Rüyada Ayakkabı Görmek

Rüyada ayakkabı görmek berekettir. Kişinin rüyasında ayakkabı görmesi dünyanın rahatlığına, huzura, ailenin mutlu olacağı gelişmeye işarettir. Rüyada rahat ve güzel ayakkabı görmek rüya sahibinin etrafına yapacağı hayır ve işlerde bereket anlamına gelir. Ayakkabı, güzel geçime ve dünya rahatlığına da yorumlanır.

Rahat ve yumuşak ayakkabı; zevce, hizmetçi, kuvvet, zafer, menfaat, zevk ve sefa ile yorumlanır.

Cafer-i Sadık'a göre (r.a) : ayakkabı yumuşak olup ayak içinde rahat ederse bu altı şekilde yorumlanır:

  1. Eş,
  2. Hizmetçi,
  3. Rızk,
  4. Zafer,
  5. Menfaat,
  6. Para.

Rahat ayakkabı huzur ve rahatlığa, evlenmek isteyen gençler için evliliğe işaret eder.

Ayakkabılarla ilgili rüyalar genel olarak iyi ve hayırlıdır.

Ayağında deriden bir ayakkabı olduğunu gören evlenir. Ayakkabısını ters giydiğini gören kederden kurtulur, feraha erişir.

Kışlık ayakkabı, kışın, hayır ve berekete, yazın üzüntüye işaret eder.

Yaz mevsimi mevsimlik ayakkabı görmek, esenlik ve hayırdır.

Rüyada görülen ayakkabı koncu, sadık ve vefakâr eşe, hayırlı dünyalığa veya kolay sürecek bir yolculuğa işaret eder.


1: Rüyada Siyah Ayakkabı Görmek

Rüyada siyah ayakkabı görmek sorun ve sıkıntıların bitmesidir. Kişinin rüyasında siyah bir ayakkabı görmesi katılacağı bir daveti, bir töreni yahut katılacağı resmi bir programı gösterir.

Bazı rüya yorumcularına göre rüyada siyah ayakkabı görmek saygınlık kazanmaktır. Siyah ayakkabı giyen rüya sahibi halk arasında saygın bir kişi olacağına yorumlanır.

Siyah ayakkabı giydiğini gören kimse, malını korur. Bu rüya devlet büyükleri için hadsiz hesapsız servete ve çok yüksek makama işarettir.


2: Rüyada Ayakkabı Giymek

Rüyada rahat bir ayakkabı giymek, yakın zamanda huzura kavuşulacağına işaret eder. Yırtık ayakkabı giymekse tehlikeli bir durumla karşı karşıya kalınacağına yorumlanır. Yırtık giyilen ayakkabıların rüyası genel olarak iyi sayılmazlar.

Rahat ve güzel bir ayakkabı giydiğini görmek, hayır ve berekete, geçim rahatlığına ve mutluluğa işarettir.

Rüyada başkasının ayakkabısını giymek rüyayı gören kişinin korkusundan kurtulacağına işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada yeni bir ayakkabı giymek rüya sahibinin halinin iyi olmasına olmasını işaret eder.

Rüyada dar ayakkabı giymek gam ve kedere, sıkıntı ve zorluklara delalet eder.

Rüyada başkasının ayakkabısını giymek ayakkabısını giymiş olduğunuz o kimseden fayda sağlayacağınıza yorulur.

Parlak ayakkabı giymek evlenmeye işaret eder. Lastik ayakkabı giydiğini görmek, üzüntüye işaret eder.

Ebu Said El Vaiz de söyle diyor: Ayakkabı giymek ticaret için sefere çıkacağına delalet eder.

Yeni ayakkabı giymek mali muhafaza ve korumak manasına gelir.

Yanında ayakkabısı olduğu halde onu giymeyip yalın ayak dolaştığını gören, bir mala kavuşur, fakat ondan faydalanamaz.


3: Rüyada Yeni Ayakkabı Görmek

bayan spor ayakkabı görmek rüyada

Rüyada yeni bir ayakkabı görmek, devlet ve ikbâle, kazancın artmasına ve menfaate delâlet eder. Rüyada yeni ayakkabı zenginlik ve servet demektir. Rüyada yeni bir ayakkabı görmek iyi günlerin belirtisi anlamındadır.


4: Rüyada Topuklu Ayakkabı Görmek

Rüyada ayakkabı mest, topuklu ve benzeri ayağa giyilecek şeyleri görmek Danyal Aleyhisselamin kavline göre; kış zamanında hayır ve bereket, yaz mevsiminde ise keder ve hüzne delalet eder.

Ayağında deriden topuklu bir ayakkabı gören evlenir. Rüyada topuklu ayakkabı görmek yeni kazançlara ve hayatınızın düzene gireceği yeni çalışmalara işaret eder.


5: Rüyada Ayakkabı Aramak

Rüyada ayakkabı aradığını gören kimse, maksadına erişir. Rüyada ayakkabı aramak; bir kimse rüyasında ayakkabı ararsa onun tümüne veya bazısına kavuşur denilmiştir.


6: Rüyada Ayakkabı Denemek

Zenginlik ve servet demektir. Kişinin rüyasında bir mağazada ayakkabı denemesi o kişinin varlıklı bir kimse olacağına alamet sayılır. Rüyada ayakkabı denemek aynı zamanda rüya sahibinin katılacağı ve kazanç sağlayacağı bir gelişmeyi, toplantıyı gösterir.


7: Rüyada Çok Sayıda Ayakkabı Görmek

Rüyada çok sayıda ayakkabılar görmek kalabalığa işarettir. Ayakkabılar vitrinde veya dükkânda ise yeni bir iş veya kazanç olabilir. Rüyada çok sayıda ayakkabı görmek rüya sahibinin zahmet çekmeden elde edeceği çok sayıda malı ifade eder. Bazı rüya tabircilerine göre rüyada ayakkabılar görmek o mahallede yakında bir düğün olacağını gösterir.


8: Rüyada Kırmızı Ayakkabı Görmek Ve Giymek

Rüyada kırmızı ayakkabı görmek dostluğu kırmızı ayakkabıyı giymek ise karşı cinsten birinin arkadaşlığını simgeler. Rüyada kırmızı ayakkabı görmek ise hayra delalet etmekle birlikte güzel ve kalbi katı bir kimsenin rüya sahibini sevmesine işaret eder. Rüyada kırmızı ayakkabı giymek akrabası çok zengin, güzel ve görgüsü çok olan bir kişiyi belirtir.

Kırmızı renkli ayakkabı giydiğini gören bir yola çıkmaya niyetli ise bu yolculuğa bir müddet çıkamaz.

Kırmızı ayakkabı giymek, eğer güzel ve yeni ise, bir gençle evlenmek olarak yorumlanır.

Bazen de kırmızı ayakkabı görmek, niyet ettiği yola uzun müddet gidememeye işarettir.


9: Rüyada Ayakkabı Çaldırmak

Rüyada ayakkabı çaldırmak mal veya yakın bir tanıdığı kimse yüzünden bir sıkıntıya düşmeye işarettir. Bazı tabircilere göre rüyada ayakkabı çaldırmak ekonomik ve sosyal konumunda bir gerileme olacağına işarettir. Rüyasında ayakkabısın çaldıran kişi bir yakının yapacağı kötü işlerden dolayı dert yanacağına işarettir.


10: Rüyada Eski Ayakkabı Görmek

Rüyada eski ayakkabı hayra işarettir. Bazı tabirciler de bunu bir uyarı olarak tabir etmişler. Şöyle ki eski ayakkabı görmek geçim sıkıntısına veya takvaya işaret eder, demişlerdir.

Genel anlamda rüyada eski ayakkabı görmek, saltanat ve makama, rüya sahibinin vefa hislerinin sağlam olacağına ve sadakatli biri olup ailesiyle mutluluk içinde olmaya işarettir.

Bir çift eski ayakkabı gören, iki yeni arkadaşı olur.


11: Rüyada Yeni Ayakkabı Almak

Kişinin rüyasında yeni bir ayakkabı alması sıkıntısının bitmesidir. Rüyada vitrinde görülen yeni bir ayakkabı almak maddi durumunun düzeleceğine yorumlanır.

Üzüntü ve sıkıntı rüya sahibini terk eder. Kişi mutlu olur. Aynı zamanda rüyada yeni ayakkabı almak kişinin mutlu olacağı güzel haberlerdir.


12: Rüyada Ayakkabı Kaybetmek

Rüyada yeni ayakkabısını kaybetmek, güzel günlerin belirtisidir. Kunduraları kaybedip bulamamak gam ve sıkıntıdan kurtulmaya alamettir. Rüyada ayakkabı kaybetmek ferahlığa, sevince ve yüceliğe delalet eden bir mahzunluktur.

Kaybettiği ayakkabılarını bulamayan kimse, dertten kurtulur.


13: Rüyada Ayakkabının Yırtılması

Rüyada ayakkabının yırtılması yeni bir sevinci işaretle birlikte yırtılan ayakkabı diktirmek, üzüntülere ve terk edilmeye alamettir.

İnsanları sürekli eleştirmeniz ve şikâyetçi olmanız, düşman kazanmanıza neden olacak. Bazı tabircilere göre rüyada yırtık ayakkabı tehlikeli bir durumla karşılaşmaya işarettir.

Rüyada yırtık ayakkabı giymek yakın zamanda huzura kavuşulacağına işaret eder.


14: Rüyada Dar Ayakkabı Görmek

İbn'i Şirin'e göre: ayağında dar bir ayakkabı olduğunu gören kedere ve sıkıntıya düşer. Ayakkabının dar olması sıkıntıya ve borca işarettir. Ayağında dar bir ayakkabı olduğunu gören kedere ve sıkıntıya düşer.


15: Rüyada Ayakkabı Hediye Almak

Rüyada ayakkabının hediye alınması, sevgi ve dostluğu belirtir. Ayrıca rüyada ayakkabı hediye almak ferahlığa, nişanlanmaya, küslerin barışmasına işaret eder. Kimi tabirciler de verilen söze sadık kalınacağına işaret saymışlardır.

Deriden yapılmış birçok ayakkabı satın aldığını gören veya kendine bağışlandığını gören veya her ne suretle olursa olsun bu ayakkabıların eline geçtiğini gören; mal ve çok büyük nimetlere sahip olur.


16: Rüyada Ayakkabının Çalınması

Rüyada ayakkabının çalınması rüyayı görenin kederden kurtulup, feraha erişmesine işaret sayılır. Bir rivayete göre de deniz yolculuğuna çıkar.

Bazen de ayakkabısının çalındığını görmek bir belaya düşeceğine delildir.

Bazları ayakkabılarının çalındığını gören kimse, kedere düşer, demişler.


17: Rüyada Bebek Ayakkabısı Görmek

Rüyada görülen bebek ayakkabısı, genel olarak her zaman hayırla yorumlanır. Rüyayı gören hasta ise sağlığına kavuşur.

Rüyasında bebek ayakkabısı gören nişanlılar evlenir, işsiz iş bulur. Borçlu olan borcunu öder. Rüyada bebek ayakkabısı görmek gurbetteki kimselerin birbirlerine kavuşmalarına yorulur.

Sıkıntıda bir kimsenin rüyasında bebek ayakkabısı görmesi rahatına alamettir. Bebek ayakkabısı gören çocuk sahibi olur.


18: Rüyada Delik Ayakkabı Görmek

Ayakkabılarından birinin ayağından çıktığını veya delindiğini görenin malı elinden gider. Eğer ayakkabılarının ikisi de delikse bütün mali elinden gider.

Ayağında delik iki kundura olup ayaklarının göründüğünü görmek herkesin onu kıskandığına ve parasının çokluğuna delildir.


19: Rüyada Ayakkabı Sıkması

Ayakkabı sıkması, çevrede bir sıkıntının oluşmasına delildir. Bazen de ticaret için yolculuğa çıkmaya işarettir.


20: Rüyada Ayakkabı Çıkarmak

Bir kadının ayakkabı çıkarması, ayrılığa; çocuk ayakkabı, işlerin düzelmesine işarettir. Sarı ayakkabı hastalığı anlatır. Ayakkabıları çıkarmak çok yakında zorluklardan kurtulmayı anlatır.

Rüyada ayağındaki kunduralarını çıkardığını görmek, muradının olacağına işarettir. Bu rüyanın sahibi eğer tutuklu ise serbest kalır.

Ayakkabılarının ayağından çıktığını gören gam ve kedere düşer.

Bir cevap yazın

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z