Rüyada Akrep Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Akrep Görmek Ne Anlama Gelir?

Akrep; inançsız, zararlı, bozuk ağızlı fakat zayıf bir düşman anlamına gelir. Çünkü rüyada akrep görmek kötü ve ahlaksız bir kimse demektir. akrebin sokması düşmandan zarar görmeye, akrebi öldürmekse o düşmandan kurtulmaya yorumlanır. Rüyanızın tabirini okumadan önce dikkat etmeniz gereken bir husus var. Lütfen bu hususa dikkat edin:

Sponsorlu Bağlantılar

Şöyle ki; kavrulmuş et, turşu, kızartılmış sebze gibi gıdalar insan bedenine karanlığın galebe etmesine neden olan karanlık veren gıdalardır. Dolaysıyla bu gıdaları tüketen kimse rüyasında akrep gibi korkutucu rüyalar görür. Eğer rüya sahibi uyandığında yüzüne karalık çökmüşse, şaşkın veya endişeliyse, karalık ona galebe etmiştir ve dolayısıyla akrep rüyasının tabiri yoktur.

Akrep rüyası görülme şekline göre farklı farklı tabir edilmiştir. Şimdi her ne kadar benzer olsada birçok ayrı anlam ve açıklaması bulunan rüyada akrep görülmesini okumaya devam edelim:

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada akrep görmek, kötü biri ile karşılaşılacağı veya onunla bir işe girişileceğine işarettir. Akrep öldürmek bir beladan kurtulacağını belirtir. Akrep inançsız, zararlı, külfeti çok, bozuk ağızlı fakat zayıf bir düşmandır. Evde akrep olması, hilekar biri tarafından aldatılmaya işarettir.


Rüyada Akrep

Rüyada akrep, kötü ve ahlaksız biri ile karşılaşılacağı veya onunla bir işe girişileceğine işarettir. Akrep inançsız, zararlı, külfeti çok, bozuk ağızlı fakat zayıf bir düşmandır. Sizi kendi çıkarları için kullanmaya çalışan düşmanlar ve sahte arkadaşlar var. Dikkat edin. Tehlikeli bir düşman demektir.


Rüyada Evde Akrep Görmek

Evde akrep olması, hilekâr biri tarafından aldatılmaya işarettir. Rüyada evde akrep görmek, hilebaz biri ile iş yapıp aldatılacağınız şeklinde tabir edilmektedir. Evde yatak üzerinde akrep görmek, evdeki birinin yolculuk yapacağına işarettir. Bir kimsenin evinde akreplerin yanması o kimsenin düşmanlarının ölmesine delalet eder. Yatakta akrep olması aile içinde birinin gurbete çıkmasına işarettir.

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada Akrep Sokması ve Akrep Isırması

Rüyada akrep tarafından sokulmak, oldukça büyük bir tehlike geçireceğinize ya da yakınlarınızdan birinin ölüm haberini alacağınıza rivayet edilmektedir. Rüyada akrep sokması düşmandan zarar görüleceğine, ağır hastalık veya ölüme işarettir. İslami tabirlerde rüyada akrep sokması, bir ölüm haberi veya tehlikeye işaret edilmiştir.

Rüyada akrep soktuğunu görmek, düşmanının kendi aleyhinde söz söylediğine ve ondan zarar göreceğine yorumlanır. Bir başka rivayete göre; rüyada akrep ısırması rüya sahibinin eline geçecek ve devamı olmayan bir mal demektir. Akrebi gördüğünü ancak kendisini ısırmadığını ve akrepten de korktuğunu görse, düşmanı o kimseyi gıybet edeceği anlamına gelir.

Rüyada akrep ısırması; hoşlanmadığınız birinden veya düşmanınızdan sizi üzecek ağır bir söz işiteceğinize delalet etmektedir. Akrep soktuğunu görmek; gizli bir düşman tarafından darbe alacağınıza işarettir. Bazende akrep ısırması asaletsiz bir kişiyle kavga edeceğinize işarettir.

Bir kimse rüyada elinde bir akrebin olduğunu ve insanları soktuğunu, ısırdığını görse, o kimsenin insanları gıybet eden bir kimseye işarettir. İnsanlar arasında söz götürüp getirmek suretiyle onları tahrik eden akrep gibi bir kişinin olduğunu işaret etmektedir.


Rüyada Akrep Öldürmek

Rüyada bir akrebi öldürdüğünü gören kişi, rüya sahibinin tüm kötülüklerden kurtulacağını belirtir. Rüyada siyah bir akrep öldürmek bir beladan kurtulacağını ifade eder.

Rüyada akrep öldürmeye çalışmak bir düşmanın kötü haberini almaya delildir. Rüyada bir akrep öldürdüğünü gören kimse düşmanına karşı zafer kazanır. Ölmüş akrep görmek zararsız düşmandan ve kötülüklerden korunmaya yorumlanır. Rüyada ölmüş bir akrebin görülmesi korkulardan kurtulmak demektir.

Rüyada akrep öldürmek, kötü birinden kurtulmaya veya söz taşıyan o kişinin meydana çıkmasına işarettir. Akrepleri öldürmek bir bela, musibetten kurtulmayı belirtir. Akrep öldürülmesi düşmanın şerrinden ve kötülüklerinden korunmadır. Rüyada akrep ölmesi var olan korkuların bitmesine işarettir.

Aynı zamanda rüyada akrep öldürmek, düşmanlarınızdan herhangi birinin kötü haberini alacağınıza işaret etmektedir.


Rüyada Elbisesinde Akrep Görmek

Çoluk çocuğundan zarar görmeye işarettir. Bir şeyi akrep olmadığı halde akrep sanmak, kendine dost ve zararsız olan birini düşman zannetmeye yorumlanır. Akrep tutup bunu bir kadının üzerine koymak onunla münasebet kurmaya delalet eder.

Rüyada büyük akrep görmek, el ve dilinden hiç bir kimsenin selamette olmadığı; söz götürüp getiren bir kimse sebebiyle meydana gelecek üzüntü ve kedere delalet eder.

Rüyada akrep görmek dinsiz, muzip ve zayıf bir düşmanla tabir olunur. Rüyada elinde bir akrep olduğu halde halkı korkuttuğunu gören, herkesi arkasından çekiştirir ve haklarında olmadık şeyler söyler.

Ağzından akrep çıktığını veya akrebin elbisesi arasına girdiğini görenin, düşmanı evinde olup onlarla birlikte oturur. Donunun veya pantolonunun içinde akrep olduğunu gören, eşinden düşmanlık görür. Bir rivayete göre de, eşine bir düşman musallat olur.

Elbisesinin içinde akrep olduğunu gören, ev halkından birinin düşmanlığına uğrar. Eğer kişi rüyada bir akrebi yutsa o kimsenin düşmanı onun sırlarına vakıf olur.

Gömleğinde veya dükkânında akrep görse, o akrep onun kazancında ona üzüntü ve keder veren düşmanıdır.

Bazen akrep görmek akrep gibi çok favorisi olan bir kimseye düşkün olmaya delalet eder. Akrep, kişinin akrabalarından olan düşmanıdır.

Akrebi, yatağı üzerinde görse, o akrep onun düşmanı, geçim ve kazancı hakkında da üzüntü ve kederdir. Karnında akreplerin olduğunu görse, o akrepler onun kendi isinde bulunan düşmanlarıdır.

Bacaklarından akrepler çıktığını görse, o akrepler onun torunlarından olan düşmanları veya torunlarıyla kendi arasında meydana gelecek bir düşmanlıktır. Rüyada akrebi çiğ olarak yemek, fasık ve dinsiz bir kimseyi gıybet eder.

Akrep, kalbine gelen her şeyi diliyle söyleyen ve dostunu düşmanından ayıramayan bir kimseye delalet eder. Akrebin kıskacı koğucu adamın dilidir.

Paylaşmak İstermisin?

İmam Cafer Sadık (a.s): Akrep görmenin üç tabiri vardır:

  1. Düşman ve hilekar kimse
  2. Kıskanç ve hasetçi kimse
  3. Söz dolaştıran, fesatlık eden kimse.

Rüyada akrep görmek kötü düşman işarettir. Ayrıca akrep görmek, o kimsenin eli ve diliyle insanları rahatsız ettiğine işaret eder. Rüyada ağzından akrep çıktığını veya akrebin elbisesi içine girdiğini görmek, düşmanlarla beraber oturmaya işarettir. Çağdaş Ulemaya göre ise Akrep; gizli bir düşmanın varlığına işaretle delalet etmektedir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
660 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

6 Yorum

Mavi

Mavi

3 ay önce

Rüyamda normal bir akrepten daha büyük bir akrep bizim evdeydi beyaz tavşanım onu biranda yuttu.

barış

barış

2 yıl önce

üyamda elbisemin üstünde akepler vardı ve birisi geldi onları eliyle temizledi fakat birer birer değilde sanki bir öümcek ağında topluca varmış gibi 8-10 adet birden düşüyordu yere temizleyenin yüzünü görmedim

Sibel

Sibel

2 yıl önce

Rüyamda yavru kedi tavuk bide akrep gördüm yavru kediyi akrep sokacakmis onu akrepten kurtarıyorum fakat bir insan o yavri kediyi aliyo bakmak için ve evine yaklastilca akrep sürüsü görünüyo bir akreple tavuk kavga eder gibi birbirlerine gidiyolar tabi ben korkuyorum yavru kediyi alıp uzaklaşıyorum ordan sonra uyandım burcum akrep ama çok korkarım o hayvandan yorumlar misinizz

Esra

Esra

2 yıl önce

Rüyamda evin kapısına oturuyorken birden akrebin geldiğini görüyorum aynı anda daha yakinimda başka siyah bir böcek görüyorum tam böceği öldürecekken böcek uçup akreple kavga ediyor ve akrebi öldürüyor

Elif

Elif

2 yıl önce

İlk gördüğüm evin içinde dolu dolu akrep wardı hasan abımın kolunda akrep vardı boyle evin içi zaten akrep doluydu ilk korkarak tepki veriodum sonra korkmuodum ama evin içi akrep vardı işte oldurmuyolardı kovuyorlardı bi azalıodu sonra tekrar geliolardı

Gülsüm

Gülsüm

2 yıl önce

Rüyamda ayak topuğumda yavru akrebin soktuğunu görüyorum ağlayarak anneme koşuyorum annem akrebi öldürüyor ne demek yorumlar mısınız?aynı rüya da duvar da iki örümceğin gezdiğini görüyorum

Yorum Ekle

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi