Rüyada Polis Görmek Nedir? Ne Anlama Gelir?

Rüyada Polis Görmek Nedir? Ne Anlama Gelir?

Rüyada polis görmek, kişiyi kötü davranışlardan alıkoyan, İnsanların güvenini sağlayan, yardımsever çok değerli bir kimseye yorumlanır. Rüyada polis Azrail Aleyhisselama, şiddettin, korkuların bitmesine ve rüyayı gören kişinin sıkıntı, hüzün ve kederden kurtulması demektir. Polis gören güvende olur.

Rüyada üniformalı polis gören saygınlık ve güven kazanır. Rüyada görülen bayan polis rüyayı görenin zilletten kurtulup itibar göreceğine aynı zamanda iş ve sanatında başarılı olacağına delalettir. Rüyada yunus polis görmek rüya sahibinin insanlarla hoş geçineceği anlamına gelir. Çünkü Yunus polisleri insanlara karşı sevgiyle doludur.

Rüyada Polis Görmek Anlamı ve Yorumu

Rüyada Polis ile konuşmak, devlet yönetiminin sorumluluğunu üstlenmeye işarettir. Rüyada polisin eve gelmesi rakiplerinizi mağlup edeceğinizin işaretidir. Polis tarafından tutuklanmak, etrafınızda tehlike olduğuna yorumlanır. Polis sizi tutuklamazsa rakiplerinizi yenilgiye uğratacağınız anlamına gelir. Tutuklaması ise etrafınızda var olan tehlike demektir.

Rüyada temiz üniformalı, temiz yüzlü polis güven duymaktır. Rüyada polis; aile ve dostlar tarafından iyi korunduğuna, polis tarafından bir nedenden dolayı yakalandığını görmek; dürüst ve namuslu bir hayat sürmeye işarettir.

Bazı yorumculara göre, rüyada sivil polis görmek şiddet ve gama işarettir. Rüyada sivil polis polis bazen Azrail ile tasvir edilir. Rüyada kendisinin polis memuru olarak gören, bir takım rakiplerinin olduğuna ve onlardan sakınıp güvende olması gerektiğine delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen polis memurları, Azrail'dir. Bazı tabirciler, polisler için şiddet ve gamdır demişlerdir. Rüyada polis memurunun yardımcıları ile beraber eve, mahalleye, sokağa gelmesi, feryat, hüzün, korku bitmesidir. Rüyada polis kovalaması azap, tehlike, şerli ve hile sahibi kimselerden güvende olmaktır, korunmaktır. Haşarat ve yırtıcı hayvandan gelen bir zarların bitmesine işarettir.

Rüyada kendisinin polis memuru olduğunu gören kimse, eğer yönetici ise, kendisi ile tebaası arasında şartlı bir anlaşma yapılır. Eğer vazife esnasında bir takım insanları hapsettiğini görse, kendisi ve tebaası arasında bir düşmanlık meydana gelir ve onlarla uğraşır.

Nablusî demiştir ki: Rüyada sivil polis görmek, Azrail (a.s.)'dır. Bir kimsenin rüyada rütbeli bir polisin yardımcıları ile beraber geldiğini görmesi, hüzün, korku, feryat, azap ve tehlikenin bitmesine delâlet eder. Bazı kere de rüyada polis, korunmaya ve himayeye delâlet eder. Çünkü polis devletin emniyetine memurdur.

Polisin herhangi bir nedenden dolayı kendini tutup eziyet ettiğini görmek, devletten bir zarar görmeye işarettir. Rüyada polis öldürmek tövbe edip ibadetini düzenli olarak yapmaya başlamaya işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
1303 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi