Rüyada Ebegümeci Görmek

Rüyada mor renkli çiçekli ebegümeci yapraklarını ve bitkisini görmek rüyayı gören kişinin sağlık hayat süreceğine yorumlanır. Rüyada ebegümeci yaprağını yemek hastalıklardan kurtulmaktır. Rüyada ebegümeci gören, eğer hastaysa iyileşir, sağlıklıysa hayır, menfaat görür. Güzel kokulusu, üzüntü ve kederden kurtulmaya işarettir. Kendiliğinden yetişen ebegümecini pişirip yediğini gören, mide hastalığı çekmez. Hastaysa şifa bulur iyileşir. İşte detaylarıyla rüyada ebegümeci görmenin anlamı ve yorumu:

Rüyada Ebegümeci Görmek, Toplamak, Yemek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ebegümeci görmek, hayır ve menfaate koklamak ise kolaylığa ermeye, yoksulluktan kurtulmaya işarettir. Hasta bir kimse da ebegümeci görse, sağlığına kavuşur. Ebegümeci bitkisini toplamak ve topladığı ebegümecini bir yere koymak, bu rüya kişi için hayır ve iyiliğe işaret etmektedir. Rüyada ebegümeci görmek, rüya sahibinin kısa süre içerisinde bütün sıkıntı ve dertlerinden kurtulacağına işaret eder. Rüya sahibinin rüyasında ebegümeci görmesi, kişinin yakın zamanda bundan kazanç sağlayacağı ve memnun olacağı bir iş seyahatine çıkacağına delalet eder. Rüyada görülen ebegümeci bitkisi, nakış yapan bir kadını çağrıştırır. Bazen de hasta kimselerin şifa bulmasına işaret sayılır. Ayrıca, şifaya, berekete veya iyimser bir ferdini ifade eder. Bazı yorumcular da rüyada ebegümeci gören veya yiyen bir kimsenin eline bir miktar para geçer demişlerdir. Rüyada ebegümeci yemeğini yediğini görmek, rüyayı gören kişinin kısa bir sürede iyileşeceğine işaret eder.

Rüyayı gören sağlıklı bir kimseyse, o kişinin durumuna göre hayırla yorumlanır. Kimi yorumcular, rüya sahibinin isteklerinin tümü gerçekleşmezse de kısmen isteklerine kavuşur demişlerdir. Ebegümeci bitkisinin yapraklarını pişirerek yemek ümit ve beklentilerin gerçekleşmesine işaret eder. Rüyada ebegümeci yediğini görmek, afiyete, eline yabancı bir yerden para geçmesine işarettir. Rüyada ebegümeci tohumu, yaşayışta kolaylığa ve rızık genişliğine işaret eder. Özellikle ebegümeci bitkisini rüyasında gören kimsenin yakınlarından birinin akciğer, öksürük veya bronşit gibi bir hastalığı varsa bu hastalıklardan kurtulacağı anlamına gelir. Bir rivayete göre rüyada baobap görenin eline biraz para geçer. Bir başka rivayete göre de: Rüyada ebegümeci gören, eğer hasta ise iyileşir, sağlıklı ise hayır ve menfaat görür. Ebegümeci bitkisini pişirip yediğini gören, mide hastalığı çekmez.

Lütfen Rüyaya puan verin!
72 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi