Rüyada Çekiç Görmek

Rüyada Çekiç Görmek, Elinde Demir Çekiçle Tutmak Ne Anlama Gelir?

Lazım olduğunda imdada yetişen dosta, otoriteyi sağlayan kimseye, meslek ehli için hayırlı kazanca delalet eder. Rüyada herhangi bir şekilde çekiç görmeniz geçici bir sıkıntı veya tasaya işarettir. çekiç görmek sürekli olmayan bir sıkıntı veya üzüntüye yorumlanır. Büyük sıkıntıların üstesinden gelmeniz ve büyük gerekecek demektir. Çivi çakmak alacağınız bir haberden nedeniyle çok mutlu olacaksınız anlamındadır. Çekiç sesi duymak beklemediğiniz bir davete çağrılacağınıza işaret eder. Büyük sorunların üstesinden gelmeniz ve büyük engelleri aşmanız gerekecek. Rüyasında elinde çekiç gören kişi yükselir ve işin başına geçer. Rüyada çekiç görmek, kuvvetli bir kimse ile tabir olunur. Rüyada çekiç kullanmak yani herhangi bir yere çekiçle bir şey çakmak, geçici bir sıkıntı ve tasaya; bir çekiç sesi duymak ani bir davetle çağrılmaya delalet eder. Bir kimseye çekiçle vurduğunu gören, büyük bir kimsenin yardımı ile birine üstün gelir.

Kirmaniye göre: rüyasında çekiçle bir örs üzerindeki bir de miri dövdüğünü gören, kendisi demirci değilse, iki büyük kimse arasında söz taşır, birini ötekisi aleyhinde çekiştirir ve aralarında düşmanlık olmasına sebep olur. Nablusî ye göre: rüyada çekiç görmek şiddetle yorumlanır. Rüyasında bir yere çekiçle çivi çaktığını görmek işinde adamlarına şiddetle muamele ettiğine yorulmaktadır. Çivi çakarken çekici eline vurduğu nu görmek, maiyetindeki kimselerin kendisinden şikâyetçi olduklarına işaret etmektedir. Çivi çakarken veya çekici başka suretle kullanırken sapının kopup yere düştüğünü görmek, o isinden ayrılacağına ve ticaret yapıyorsa zarar edeceğine evli ise esinden ayrılacağına veya çocuklarından veya ev halkından birinin evden ayrılıp gideceğine işarettir. Bazılarına göre: Rüyada çekiç görmek acı ile yorumlanır. Rüyasında çekiç görmek üzücü bir haber duyacağına, çekiçle bir yere bir çivi çaktığını görmek, bir hastalığından dolayı ameliyat edileceğine işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen çekiç, emniyet mensubudur.

Bazı tabirciler, rüyada bir çekiç aldığını gören kimse çokça fazilet elde eder, dediler. Çekiç erbabı için yardım ve rızka işarettir. Bazen çekiç şerre ve konuşurken kansan seslere işarettir. Rüyada çekiç görmek, bekçi, polis, jandarma gibi bir emniyet görevlisine çağrışım yapar. Kimi yorumcular da, içindeki huzursuzluğa, kardeşler arasında çıkan bir anlaşmazlığa veya üzücü bir olayın habercisi olarak görürler. Bir kimse rüyada bir çekiç aldığını görse, rüya sahibinin davranışlarından dolayı amansız bir düşman edindiğine işaret sayılır. Eğer birine çekiçle vurduğunu görürse, rüya sahibinin kendisini destekleyen tanınmış bir kimsenin yardımıyla bozulan işlerini yoluna sokacağına hükmedilir. Bazı yorumculara göre rüyada çekiç görmek, rüya sahibinin acı bir olayla karşılaşacağına uyandır derler. Hasta bir kimse çekiçle bir yere bir çivi çaktığım görse, rüyayı görenin ameliyat olacağına hükmedilir. Eğer çivi çakarken çekici eline vurduğunu görürse çevresindeki kimselerin rüya sahibinden şikâyetçi olduklarını gösterir.

Şayet çiviyi çakarken veya çekici başka bir işte kullanırken sapının kırıldığını görse, o kimsenin işinden uzaklaştırılacağına işaret eder. Rüyada duyulan çekiç sesi kimi zaman ani bir davetin olacağını çağrıştırır. Bir kimse çekiçle bir örs üzerinde demiri dövdüğünü görse ve eğer kendisi demirci değilse, rüya sahibinin iki kişi arasında söz taşıdığını ve onları çekiştirerek aralarında düşmanlık yaratacağına hükmedilir. Rüyada çekiç görmek, emniyet mensubu ile tabir olunur. Bir kimse, rüyada çekiç aldığını görse, bu rüya o zât için çokça fazilet elde edeceğine delâlet eder. Yine rüyada çekiç görmek, rızık ve yardım ile de tabir edilir. Çekiç görmek, bazı kere de muhtelif sözlere delâlet eder. Rüyada çekiçle çivi çaktığını görmek, sevinçli bir haber almaya işarettir. Çekici sattığını görmek, kayba, çekiç almak kazanç ve sevince delâlet eder.

Lütfen Rüyaya puan verin!
120 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi