Rüyada Halat Görmek, Halatla Tırmanmak Ne Demek Neye Yorumlanır?

Rüyada Halat Görmek, Halatla Tırmanmak Ne Demek Neye Yorumlanır?

Rüyada halat görmek ne manaya gelir? Rüyada halat görmek rüya tabircileri tarafından neye yorumlanmıştır, nasıl tabir edilmiştir? Rüyada görülen halat neye delalet eder? İşte tüm detaylarıyla halat görmenin anlamı ve yorumu...

Rüyada halat (kalın ip) görmek selamet ve kurtuluşla tabir olunur. Rüyasında sağlam ve tomar halinde halat görmek, vücut sağlığına ve uzun bir ömür anlamına gelir. Halat görmek bazı yorumculara göre, uzun bir yolculuk ile de tabir edilmektedir. Halat, rüya sahibinin durumu ve yaşantısı göz önüne alınarak hayra yorumlanır. Sadece halatın kopması hayra yorumlanmaz, bir uyan kabul edilir. Bir başka rivayete göre de: Halat görmek, umumiyetle Kur'an ve dinle tabir edilir. Rüyada kuvvetli bir halata sarıldığını gören kimse, Kur'an-ı Kerim'e yapışır, Allah'a karşı verdiği sözünde durur. Halatlı bir rüya, güzel bir rüyadır.

Rüyada çelik halat görmek, rüya sahibinin en güvendiği kimsedir. Bazen babayı, anayı, kardeşi çağrıştırır. Çelik halat rüya sahibinin güvendiği bir akrabasını veya dostunu işaret eder. Kişinin rüyasında çelik halat görmesi, sağlıklı, uzun bir ömre, uzun bir yolculukla ve bazı durumlarda da aşkı gösterir.

Rüyada Halatın Kopması; Elindeki halatın koptuğunu gören insan makam sahibi ise makamım kaybeder, dindarlığı zayıflar.

İmam Cafer Sadık'ın yaptığı tabire göre (a.s): Rüyada zincir halat görmek dört şekilde tabir edilmiştir.

  1. Ahitler
  2. Din
  3. Emanet
  4. Murada erme.

Rüyada zincir halat görmenin tabiri, dinî inanç uğruna yapılan yolculuğa işaret eder.

Rüyada Halat Örmek; Allame Meclisi'nin yaptığı yoruma göre rüyada halat ördüğünüzü görmek; gurbetteki yakınınızın döneceğine veya uzaktan sevinçli haber alacağınıza, bu haberler birlikte sevineceğinize işarettir. İbn-i Sîrîn ise rüyada halat örmeyi karşılıklı ahitleşmeye veya antlaşmaya işaret etmiştir.

Rüyada Halat Tutmak; Elinizin halatla/ kalın iple bağlandığını veya halat tuttuğunuzu görmeniz yahut muallâkta asılı kaldığınızı görmek; halatın yere olan uzaklığı miktarınca makam elde edeceğiniz, işlerinizde yükseleceğiniz, işlerinizde ise halat miktarınca helal kazanç elde edeceğiniz anlamına gelmektedir.

Rüyada Halatla Tırmanmak; halat; kuvvet, önderlik ve büyüklüğe işarettir. Rüyada halatla yüksek bir yere tırmandığını gören büyük bir mevkie gelir. Yüksek rütbe elde eder. Halatla tırmanmak tırmandığı miktar kadar rızk kazanacağı, yönetici konumuna geçeceği ve bulunduğu yerde lider olacağı demektir.

Rüyada Halat Kesmek; Elinizdeki halatı kestiğinizi ve bir miktarının elinizde kaldığını görmek; makamınızı yitireceğinize işarettir.

Rüyada Boynunda Halat Görmek; Cabir Mağribî: Boynunuza halat/ kalın ip geçirdiklerini görmek; ahdinize uyma konusunda geç davranacağınıza alamettir.

Rüyada Halatla Asılmak; Kirmanî: Elleriniz bağlı bir halde gökten asıldığınızı görmek; Allah ile aranızda bir ahit/ nezir olduğuna delildir. Kendinizi halatla astığınızı görmek; herhangi bir korku yüzünden arzu ettiğiniz şeyden vazgeçeceğinize işarettir.

Rüyada Halatın Üstünde Durmak; Rüyada halatın üzerinde durduğunuzu görmek; Allah ile aranızdaki ahde bağlı kalacağınıza işarettir.

Rüyada Halatla Bağlanmak; Elinizin halatlabağlandığını görmek; Allah'ın ipine sıkıca sarılacağınıza işarettir

Rüyada Halat Sarmak; İmam Cafer Sadık'ın (a.s) söylediğine göre rüyada halat sağdığını görmek üç şekilde tabiri vardır:

  • Yolculuğa çıkmak veya yolculuktan dönmek
  • Nefis tezkiyesi
  • Önü kapalı işlerin açılması.

İbn-i Sîrîn demiştir ki rüyada halat sardığınızı görmek; yolculuğa çıkacağınıza ve bu yolculuğun halatın uzunluğuna göre uzayacağına işarettir.

Rüyada Halat Toplamak; Rüyada görülen halat, söz vermek ve antlaşmadır. Dağınık halatı toplamak sözünde durmaktır. Rüyada halat toplamanın yorumu, hayatınızın bundan sonra güzellikler içinde ve varlıklı geçeceğine delâlet eder. Rüyada halat toplayan kimse işine sağlam şekilde sarılmış demektir.

Rüyada Halat Bağladığını Görmek; hayra yorulan rüyadır. Rüyada halat bağlamak yaşanan zorluk ve sorunların yapılan mücadele ile son bulacağı üzerine işaret edilmektedir. Özellikle halata düğüm attığını görmek sıkıntıların son bulunacağını ve bu çözümün yakında kişiyi rahata kavuşacağına tasvir edilmektedir.

Rüyada Halatla İnmek; Rüyasında halatla yüksek bir yerden indiğini gören her türlü zenginliğe kavuşur. Çok büyük başarılar elde eder. Rüyada halatla indiğini görmek eğitimle ilgili olarak büyük bir adım atılacağına delildir. Rüya sahibi iş alanını genişletip ün sahibi olur. Maddi yönden kazançlı çıkar.

Bir cevap yazın

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z