Rüyada kolye görmek ne demek?

Rüyada kolye görmek ne demek?

Rüyada kolye görmek; kız çocuğuna, devlet hizmetinde yüksek makama, iyilik, bekar için evlenmeye, mal ve rafahla beraber devlete, güzel bir memuriyete, hamile kadın için doğacak çocuğun erkek olmasına, saygı duyulan bir kimseye, ziynet ve güzelliğe delalettir.

Bekar kadının rüyada kolye görmesi

Kadının da kolye görmesi, Eğer rüyada kadının gördüğü kolye mücevherden ve kıymetli taşlardan olursa, o kadın kadri yüce bir adamla evlenir ve ondan erkek çocuklar doğurur ve muradının incisini elde eder.

Rüyada bir kolyeye sahip olmak; Rüyada bir kolyeye mâlik olduğunu görmek, sevinç ve sürura delâlet eder.

rüyada kolye görmek

Rüyada kolye görmek, zinet ve güzellik ile tâbir olunur. Güzel bir eviniz ve anlayışlı bir eşiniz olacak. Üzerinde, altın, gümüş, boncuk veya mücevherden gerdanlık olduğunu görmekse, devlet hizmetinde yüksek makama gelmek demektir. Rüyada inci ve mercanla dizilmiş kolye görmek, incinin temizliği, güzelliği ve çokluğu miktarınca Kur'ân-ı Kerîmi ezberlemek anlamına gelmektedir.

Etrafınızdaki insanlar tarafından saygı duyulan, sevilen bir kimse olduğunuzu işaret eder. Birsine kolye hediye etmek, aşık olacağınıza yorumlanır.

Rüyada erkeğin kolye görmesi

Rüyada bir erkeğin, boynunda inciden kolye görmesi, eğer o kişi Kur'ân öğreniyorsa, Kur'ân-ı Kerimi ezberlemesine delâlet eder. Eğer bir yere sözü varsa, sözünü yerine getirmeye işarettir. Eğer bekâr ise, güzel Kur'ân okuyan bir kadınla evlenmeye alâmettir. Yine rüyada inci dizileri Nebiler Nebisinin sünnetlerine ve diğer kıymetli diziler de, hikmet, doğru söz ve fıkıh ilmine delâlet eder.

Rüyada gerdanlık görmek, erkek için güzel bir kadın ile evlenmeye işarettir.

Rüyada boynunda koyle görmek

Rüyada boynunda kolye olduğunu görmek, cimrilik ile tâbir olunur. Bazı kere de kolye, zevcenin kocasına yapacağı iyilikle ona devamlı saygı göstermesine ve efendisinin malından hanımın elinde bulunacak mala alâmettir.

Rüyada kadının kolye görmesi

Evli kadının rüyada kolye görmesi, kocası ile tâbir olunur. Eğer görülen kolye gümüşten, geniş ve kuvvetli ise, kocasının mert, yumuşak ve zengin bir kimse olduğuna; eğer gerdanlık zayii olursa, bu defa kocasının yaramaz bir adam olduğuna delâlet eder. Eğer gerdanlık ile beraber gümüşten bir boyun bağı da olursa, gerdanlıkta bulunan yakut ve mücevherler kadının güzelliğine delâlet eder.

Görülen gerdanlık gümüş ve mücevherden ise mal ve refahla beraber devlete; demirden olursa, kuvvetle beraber memuriyete işarettir. Rüyada kadın için kolye, kocasının kendisine emanet ettiği maldır. Hamile kadın için gerdanlık görmek, doğacak çocuğun erkek olmasına delâlet eder. Bazı kere de kadın için kolye görmek, kırmızı renkli peçeye ve başörtüsüne delâlet eder. Yine gerdanlık rüyası, evli kadın için çocuğa, bekâr kadın için de evlenmeye delâlet eder.

Kolye görmek, kiz çocugu ile yorumlanir. Bir kadinin rüyasinda boynuna kiymetli bir kolye taktigini görmesi, bir kiz çocugu doguracagina isarettir.

Rüyada kolye hediye etmek

Rüyada eşinize bir kolye hediye ettiğinizi görmek, onun size olan bağlılıını ve itaatinin derecesinin yüksek oldugunu anlatir.

Rüyada kolye takmak

Sizin bir kolye taktiginizi görmeniz, yaptiginiz islerin arkadaslariniz ve dostlariniz tarafindan takdir edildigine isarettir. Bir baska rivayete görede: Bir kadinin rüyada gördügü kolye, onun süs esyasi meydana gelecek kiz çocuklaridir. Eger kadinin gördügü gerdanlik mücevher ise. o kadin kadri yüce bir adamla evlenerek erkek çocuklar dogurur ve arzusuna kavusur.

Lütfen Rüyaya puan verin!
2863 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

3 Yorum

Seray tatbak akcan

Seray tatbak akcan

6 ay önce

Rüyamda boşanmak üzere oldum eşım benım bayan arkadaşımla görüştünü ona kolye aldını görüyordum kızlar bana gelıp eşimın aldını söylüyor du eşımın benı ona kotuledını söylüyordu bende onun telefonu ıle boşanacak eşımı aramak istiyordum anlamı nedır sizce

nevin

nevin

7 ay önce

Ruyamda memurluk icin yapmis oldugum tercih sonucunu gordum ve yerlesmisim sonucun yanindada 3tane altin kolye hediye gelmis bana ne anlama geliyo acaba

Hatice

Hatice

8 ay önce

Rüyamda eltim bana 2 tane kolye emanet ediyor.. birisi altin diğeri altın gibi değerli taşları olan kolye... düğün oluyormuş bu kolyeleri düğünde geline takacağını söylüyor..geline takana kadar bana emanet ediyordu kolyeleri....

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi