Son Dakika

Rüyada Araba Kullanmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada araba kullanmak, başarıya ulaşılacak yola yorumlanır. Rüyada araba kullandığını görmek rüya sahibinin alacağı tedbirlerle sorunların üstesinden geleceğine yorulur. Genel anlamda iş ve ticaret hayatında başarı anlamına gelmektedir. Rüyada araba kullandığını gören, büyük bir mevkie erişeceğine delalet eder. Arabayı kullanmak hayırlı bir evlat demektir.

İşçinin rüyasında araba kullanması büyük bir iş yeri sahibi olmasına çıkar. Patron kimse için bu rüya daha çok iş yeri sahibi olacağını ifade eder. Araba kullanan kadın görmek o kadının başarılı olmasına ve bir bayan tarafından kendisine ulaştırılacak bir yardıma yorulur.


1- Rüyada Beyaz Araba Kullanmak

Beyaz bir arabayı kullanmak, devlet büyükleri tarafından gelecek izzet ve yüksekliğe veya erişilecek şerefe tabir edilir. Rüyada beyaz araba kullandığını görmek hayırlı, sevinçli ve bereketli bir sefere çıkmaya işarettir.

Beyaz arabanın kullanılması hayırlara vesile olacak yeni bir döneme girildiğine yorulur. Kullanmak için beyaz arabaya binmek işlerinizin iyiye gideceğine ve terfi edeceğiniz anlamına da gelmektedir.


2- Hızlı Araba Kullanmak

İş hayatında yaşanacak ufak tefek sorunlara işaret eder. Bu rüya alacağınız kararlar konusunda dikkat etmenizi ifade eder. Aynı zamanda kendinize bir çeki düzen vermenize delalet eder.


3- Rüyada Lüks Araba Kullanmak

Lüks arabalar kullanmak, yaşantınızda gelişecek olumlu değişikliklere işaret eder. Rüyada son model lüks bir arabayı kullandığını gören rüya sahibi müjdeli bir haber alacağına delalet eder.

Üstü açık, lüx jip veya otomatik vites arabaları kullanmak zahmetsizce kazanılacak çok para manasına gelir.


4- Rüyada Kırmızı Araba Kullanmak

İş yerinizde yapacağınız çalışmalar neticesinde başarı elde edeceğinize delalet eder. Kırmızı araba kullandığını görmek akıbetin güzelliğine, varsa üzüntü ve kederden kurtulmaya işaret eder.

Bazen de bu rüya gönül işlerinde meydana gelecek hayırlı gelişmelere yorulur. Kırmızı büyük bir arabayı kullanmak iş ve aile hayatında yaşanan maddi sıkıntıların kısa sürede son bulacağı anlamına da gelmektedir.


6- Karda Araba Kullanmak

Karlı ve buzlu yolda araba kullanılması iş hayatında zorlu geçecek mücadelenin ardından çok iyi yerlere gelineceğine tabir edilir. Bazende bu rüya evinize misafirin geleceğini ifade eder. Ayrıca yoğun çalışma neticesinde iş yerinde ulaşacağınız yüksek mevki anlamına gelmektedir. Çamurlu, bozuk ve karlı yolda herhangi bir arabayı kullanmak zorluklarla mücadeleye yorumlanır.


7- Siyah Araba Kullanmak

Salih kimseler için Siyah arabayı kullanmak iyiye, bozguncu kimseler için kötüye yorulur. Rüyada siyah araba kullanan kadınlar için izzet ve makama, erkekler için mal artışına delalet eder. Renk anlamı bakımından siyah arabayı kullanmak saygınlık demektir.


8- Rüyada Eski Araba Kullanmak

Rüyada eski arabayı kullanan rüya sahibi mal sahibi olur. Kişinin, iş ve aile hayatında ki çok karlı maddi gelişmelere tabir edilir. Eski arabaları kullanmak bolluk içinde çok bereketli bir döneme girileceği anlamına gelmektedir. Eski araba kullanılması fakirliğin gitmesine alamettir.


9- Yeni Araba Kullanmak

Rüyasında yeni bir arabayı kullanan, çalıştığı işte başarılı bir kişi olduğuna yorumlanır. Yeni araba kullanılması kolay yoldan rızık temin etmeye delalet eder. Yokuş aşağı kullanmaksa zahmet çekmeden ele geçecek mala delalet eder.


10- Rüyada Ehliyetsiz Araba Kullanmak

Araba kullanmayı bilmeden ehliyetsiz araba kullanan rüya sahibinin becerikliği sayesinde iş yaşamında yaptığı çalışmalarda başarıya ulaşacağına yorumlanır. Başarısızlık durumunda ise yapacağı plan ve projelerle yeni imkanlar bulacağına delalet eder.


11- Geri Geri Araba Kullanmak

Geri geri arabayı kullanmak, rüya sahibinin karşılaşacağı sorunlar noktasında dikkatli olunması gerektiğini delaletle işaret eder. Sorunların aşılması için çaba sarf etmesi gerektiğine işaret etmektedir.

Rüyada Kaza yapmış araba kullanmak büyük bir mevki sahibi olmaya işarettir. Yüklü araba kullanan, rüya sahibinin yapacağı işlerde büyük bir cesaret duyacağına işarettir. Dolmuş yapan arabayı kullanmaksa güzel geçecek ticari amaçlı bir yolculuğa çıkmaya işarettir.

Atlı arabayı kullanmak, başarıya gidilecek anlamındadır. Farklı olarak araba vapurunu kullanılması, hayırlı, sevinçli ve bereketli bir sefere işarettir.

Bir cevap yazın

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z