Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek Ne Anlama Gelir? başlıklı rüya yorumunu inceliyorsunuz. Diğer farklı tabirleri görmek için rüya tabiri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Rüyada eski sevgiliyi görmek, unutamadığınız veya unutulmadığınızın bir işaretidir ve bilinçaltınızda hala onu düşündüğünüzü gösterir. Bu durumda, onu unutmak önemlidir. Ancak bir kişi rüyasında eski sevgilisiyle kucaklaştığını görürse, bu rüya sahibinin hedefine ulaşacağını gösterir. Yeniden biri hayatına gireceği anlamına gelir. Eski heyecanları yaşayacak ve keyifle geçirdiğiniz günlere geri döneceksiniz.

Eski sevgiliyi rüyada görmek, bazen ayrılık, bazen birliktelik anlamına gelir. Ayrıca temiz ve hayırlı bir evlilik anlamına da gelmektedir.

Eski sevgiliyi görmek, huzur, mutluluk, nimet ve bereketle ilişkilendirilen bir işarettir. Eski sevgilinin yüzüne karşı sevginizi ifade etmek, karşılıklı sevgi ve saygının devam edeceğine işaret eder.

Rüyada Sürekli Eski Sevgiliyi Görmek Anlamı ve Yorumu

Rüyada sürekli olarak eski sevgiliyi görmek, yeniliklere işaret eder. Bu durum, umut dolu bir döneme geçiş yapacağınızı gösterir. Eğer kişi halihazırda bir ilişkisi varken sürekli olarak eski sevgilisini rüyasında görüyorsa, bu ilişkinin sona ereceğine yorumlanır. Ancak sevgilisi olmayan biri rüyasında eski sevgilisini görüyorsa, yeni bir birlikteliğe adım atacağına işaret eder.

Eski sevgiliyi rüyada görmek, evli biri için huzursuzluk anlamına gelir. Bekar biri için ise sevindirici ve mutlu bir haberin habercisidir. Eski sevgiliyle sarıldığınızı görmek ise mutluluğa işaret eder.

Rüyada Eski Sevgiliyi Güler Yüzlü Görmek

Rüyada eski sevgiliyi güler yüzlü görmek, genellikle olumlu bir habere işaret eder. Bu rüya, ilişkilerdeki olumsuzlukların sona erdiğini ve güzel bir döneme geçildiğini gösterir. Eski sevgiliyi güler yüzlü olarak görmek, olumlu bir yaklaşım, hoş bir sürpriz habere işaret etmektedir.

Rüyada Eski Sevgiliyi Kızgın Görmek

Ancak eski sevgiliyi sinirli veya kızgın olarak görmek, tartışma veya çatışma yaşanacağına işaret edebilir. Bu durumda, ilişkilerdeki gerilimin artabileceğini veya geçmişteki problemlerin tekrar gündeme gelebileceğini gösterir.

Rüyada Eski Sevgiliyi Öpmek

Rüyada eski sevgiliyle öpüşmek, rüya sahibinin arzu ettiği şeyin gerçekleşeceği demektir. Bazen rüyada eski sevgiliyi öpmek sevinçli bir haber alacağına işaret eder. Ayrıca bu rüya, bir doğumun habercisidir. Aynı zamanda bekar kişiler için yeni bir evlilik veya bir yuva kurma niyeti manasındadır. Rüyada eski sevgiliyi ağızdan öpmek, rüya sahibinin eline geçecek paraya işaret etmektedir. Yanağından öpmek ise rüya sahibinin kazanacağı paralara işaret eder.

Rüyada Eski Sevgiliyi Aramak

Rüyada eski sevgiliyi aramak, uzun süredir aramak istediğiniz ancak bir türlü cesaret edemediğiniz birini aramak ve hatırını sormak anlamına gelir. Eski sevgilinin seni araması ise, bir süredir özlem duyduğunuz bir insandan gelen habere çok sevinmek anlamına gelir.

Rüyada Eski Sevgiliyle Gezmek

Rüyada eski sevgiliyle gezmek, bir dileğin gerçekleşmesine ve mutlu olmaya işaret eder. Aynı zamanda rüyada eski sevgiliyle kavga etmek de evlilikle ilgili bir yoruma sahiptir.

Rüyada Eski Sevgiliyi Evlenirken Görmek

Rüyada eski sevgiliyi evlenirken görmek, arzularınıza yakın bir zamanda kavuşacağınıza işaret eder. Evli olanların eski sevgilisini görmesi ise evlilik hayatında yaşanacak sorunlara, anlaşmazlıklara ve sıkıntılara işaret edebilir. Genel anlamda, eski sevgiliyi görmek evliler için aile birliklerini daha sağlam hale getirecek gelişmelere işaret eder.

Rüyada eski sevgilinin araması

Rüyada eski sevgilinin araması, duygusal durumunuzla ilgili ciddi gelişmelere işaret eder. Bu rüya, beklenen haberlerin alınacağı, sırların ortaya çıkabileceği veya ortak bir iş yapılacağı anlamlarına gelir. Aynı zamanda rüyada eski sevgilinin araması, emek harcamadan büyük bir paraya sahip olacağınız demektir. Bu rüya ayrıca hasretin sona ereceğine veya iki sevgilinin arasında kararlaştırılan bir söz kesmeye işaret etmektedir.

Rüyada Eski Sevgiliyi Nişanlanmış Görmek

Rüyada eski sevgiliyi nişanlı görmek, rüya sahibinin düzenli bir yaşam kuracağına ve mesleğine odaklanacağına işaret eder. Eğer rüya sahibi bekar ise, bu rüya yakın bir evlilik haberi alacağı anlamına gelir. Aynı zamanda bu rüya sevinç, neşe, refah ve mutluluk getireceğine ve hayırlı gelişmelere işaret eder.

Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek Ama Konuşmamak

Rüyada eski sevgiliyi görmek, sevgilisi olanlar için ayrı yorumu yapılmaktadır. Sevgilisi olmayanlar için ise farklı bir yorumlamaya tabi tutulmaktadır. Rüyada eski sevgilinin görülmesi, sevgilisi olan biri için yeni bir ilişkinin başlayacağı demektir. Bu durum, rüya sahibinin yeni bir aşka adım atacağını gösterir. Eski sevgiliyle konuşmamak ise, geçmişteki ilişkiye veda etme ve yeni bir sayfa açma isteği manasına gelir. Rüya sahibi, eski sevgilisiyle iletişim kurmadığı takdirde, gelecekteki ilişkilerine odaklanmak ve yeni bir başlangıç yapmak istemektedir.

Rüyada Eski Sevgilinin Seni Öpmesi

Rüyada eski sevgilinin seni öpmesi, ilişkinin sona ermesine rağmen, aranızda hala bir yakınlık ve çekimin olduğunu işaret eder. Bu rüya, geçmişteki anlaşmazlıkların düzeleceğine işaret eder.

Kaynak: DİYADİNNET RÜYA

Editör: Metin Karip

Metin Karip
Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümü'nden mezun oldu. Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı'nda muhabirlik yaptı. Rüya tabirleri üzerine araştırmalarını sürdüren Karip, Diyadinnet haber sitesinin de imtiyaz sahibidir ve bu platformda editörlük görevini yürütmektedir.

Google News abone ol

Rüya Tabirleri Hakkında Önemli Bilgiler: Rüya tabirleri, farklı kişilere göre değişik anlamlar taşıyabilir ve çeşitli yorumlara açıktır. Bu kategoride yer alan rüya yorumları, İmam Abdülgani Nablusi, Seyyid Süleyman, Ca'fer es-Sâdık, İbn Kuteybe ve Muhammed İbn Şirin gibi değerli alimlerin eserlerinden ve kaynaklarından esinlenilerek hazırlanmıştır. Ancak, rüya tabirleri ile ilgili olarak Diyanet'in resmi bir kaynağı bulunmadığını belirtmek isteriz. Rüyalar bazen beklenmedik şekilde gerçekleşebilir, bazıları doğru çıkabilir veya ihya edilebilir. Bu nedenle, rüyalara dair "ne demek, nedir ve ne anlama gelir" gibi sorulara kesin yanıtlar vermek yerine, genellikle "işaret eder, delalet eder, yorumlanır" gibi ifadelerle yaklaşım sergilenir. Eğer gördüğünüz rüyaların anlamını ve yorumlarını merak ediyorsanız, farklı tabirleri görmek için Rüya Yorumları kategorimizdeki içeriklere göz atabilirsiniz.

Ek Bilgi:

Bu makalede yer alan rüya tabirleri genel bilgiler içermektedir. Rüyanızın tam anlamını öğrenmek için rüyanın tüm detaylarını göz önünde bulundurmanız ve gerekirse bir uzmana danışmanız önemlidir.

Dikkat: Bu makalenin içeriğinde yer alan bazı görseller yapay zeka (AI) teknolojisi kullanılarak oluşturulmuştur. Bu görseller gerçek fotoğraflar veya çizimler olmayabilir ve hayal gücüne dayalı olarak üretilmiş olabilir.

Uyarılar / Sorumluluk Reddi:

 • Bu makalede yer alan rüya tabirleri genel bilgiler içermektedir. Rüya tabirleri kesin değildir ve her zaman doğru yorumlanmayabilir. 
 • Makalede yer alan rüya yorumları Diyadinnet ekibi  tarafından çeşitli kaynaklardan derlenmiştir ve kesin bilimsel verilere dayanmamaktadır.
 • Bu içerikler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Rüya yorumları kişiden kişiye değişiklik gösterdiği için, rüya tabirlerinin kişisel rehber olarak kullanılmasının sınırlı olduğunu unutmayınız.
 • Eğer rüyalarınız sizi rahatsız ediyorsa, sürekli tekrar ediyorsa veya rüyalarınızdan dolayı endişe duyuyorsanız bir uzmana danışmanız en iyisidir.
 • Bu makaledeki bilgiler tıbbi ve psikolojik tavsiye niteliğinde değildir.

9 Yorum

 1. Eski sevgilisi evlenmeden bir gün önce köy evlerinin duvarına hortumla su tutuyordum o da bana gülümsüyordu çok mutluyduk ?

 2. Rüyamda eski sevgilime çok kızgın ama bı okadar da özlem duyduğum bir histeydim ve herşeyin başladığı o köyde annesi ve amcası tarafından baristirilmaya çalışılıyordu o pişman gibiydi istiyordu ama ben bazı gerçekleri gözümün önünde tekrar yaptığını görüp yüzüne tükürüyordum.

 3. BN eski sevgilimi bizim evde gördüm annemle kavga ederken ama benimle ilgili bir sıkıntısı yoktu

 4. Eski sevgilim ile tekrar evlenme kararı alıyoruz bu sırada bir otoyolun kenarında yürüyoruz heryer kar biraz yürüdükten sonra bir bahane ile evlenmekten vazgeçiyor kar olan yerler yemyeşil olmuş ben biraz sitem ediyorum ben gidiyorum deyip ayağa kalkıyor o esnada uyanıyorum

 5. Eski sevgilimle abim tatile cikmislar ve orada eski sevgilim bana arkadasini ayarlamaya calisiyor ve arkadasi benden hoslaniyor.

 6. Sacma sapan biri

  Ruyamda eski sevgilim bir arkadasiyla birlikte arabayla gelmisler.O arabanin yanindan bana bakip guluyo arkadasida yanima gelip kulagima biseyler soyluyo onunla ilgili.Ben hayir diyorum kiziyorum ve onlari gonderiyorum ama arkadasi kulagima biseyler soylerken sanki eski sevgilim birden yanimda ve opuyo sonra yine uzak oluyo degisik bir ruyaydi

 7. ruyamda@eski sevgilimi gordum tarladaymişiz yanimdan gecti sanki hic umrumda degilmişim gibi...

 8. Rüyamda bi garip okul çıkışı var. Eski sevgilim ve arkadaşı arkadaşım ile beni görüyo. Ve onun arkadaşı "yeter amk her yerde karşımıza cikiyon" diyo. Gizli bi koridara giriyolar. Ama bu gizli koridar aynı köy evleri gibi topraktan yapılmış. Sonra bende "kusura bakmayın ya görünü kaldırdım onun" diyorum. O da he ya he diyo. Ben de gizli bi koridara giriyorum ve orada arkadaşımla karşılaşıyorum. O arkadaşım ile koridordan çıkınca Babannemlerin evine geliyoruz. Orda da eski sevgilim ve onun arkadaşı var. Eski sevgilim bende yorgan yastık filan istiyo. Bende sınırlı bi şekilde veriyorum. Ama bi ucundan o bi ucundan da ben tutuyorum. Pembe bi yorgan. O da sinirli. Öf be tamam filan diyo. Rüyamda bi de çatalları kaşıkları yerlestiriyodum. Yerleştirirken de sezen aksu vay şarkısını mirildaniyordum.

 9. Arkadaşım rüyasında beni ağlarken görmüş ve eski sevgilim bana sarılıp alnımdan öpüyormus

Bir cevap yazın

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V W Y Z

Google News abone ol