Rüyada Kavun Görmek

Rüyada Kavun Görmek

Rüyada kavun görmek; yaşamınızda önemli kayda değer mühim değişiklikler olacağına yorumlanır. da tamamen yetişmiş ve olgunlaşmış kavun görmek, vücudun diriliğine ve selamete delâlet eder. Derler ki rüyada rengârenk dilimlenmiş kavunlar kısmettir, hayır ve faydaya ve vücut sağlığına alamet eder. Kavunun özü, anlayış ve ilim ile ifade edilir.

Rüyada kavun görmek, şerefli, soylu ve evlât sahibi bir kişi ile tabir edilir. Bazı kere de rüyasında bir kimsenin kavun aldığını görmesi mühim ve Kur'an tilâvet eden kimseye, ilme ve amele ve güzel methe, ülfet ve muhabbete delâlet eder.

Yine bazı tabirciler, kavunu, çocuğa, çoğu da güzel olan şeylere işaret olduğunu söylemişlerdir. Bazı tabircilere göre de, kavunu, zengin şerefli ve Arap olmayan kadınlara delâlet eder denilmiştir.

Bir erkek, rüyasında bir kadının kendisine kavun verdiğini görse, erkek evlâdının olacağına delâlet eder. Kavun görmek, bazı kere de devlettir, eğer onu yediğini görürse, toplu mala işarettir.

Rüyanızda kavun almak ne demektir?

İbn-i Sîrîn hazretleri demiştir ki: - Rüyada elini semaya uzatıp bir kavun aldığını görmek, mülke ve nimete malik olmaya delâlet eder. Rüyanızda kavun almak rüya sahibi için kısmetinin açılacağını, ce mutlu olmak ve mal ile rızkının artacağı manasına gelmektedir.

Rüyada kavun tohumu görmek

Rüyada tohum görmek, salih ve hayırlı nesle; kavun tohumu görmek ise, gam ve kedere ve şiddetin kalkmasına, ağrı ve hastalıkların iyileşip şifa bulmasına yorulur.

Rüyada kavun yemek

Rüyanızda yemek için kavun kesmek İç ve dış iyiliğine, ilim ve irfana, güzel amele işarettir. Sıkıntıda olan birinin rüyasında kavunu kesip yediğini görmesi, sıkıntıdan kurtulacağına delâlet eder, eğer rüyayı gören bu kişi yahut yakın bir sı hapisteyse, hapisten çıkar, hastaysa şifa bulur.

Ebu Saidü'l-Vaaz demiştir ki: Rüyada içi boşalmamış ve bozulmamış kavun görmek ve yemek vücudun sıhhat ve afiyetine delâlet eder.

ibn-i Sîrîn (rh.a.) demiştir ki: Kavun yemek, gam ve kederden halâs olmaya (kurtulmaya) delâlet eder.

Hamile kadının kavun yemesi: Rüyasında hamile kadının olgunlaşmış kavun görmesi, bu onun doğumunun yaklaştığını gösterir, eğer hamile kadın rüyasında kavun yediğini görürse, doğumunun kolay olduğunu ve çocuğun sağlıklı olacağına tabir edilir. Yine hamile birinin rüyasındaki kavun görmesi, bollukla yorumlanır.

Rüyada kavunlarla dolu tarla; Evhamlı birtakım insanlara işarettir. Kişinin rüyasında kavun tarlası görmesi, birbiri ardınca meydana gelecek bolluk, rızık ve faydalara işarettir. Kavunlarla dolu tarla görülmesi nesli temiz ve huzurlu bir aileyi temsil eder.

Rüyada sarı, yeşil, kırmızı kavun görmek

Yeşil kavun, bir ülke, bir çocuk veya bir eş anlamına gelir. Sarı kavun, iyi ve iyi övgüye sahip kadınlar veya erkeklerdir. Sarı kavun görmek, kendileri için güzel ve methedilen ve hayır ile yâd edilen birtakım erkek ve kadınlara alâmettir. Yeşil kavun görmek, şehre, çocuğa, zevceye yahut erkek hizmetçiye delâlet eder.

Rüyada kırmızı kavunun görülmesi, her türlü süs, ziynet ve bezeğe alâmettir. Yeşil kavun görmek, senin bereket ve bolluğuna ve rüyayı görenin bedeninin kuvvetli olmasına delâlet eder. Genel olarak yeşil kavun ülkeye veya çocuğa ya da eşe yorumlanır.

Kavun satıcısı görmek: Rüyada kavun satıcısını görmek, yanında şifa veren ilaçlar ve yiyecekler bulunan birine işarettir.

Rüyada kavun almak nedir?

Rüyanızda pazardan kavun almak bekâr için evlilik anlamına gelir. Kavun aldığını gören kişi, yakın zamanda mutlu bir haberi duyacağını gösterir.

Rüyasında yeşil kavun aldığını gören kişi, varlıklı bir yerden bir davet alacağını gösterir. Çünkü yeşil kavun zenginlik ve refahı sembolize eder ve mülkiyeti arttırır. Rüyada kavun çekirdeği görmek, bir rivayete göre mal ve menfaat ile; bir rivayete göre de, kız evlat ile yorumlanır.

Lütfen Rüyaya puan verin!
147 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi