Rüyada Katır Görmek

Rüyada Katır Görmek

İnatçı kimseye, kısır erkek veya kadına, zina mahsülü çocuğa yahut yolculuğa işarettir. da katıra binip kıble yönüne doğru gitmek haccetmeye, diğer yönlere doğru gitmek debdebeli yolculuğa yorumlanır.

Katır, yolculuga isarettir. Bir kimse rüyada bir katira binip kible tarafina yöneldigini görse, hacca gider. Eger baska bir tarafa yönelmis ise, san ve serefle uzak yolculuga çikar. Katira binmek uzun ömre ve dogurmaz bir kadinla evlenmeye isarettir. Katira tersine binmek haram bir kadina isarettir. Seferde ise yolculugu sona erer ve üzüntüye düser. Katir, kisir kadinla tabir edilir. Bir kimse rüyada, kullanilmasi güç ve baslanmalari zor bir takim katirlar görse, kendinden asagi kimseler tarafindan ona yapilacak hileye ve hastaliga isarettir. Bir katira bindigini görse, bir insanla düsmanlik ve münazara yapar.

Rüyada katıra binmek uzun ömre yahut doğurmayan bir kadınla evlenmeye, Eyerli dişi katır güzel ve edebiyat ehli bir kadına, Katır sütü içmek üzüntü ve kedere, Uysal bir katıra binmek hayır ve iyiliğe, Katırcı, önder bir kimseye yahut hayvan ıslahı ile meşgul olan kimseye delalet eder.

Rüyada katıra binmek, çok zahmetli bir işten başarıyla çıkmaya işarettir. Katır satın almak aile yaşamınızda bazı sıkıntılara yorumlanır. Katırdan düşmek, işlerinizde para kaybedeceğinize işarettir. Katırdan çifte yemek, ihanete uğramak demektir.

Dar kafalı, iyi niyetli, zengin, çalışkan ahbaptır. Bundan iyilik görür.

Rüyada katır görmek, bir erkegin yolculuga çikmasi ile tabir olunur. Rüyada katira binmis oldugunu gören, çok yasar, muradina erer.

Kendisini rüyasinda bir katirin çektigini gören keder ve sikintiya düser.

Ismail El Es as a göre; rüyasinda katirin anirdigini görenin mali artar ve kadin yüzünden muradina erer. Bir katir öldürdügünü gören, ummadigi bir yerden para bulur. Bir katirin öldügünü veya kayboldugunu görmek, asil bir adamdan ayrilacagina delalet eder.

Katirin eti ve derisi mal ve nimet, sütü, korku ve endisedir. Kimin mali oldugu bilinmeyen bir katira bindigini gören, uzun bir yola gider.

Bir rivayete göre, uzun ömürlü olur.

Bir katira binip acele gittigini gören, hemen gurbete çikar. Katirdan indigini veya düstügünü veya katirin kendisini çignedigini görmek, at gibi tabir olunur.

Ebu Sait El Vaiz e göre; rüyada toplu halde katira binmek, uzun ömre, bir rivayete göre, ahlaksiz bir adamla düsmanliga ve kavgaya delalet eder. Cabir ül Magribi ye göre; rüyada disi katir görmek ese delalet eder.

Disi katirinin öldügünü veya kayboldugunu gören esinden ayrilir.

Kirmani ye göre; beraberinde yolculuk için gerekli esya ile birlikte katira binmis oldugunu gören, yolculuga çikar. Bir rivayete göre de, çok yasar.

Katirlarin renkleri at ve beygirlerin rengi gibi yorumlanir. Gerek disi ve gerek erkek katir görmek yedi sekilde tabir olunur: Yolculuk, kisir kadin, uzun ömür, zafere ulasmak, güzellik, ilim, ahmak adam.

Bir baska rivayete görede: Katir, yolculuga isarettir.

Bir kimse rüyada bir katira binip kible taraf i ma yöneldigini görse, hacca gider. Eger baska bir tarata yönelmis ise, san ve serefle uzak yolculuga çikar.

Katira binmek uzun ömre ve dogurmaz bir kadinla evlenmeye isarettir. Katira tersine binmek haram bir kadina isarettir.

Seferde ise yolculugu sona erer ve üzüntüye düser. Katir, kisir kadinla tabir edilir. Bir kimse rüyada, kullanilmasi güç ve baglanmalari zor bir takim katirlar görse, kendinden asagi kimseler tarafindan ona yapilacak hileye ve hastaliga isarettir. Bir katira bindigini görse, bir insanla düsmanlik ve münazara yapar.

Rüyada katır görmek, emre uymayı, işleri yerli yerinde yapmayı, amelde ihlas üzerinde olmayı işaret eder.

Lütfen Rüyaya puan verin!
135 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi