Sitede 4916 kişi varçok bulutluAğrıÇok bulutlu16.5°C

Rüyada gemi görmek nedir?

Rüyada gemi görmek bir kaç şekilde yorumlanır. İslami rüya tabirine göre rüyada gemi görmek kurtuluş demektir. Rüyada içi aydınlık temiz bir gemi görülmesi, işlerde başar...

Rüyada gemi görmek nedir?

Rüyada gemi görmek bir kaç şekilde yorumlanır. İslami Rüya tabirine göre Rüyada gemi görmek kurtuluş demektir. Rüyada içi aydınlık temiz bir gemi görülmesi, işlerde başarı anlamına gelir. Rüyada piss ve bakımsı gemi görülmesi işlerin bozulmasına delalet eder. Böyle bir gemiye binen kadının adı bir maceradan dolayı dedikoduya karışır. Rüyada gemi, üzüntü, keder, sıkıntı, hastalık, darlık veya kıtlık içinde bulunan kimse icin, kurtuluştur. Rüyada geminin karada görülmesi kurtuluşa yaklaşmaktır.

Rüyada gemiyi karaya ceken kimse, namussuz olur ve dinde nifak cikarir. salih kimselerle gemiye bindigini gören kimse, hidayete uyar ve (c.c.) onu affeder. gemiden ciksa, o kimse saadete erer ve düsmanindan kurtulur. bazilan da geminin battiginin görülmesi, selametle yapilan yolculuktur dediler.

Rüyada bos gemi ticaret yönünden kazanc ve faydadir. bir kimsenin yolcularla dolu olan bir gemi görmesi, onun selamet icerisinde yolculuk yapmasina isaret eder.

Rüyada kendisini demirlemis bir gemide görmek, hapiste yatacagina isarettir. ailesi ve dostlariyla gemiye bindigini gören kimse izzet, güzellik, hayir ve berekete isarettir ve düsmanlarin cimden kurtulur. bir yelkenle denizi gectigini gören kimse, üzüntü ve keder isabet edecek tehlikeli bir is yapar.

Rüyada gemide mutedil bir sekilde gittigini görmek, bütün insanlar hakkinda hayira delildir. eger sikintili ve izdirapli bir sekilde giderse, ona gelecek üzüntü ve sikintiya isaret eder.

Rüyada geminin parçalanması

Geminin parcalandigini ve icinde bulunanlarin da perisan oldugunu görse, bu rüya bütün insanlar icin iyi sayilmaz. gemi ile denizde gitmeye kadir olamadigini görse, bir topluluk tarafindan onun hapis edilmesine, islerinin durgunluguna, müsküiata düsmesine isaret eder.

Rüyada geminin kan üzerinde gittigini görse, zinaya isaret eder.

RÜYADA GEMİ SATIN ALMAK

Bekar olan birisi bir gemi satin aldigini görse, evlenir. geminin dümeni, onu elinde gören kimse icin ilme isaret eder.

Rüyada gemide ölmek

Rüyada gemide öldügünü gören kimse, ahiret azabi ve dünya korkusundan kurtulur. bir kimse Deniz kenarinda oldugunu ve denizde bir geminin gayet hos ve güzel bir sekilde gittigini görse, bu rüya bütün insanlar icin hayir ve yolculuga, yolcu olan birisinin de yolculuktan dönmesme isaret eder.

bazen bu rüya, deniz tarafindan gelecek habertere isaret eder. gemilerin yukari dogru ciktiklarini görse, gec olarak meydana gelecek hayra isaret eder.

eger asagi inerlerse hayrin cabucak meydana gelecegine isaret eder. geminin halattan borc sahiplerine islerin dügümlenmesine, esya ve yeminli delil getirmeye isaret eder. geminin ön tarafi da gemi sahibine isaret eder. bazen de gemiye binen kimseye aniden zarar isabet eder, dediler. bir kimse gemi icinde bir sey bulsa, mal isteyen icin servete, bekar icin evlenmeye, isaret eder.

Rüyada fırtınada gemide olmak

firtinali bir zamanda gemide bulundugunu ve bu izdirap ve sikintiyi teskin ve izale ettigini gören kimse, bütün askerlerin itaat edecegi bir güce isarettir. gemi, helak olmaktan kurtaran salih amellere, mesleginde irtikap ettigi seye isaret eder.

Rüyada gemi, meslegini degistirmege, bayram ve cuma namazi gibi farz ve sünnet namazlari terk ekmege isaret eder. gemi görmek, korku ve ümide de isaret eder.

gemi bazen de mescide, halkin toplandigi carsi ve pazara isaret eder. rüyada görülen gemiler, hz. Peygamber'in (s.a.v.) ailesine sevgi duymaya isarettir. gemi ayik olarak girip sarhos olarak ciktigi meyhaneye de isaret eder. gemi, sohbet esnasinda ecdadi ayiplamaya, cok ilme, düsmandan kurtulmaga ve fakirin zengin olmasina isaret eder.

rüyada geminin daga oturmasi, düsmandan kurtulmaga, karaya oturmasi ise, kavusulmasi mümkün olmayan seyi istemeye isaret eder. bazen de bu rüya sikinti ve tehlikelerden kurtulmaya isaret eder.

vazifesinden alinmis bir kimse gemiye bindigini görse, denizin miktarina göre bir vilayete tayin edilir ve onun memuriyetteki yeri geminin saglamligi ve genisligi kadardir.

geminin karadan uzakligi onun vazifeden gec alinacagina isarettir. veya o kimse, yolculuga cikarak üzüntü ve kedere düser. geminin sahilden uzakligi, o kimsenin kurtulacagi veya helak olacagi tehlikeli bir is yapar. bu rüyayi memurluga ehil olmayan birisi görse, kurtulacagi bir korku icinde bulunur. helak olmaga yaklasan bir kimse, rüyada gemiye bindigini görse, kurtulusa erisir, veya kadri yüce birisine iltica eder.

Rüyada kazanci duran bir tacirin rüyada gemiye binmesi, onun ticaretinin canlanmasina isaret eder. eger gemi, üzüntü ve kedere nispet edilirse, onun gemiden cikmasi, dua, sadaka, hastalik veya baska bir sey sebebiyle onun kurtulacagina isaret eder.

rüyada gemi batması

Rüyada gemi battiginda bir agac parcasina yapistigini gören kimse vali ise, devlet büyügünün gazabina ugrar ve görevden alinmak derecesine gelir. sonra korktugu seyden kurtularak tekrar vali olur. eger tacir ise mali eksilir. gemide öldügünü gören kimse halkin ellerinde ölür. onun bu sekilde ölmesi ahirette korktugu kötü halden kurtutusuna sebep olur. bazilari da gemi, üzüntü, keder, hastalik veya hapisliktir, dediler.

geminin demirden veya bakirdan olmasi, geminin isaret ettigi kimsenin ömrünün uzun olmasina veya rahatliginin devam etmesine isaret eder. bazisinin demirden ve bazisinin da agactan olmasi, geminin isaret ettigi kimsenin süpheli olmasina isaret eder.

rüyada gemiyi yedigini veya yuttugunu gören kimse, geminin kazancini yer veya faydali bir mirasa kavusur.

Rüyada Hz. Nuh'un gemisini görmek

Rüyada Nuh (a.s.)'un gemisini görmek, ferahlik, sürür ve yagmurun yagmasina isaret eder. ancak rüyayi görenler zalim iseler, kitlik ve belaya isaret eder. nuh (a,s-)'un gemisini görmek, siddetlerden kurtulmaya veya bekar ise evlenmesine, rütbeye ve düsmana galip gelmeye isaret eder. gemi cehalet ve fitneden kurtaran islama isaret eder. bazen de gemi imanli kimseleri cehennemden kurtaran dogru yola isaret eder.

Hasta olan bir kimse ölü ile beraber gemiye bindigini görse, o sahis dünya fitnelerinden kurtulur.

Talebe olan bir sahis hasta oldugu halde gemiye bindigini görse, bir alimle sohbet eder ve kendisini cehaletten kurtaracak bir ilmi ondan ögrenir.

borçlu bir kimse bu rüyayi görse, borcu ödenir, üzüntü ve kederi gider. eger gecimi dar bir kimse görse, allah (c.c.) hatirina gelmedigi bir yerden ona rizik ihsan eder.

havada görülen gemi diger binekler gibi bir binektir ve tabiri de o sekildedir. geminin ipini tutmak, dinin güzelligine ve ayrilmaksizin salin kimselerle sohbet etmege isaret eder.

Rüyada geminin alabora olması

Rüyada içinde bulundugu sandalin veya geminin Alabora oldugunu gören kimsenin, is hayatinda sarsinti geçirmesine isaret eder.

Rüyada geminin batması

Rüyada geminin batması görmek iyi ve karlı bir işe başlanacağı şeklinde yorumlanır. Gemi batarken düdük sesi işitilmişse Kar çok fazla olacak demektir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
142 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8
yorum ekle
Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi