Rüyada Aşçı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Aşçı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada aşçı görmek; bir şeyi aşırı ölçüde isteyen, çok istekli, bir şeye doymak bilmeyen, açgözlü ve hırslı, haris bir adama delalet eder. da aşçı olduğunu görmek hayır, nimet ve rızka işarettir. Aşçı rüyası mutluluk, bolluk ve bereket anlamına da gelir. Güzel kokulu, temiz ve lezzetli bir şey pişirdiğini görmek, hayır ve nimete işarettir. Bunun aksini görmek, şer, gurur ve kibir demektir.


1- Rüyada Aşçı

Sevince delalet eder. Bolluk, rahatlama ve mutluluğa işaret eder. Ayrıca ani bir yolculuğu da belirtebilir. Seyyar aşçı görmek, durumunuzun değişeceğine veya taşınacağınıza yorumlanır. Aşçıyı kazan başında görmek, evlenmek isteyenler için hayırlı kısmete işarettir. Rüyada aşçı kıyafeti, önlüğü, şapkası görülmesi maddi durumunuzun düzeleceğine işaret etmektedir.


2- Rüyada aşçı görmek

Hastalar için hastalığın ilerlemesine yorulur. Aşçıyı evde görmek, oturduğunuz evden daha iyi bir eve taşınmak anlamına gelir. Aşçı ile kavga etmek, dost ve komşular hakkında kötümser olmaya ve bundan zarar göreceğinize işarettir. Rüyada aşçılık yapmak, maldır, rızıktır, bolluktur ve berekettir.


3- Rüyada Aşçı Olduğunu Görmek

Kişinin kendini aşçı görmesi hayırlıdır. Rüyada aşçılık yaptığınızı ve lezzetli yemekler pişirdiğinizi görmek; söz sahibi birinden menfaat elde edeceğinize işarettir. Aynı rüyada kötü yemekler pişirmek; bunun aksine tabir edilir. Bir başka rivayete göre de: Bazı kere de aşçı olduğunu gören, sevince, neşeye ve mutluluğa nail olur. Aşçıya yardım etmek işlerinizin yoluna gireceğine alamettir.


4- Rüyada Aşçıyla Konuşmak

Rüyasında aşçıyla karşı karşıya kalan kimse türlü konudan kısmet sağlayacaktır. Aşçıyla konuşmaksa kısmet demektir. Evlenmek isteyen kimseler için rüyada aşçıyı görmek, hayra işarettir. Aşçıyla konuştuğunu gören muradına erer.


5- Tren, uçak ya da gemi aşçısı görmek

Gemi, uçak ve tren gibi yolcu taşıyan vasıtaların aşçısını görmek, bir yerden diğer bir yere geçmeye veya bir halden diğer bir hale intikal etmeye işaret eder. Bazende bir gayeye ulaşmaya delalet eder.


6- Rüyada Yolculukta Aşçı Görmek

Yolcu aşçısını görmek, bir şeye yaklaşmaya ve bir yerden diğer bir yere göçmeye veya bir halden diğer bir hale intikal etmeye delalet eder. Bazen de bu rüya sefere çıkmanın işaretidir.


7- Lokanta Aşçısını Görmek

İnsanlara faydalı bir işle meşgul olmaya işaret eder. Aynı zamanda mutlu olacağınıza ve mal elde edeceğinize işarettir. Lokanta aşçısının görülmesi iyilik sever birisi tarafından gelecek faydaya işaretle delalet etmektedir.


8- Okul yahut Pansiyon Aşçısı Görmek

İlim, hikmet ve rızka delalet eder. Yaşı büyük kimseler için ilim ve edep öğrenecek zeki bir çocuğunuz olacağına yorumlanır.

İbn-i Şîrîn hazretleri demiştir ki: Güzel kokulu, temiz ve leziz bir şey pişirdiğini görmek, hayır ve nimete işarettir. Bunun aksini görmek, şer ve kibir ile tabir olunur.

Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada aşçı görmek, asılsız ve faidesiz kelâmdır. Bazı kere de aşçı görmek, zengin ve fukara için sürür ve izdivaca delalet eder. Hasta birinin rüyada aşçı görmesi, hastalığının şiddetleneceğine işarettir. Çarşı aşçısını görmek, faydalı bir işle meşgul olmaya delalet eder

Lütfen Rüyaya puan verin!
11 kişi puan verdi. Ortalama puan: 7

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi