Rüyada Yaprak Görmek Nedir? Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yaprak Görmek Nedir? Ne Anlama Gelir?

Rüyada yeşil yaprak görmek; sağlık ve sıhhate, kuru yaprak; hastalığa, bazı yorumculara göre ise; bol kazançlı bir işe başlamaya işarettir. Ağaç yapraklarını nızda görmeniz elbiseye, gönül ferahlığına işaret etmektedir. İncir ağacının yapraklarının görülmesi üzüntüye, Kitap yaprağını görmek ise ilme alamet eder.

Rüyada yaprak görülme durumuna göre birçok şeyi ifade edebilir, genelikle filizlenen yapraklar iş yaşamında büyüme ve gelişmenin zamanını ifade eder.

Rüyada solmuş yaprak görmek sıkıntı ve keder veya işte duraklama dönemini ifade eder. Rüyada koyu renkli, solmuş veya ölü yaprakların görülmesi ise hayal kırıklığı, başarısızlık ve üzüntünün belirtisidir.

Rüyada yaprakları görmek, yeniden gelecek mutluluk ve hayatınızın çeşitli dönemlerinde meydana gelecek güzel gelişmeler anlamına gelir. Yaprak sevinme ve mutluluk işaretidir. Rüyada çürümüş veya solmuş yaprakları görmek, sıkıntılı bir dönem, umutsuzluk ve zarar anlamına gelir.

Yeşil yaprak gören kişi muradına erer. Sararmış, kurumuş, bir yaprak hayal kırıklığı yaşamak demektir. Rüyada ağaç dalarının yapraklanması, istediğiniz ve arzu ettiğiniz şeylerin olacağını işaret etmektedir.

Bir kimsenin rüyasında yaprak görmesi iş hayatında büyük başarılara imza atacaksınız. Eğer kurumuş yapraklar gördüyseniz, hayal kırıklığına uğrayacağınız şeklinde tabir edilir.

Rüyada yeşil yaprak görmek rüya sahibinin sevinç duyacağı yeni umutlara, kurumuş yapraklar ise hayal kırıklığının belirtisidir. Rüyada ağaçların yapraklandığını görmekse hayallerin gerçek olacağını gösterir.

Rüyada yaş ve yeşil yaprakları görmek, eğer yapraklar ağaç dalında ise ise iyi ve müjdeli habere, sağlık ve mutluluğa işaret eder. Bu yapraklar şayet yerde ve dalından kopmuş ise, küçük bir üzüntü ve hastalığa işaret eder.

İş hayatında büyük başarılar kazanılacak. Kurumuş yaprak, hayal kırıklığı demektir.

İslami rüya tabirlerinde rüyada yaprak görmek

İbn-i Sîrîn'e göre mevsiminde ağaçta yaprak görmek; ahlaka yorumlanır. Ağaçtan yeşil yaprak koparmak veya başkasının size yeşil yaprak verdiğini görmek ise ahlakınızın güzel olduğuna işarettir.

Kirmanî bu rüyayı şu şekilde tabir etmiştir. Ağaçtan taze yaprak koparmak kopardığınız miktar kadar elinize mal, mülk ve para geçeceğine işaret etmiştir.

Cabir Mağribî: Tatlı meyve ağaçlarının yaprağını rüyayı gören için güzel ahlaka, ekşi meyve ağaçlarının yaprağı ise kötü ahlaka yorumlamıştır. Bir başka rivayete göre de: Rüyada yaprak görmek, rüya sahibinin kazançlı bir işe başlayacağını ve bu işle uğraşıp bol para kazanacağına işarettir.

Çağdaş Ulema: Ağaç veya bitki yaprağı görmek; doğadaki değişikliklere, kitap yaprağı görmek; ilim öğreneceğinize, Yeşil ve güzel yapraklar görmek; bir arzunuzun gerçekleşeceğine işaret eder.

Rüyada solgun, renksiz yapraklar görmek; endişe ile ümitsizliğe, yaprakların ağacın dalından döküldüğünü görmek ise ; sıkıntı ve bedbahtlığa delalettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
129 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi