Rüyada Şapka Görmek

Rüyada Şapka Görmek Nedir? Şapkamı Gördüm Ne Anlama Gelir?

Rüyada yeni şapka görmek yeni bir işe, kumaş şapka şeref ve itibara, eski ve kirli şapka yoksulluğa ve itibar kaybetmeye, şapka siperliğe emniyet ve tedbire, küçük mutluluklara, şapka bazen yabancı hayranlığına ve züppeliğe delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Sarık.) Şapka takmak bolluk ve kısmettir.

da şapka satın almak, birisinin yardımı ile işlerinin kolaylaşacağına ve başarıya ulaşacağına, bundan dolayı da kazancının artacağına işarettir.

Rüyada şapka görmek hayırlı iş, kısmet, evliliktir.

Rüyada şapka takmak, taşınacağınızın veya işinizi değiştireceğinizin haberidir. Yaşamınızdaki bazı değişiklikler, sizin karlı çıkmanıza sebep olacak. Şapka kaybetmek, iş yerinde sıkıntılar yaşayacağınız anlamına gelir.

Rüyada şapka görmek; feraha ve huzura ermeye, yeni ve güzel bir şapka taktığını görmek; yeni bir mevkiye ya da aşka yorulur.

Rüyada eski ve yırtık bir şapka takmak; sıkıntı ve üzüntüye, bir kızın ya da erkeğin size şapka taktığını görmek; onunla evlenmeye işarettir.

Rüyada şapka almak; sevindirici bir haber almaktır. Şapka yırtmak; ile dargınlığa, şapkayı yırttıktan sonra yakmak; boşanmaya, şapka satmak; kötü bir haber almaya işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada şapka görmek, sevinç ve mutluluğa işarettir.

Rüyada şapka üç şekilde tabir olunur Geniş kenarlı güneşten korunmak için hasırdan yapılmış şapka giydiğini gören sıkıntıdan kurtulur; fötr şapka giydiğini gören feraha ulaşır kumaştan şapka giymek sıkıntı ve kedere delalet eder.

Rüyada şapka görmek babayı simgeler. Bazen yüksek bir makama, mevki'in yükselmesine; bazen da, evlenmeye, uzak bir yolculuğa yorumlanır. Kimi zaman bir devlet memuruna, askere gitmeye; kimi zaman da, işten çıkarılmaya, zenginlikten yoksulluğa çağrışım yapar.

Rüyada şapka takmak, sıkıntıdan kurtulmaya, şeref ve itibara işarettir.

Rüyada resmî üniforma ile giyilen şapka; güç ve kudrete, şeref ve itibara işarettir.

Aşırı süslü ve tuhaf görünümlü bir şapka taktığını görmek, yabancı hayranlığına, hafifmeşrep, ciddiyetten uzak biri olmaya delalettir.

Rüyada şapka görmek; rüyayı görenin işinden ayrılıp kendisinin mutlu olacağı daha güzel başka bir işte çalışacağına işaret eder. Eğer dul bir kimse bu tür bir rüya görürse, rüyayı görenin yeniden evleneceğine yorumlanır. Şayet başındaki şapkanın düştüğünü görür ise, o kimsenin üzüntülü bir haber alacağına hükmedilir.

Bir kimse başındaki şapkanın siyah renkte olduğunu görse, rüyayı görenin çevresinde itibarının artacağına işaret eder. Eğer giydiği şapkanın kırmızı renkli olduğunu görürse, rüyayı görenin kanlı bir kavgaya karışacağına hükmedilir. Şayet sarı renkli bir şapka taktığını görür ise, rüya sahibinin hastalanacağına işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
608 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi