Rüyada Hurma Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Hurma Görmek Ne Anlama Gelir?

hurma ağacı görmek, uzun ömre, nimete, evlâda ve safaya, âlim bir kişiye veya bir çocuğa alamettir. Tüccar veya ticaretle uğraşan birinin rüyada hurma görmesi, ticaret ile tâbir olunur. Bazı kere de taze hurma rüyası, erkek çocuk ile müjdeye ve düşmana galip gelmeye ve dedikodulardan beri olmaya delâlet eder.

Yine rüyada taze hurma görmek, helal rızık, şifa, üzüntü ve kederden kurtulmaya alâmettir. Bu sebeple bir kimsenin rüyada mevsimsiz olarak taze hurma yediğini görmesi, Hazret-i Meryem'in meşhur kıssasına binaen şifa ve berekete delâlet eder. Zira Hazret-i Meryem, İsa (a.s.)'ı doğurduğunda mevsimsiz olarak hurma yemiş, kuru hurma ağacı yeşererek meyve vermişti.

Rüyada hurma görmek, temiz ve bereketli bir rızık ile tâbir olunur. Rüyada birçok hurma ağaçlarına mâlik olduğunu görmek, o hurma ağaçlarının adedince insanlara hâkim ve âmir olmakla tabir olunur.

Bu rüyayı gören tüccar veya esnaf ise ticaret ve kazancı kat kat artar. Kuru hurma ağacı görmek, münafık adama
işarettir.

Rüyada bir hurma çekirdeğinin hurma ağacı hâline geldiğini görmek, çocuğun faziletli ve bilgili olmasına işarettir Bazı kere de hurma ağacı uzun ömre, nimete, evlâda ve safaya delâlet eder.

Yine Hurma ağacı şu veçhile de tabir olunur:
a) Hayırlı bir zevce,
b) Ev ve yer,
c) Geniş mülk,
d) Mal ve evlat,
e) Âlim..

Nablusî (rh.a.) demiştir ki: Rüyada kuru bir hurma ağacından üzerine hurma düştüğünü gören kimse, münafık bir adamdan ilim öğrenir. Üzerine hurma düşüren kimse sıkıntı ve kederli ise, Hazret-i Meryem'in kıssasında ''Hurma ağacını kendine doğru silk, üstüne derilmiş taze hurma dökülecektir.'' (Meryem, 25) buyurulduğuna binaen sıkıntı ve kederden halâs olur...

Rüyada görülen hurma, gören icin yağmurdur. bazen hunna yemek, kur'an okumaga ve dinine fayda verecek bir seyle tabir edilir. defnedilmis hurma, biriktirilmis maldir. dagilmis ve sacilmis hurma, devamli olmayan paradir. rüyada kendisine hurma getirildigini görse, makam ve rütbe sahibi kimseler tarafindan eline mal gececegine isaret eder.

kuru bir hurma agacindan, üzerine hurma düstügünü gören kimse, münafik bir kimseden ilim ögrenir. Üzerine hurma düsüren kimse sikinti ve kederli ise ferahlar. bir kimse hurma alip icerisinden cekirdegini cikardigini görse, o kimsenin bir cocugu olur. bir kimse hurma agacindan siyah bir üzüm kopardigini görse, cocugu olur. hurma, helal ve güzel rizikla da tabir edilir.

bir kimse güzel bir hurma yedigini görse, iyi bir söz isitir ve büyük menfaata isarettir. hurma gömdügünü gören kimse, hazineden yahut yetim malindan mala sahip olur. yahut mal biriktirir ve o mali gizler. bir kimse bir hurmayi emip baskasina verdigi ve alanin da emdigini görmesi, kendisini diger kimseye bilinen cüz'i ber seyde ortak olmasidir. rüyada hurma yedigini gören, imanin tatliligini bulur. hurmayi yanp cekirdegini cikaran kimsenin bir cocugu olur.

Rüyada hurma suyu şarabı içmek

Rüyada hurma veya üzümden yapılan şeyleri içip sarhoş olduğunu görmek, devlet ve saltanata işarettir. Rüyada halis ve safi hurma şarabı içtiğini görmek, ele geçecek mala delâlet eder. Çünkü hurma şarabı halis ve safi maldır. Denilmiştir ki: Hurma şarabı meşakkat ve güçlükle elde edilen maldır. Bundan dolayı, hurma şarabından veya başka bir şeyden sarhoşluk veren bir şeyi içtiğini görmek, meşakkatle elde edilecek mal ile tâbir olunur.

Rüyada hurma toplamak

Rüyada hurma toplamak alınacak hasılata delâlet eder.

Rüyada hurma yemek

Rüyada taze hurma yediğini görmek, insanın sevineceği rızka delâlet eder. Rüyada mevsimsiz olarak yaş ve taze hurma yediğini görmek, hastalığa işarettir. Hurma yemek, bollugun, bereketin simgesidir. Hurma yedigini görmek, sırf kendisi için olup başkasının hissesi bulunmayın rızktır.

Hurma yediğini görmek, sırf kendisi için olup başkasının hissesi bulunmayan rızka delâlet eder. Bazı kere de rüyada hurma yemek, Kur'ân-ı Kerim okumağa ve dinine faydalı şeylere işarettir.

Bir kimsenin rüyada güzel ve olgun bir hurma yediğini görmesi, iyi bir söz işitmeye ve büyük menfaate nailiyete delâlet eder.

Rüyada yaş hurma görmek

Rüyada yaş hurma görmek, mala, bol rızka, helal kazanca delâlet eder.

Rüyada hurma satan birini görmek

Hurma satıcısını görmek, biriktirilmiş helal kazanca ve sünneti bilen bir adama delâlet eder. Bir kimsenin rüyada hurma satıcısını görmesi, biriktirilmiş helâl kazanca ve Sünnet-i Seniyyeyi bilen bir adama delâlet eder. Yine bu rüya, mala, helâl rızka ve ömrün bereketine delâlet eder.

Rüyada kuru hurma görmek

Rüyada kuru hurmayı görmek, temiz, pâk, helâl ve sayısız mala, hastalıktan şifaya işarettir.

Rüyada hurma ağacı görmek

Rüyada hurma ağaçlarının meyvesine yetiştiğini görmek, birtakım adamlardan mal isabet edeceğine delâlet eder. Rüyada hurma ağacı görmek, âlim bir kişiye veya bir çocuğa alamettir.

Rüyada herhangi bir yerde rüzgarın hurma ağacını kökünden söktüğünü görmek, o yerin halkı için devlet reisinden gelecek musibet ve kahra delâlet eder.

Rüyada hurma çekirdeği biriktirmek

Mahzende hurma yada çekirdeğini biriktirdiğini yada depo edildiğini görmek, hububat ve yiyecek şeylerin fiyatlarının yükselmesine alâmettir.

Rüyada hurma çekirdeği görmek

Rüyada bir hurma çekirdeğinin hurma ağacı hâline geldiğini görmek, çocuğun faziletli ve bilgili olmasına işarettir. Bir kimsenin rüyada hurma çekirdeği görmesi uzun bir ömre delâlet eder. Hurma çekirdekleri evin temeline ve güzel itikada da işarettir. Bazı kere de çekirdek görmek, uzaklaşmağa ve ayrılığa delâlet eder.

Rüyada hurmayı yarıp içinden çekirdeğini çıkardığını görmek, çocuk ile tâbir edilir ve o kişinin bir çocuğu olur.

Hurma Çiçeği: Rüyada hurma ağacının çiçeğini görmek, talihin açık olmasına delâlet eder.

Gökyüzünden hurma yağması

Rüyada gökyüzünden hurma gibi bolluğa delâlet eden şeylerin indiğini görmek, insanlar üzerine menfaatli yağmurlar yağacağına alâmettir ve insanlar ondan istifade ederler.

Etrafa dağılmış hurma görmek

Rüyada dağılmış ve etrafa saçılmış hurma görmek, devamı olmayan paraya delâlet eder. Yine rüyada kile ve ölçek ile görülen hurma, ganimet ve menfaate delâlet eder.

Rüyada hurma hediye almak

Rüyada kendisine hurma getirilip takdim edildiğini görmek, makam ve rütbe sahibi kimseler tarafından eline erişecek mala delâlet eder.

Rüyada hurma çalmak

Rüyada, mevsiminde bir hurma ağacından hurma devşirdiğini görmek, neşeli, zengin, şerefli, hayır ve bereketi çok bir kadına delâlet eder. Bazan da bu rüya, ilim sahibi olmaya işarettir.

Rüyada hurma salkımı görmek

Rüyada hurma salkımı görmek, nimete, rızka, mal kazanmaya ve çoluk çocuğundan ayrı düşmüş bulunanları bir araya toplamaya işarettir. Bazı kere de hurma salkımı, ilme, güzel amele ve faydalı şeylere delâlet eder.

Tam olgunlasmamis hurma görmek, suya muhtaç olan kimse için suyun bulunmasina delalet eder. Bazan da onun kizil olani kanin, sarisi ise safranin galebesine delalettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
268 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi