ağaç yonttuğunu görmek, yonttuğu miktarı kadar eline para kazanacağına işarettir. Keserle yaş bir ağacı kesmek, ev halkından birisinin hastalanacağına işarettir. Keserine bir sap taktığını gören bir memuriyete veya bir işe girer. Rüya sahibi kadın ise evlenir, evli ise çocuğu olur. Bir tahtayı yontarken keserinin sapının kırıldığını gören sıkıntıya düşer.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada keser görmek, bulunduğu hal üzerine devam etmesine yorumlanır. Bazen keser, geçime, hizmetçi, çocuk ve hanımdan görülecek rızık ve faydalara işarettir. Keser, doğru harekette bulunmayan adamları terbiye ve ıslah eden zabıta memuruna işarettir. Bazı tabirciler keser, malı kendi tarafına çekmeye ihtiraslı bir kimseye yorumlamışlardır. Bazıları da, uzun dilli ve yaramaz söz söyleyen şerli bir kadına işarettir, dediler. Bazen de keser görünmeyen bir kimsenin görünmesine işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
99 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi