Rüyada Papağan Beslemek Görmek

Rüyada Papağan Beslemek Görmek

Rüyada papağan beslemek; dedikodu ve gevezeliğe, papağana yem vermek; bir dedikoduya katılmaya, papağanı kanat çırparken görmek; kısa zamanda sevdiğiniz bir kimseden güzel bir haber almaya, papağanı kafeste yada serbest görmek; bir yalancı ile karşılaşıp zarar görmeye işarettir.

da papağan kuşu
Rüyada papağan kuşu beslemek, hareketi, konuşması ve kendisi güzel olan bir kadına alâmettir. Bazı kere de papağan beslemek, hizmetçi alıp satan yada kibirli kimse ile de tâbir olunur. derlerki papağanı beslediğini gören takva sahibi ve iffetli bir hizmetçi demektir.

Rüyada renkli papağan
Rüyada beyaz, kırmızı yada yeşil papağan beslemek, bu papağanları otlatıp beslediğini görmek, fakir bir kavim üzerine âmir olmaya (bir yerde yönetici) delâlet eder. Beyaz papağan yağmura da işarettir.

Rüyada cennet papağanı beslemek
Rüyada elinde cennet papağanı görmek yada onu beslediğini görmek, ibadet, ilim, hikmet ve marifetle nasiplenmeye işarettir.

rüyada papağana yem vermek
Rüyada papağana yem vermek, Allahu Teâlâ tarafından zuhur edecek güzel bir rızık ile tâbir olunur. Denilmiştir ki: papağanı yemlemek, uzaktan hâsıl olacak mal ve nimete delâlet eder.

rüyada papağan beslemek

Lütfen Rüyaya puan verin!
66 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi