Rüyada Hurma Yemek Görmek

Rüyada Hurma Yemek Görmek

hurma yemek, bolluğun, bereketin simgesidir. Rüyada taze hurma rüyası, erkek çocuk ile müjdeye ve düşmana galip gelmeye ve dedikodulardan beri olmaya delâlet eder.

Rüyada taze hurma yediğini görmek, insanın sevineceği rızka delâlet eder. Bir kimsenin rüyada mevsimsiz olarak taze hurma yediğini görmesi, Hazret-i Meryem'in meşhur kıssasına binaen şifa ve berekete delâlet eder. Zira Hazret-i Meryem, İsa (a.s.)'ı doğurduğunda mevsimsiz olarak hurma yemiş, kuru hurma ağacı yeşererek meyve vermişti.

Rüyada yaş hurma görmek, mala, bol rızka, helal kazanca delâlet eder. Hurma yediğini görmek, sırf kendisi için olup başkasının hissesi bulunmayan rızka delâlet eder. Bazı kere de rüyada hurma yemek, Kur'ân-ı Kerim okumağa ve dinine faydalı şeylere işarettir.

Bir kimsenin rüyada güzel ve olgun bir hurma yediğini görmesi, iyi bir söz işitmeye ve büyük menfaate nailiyete delâlet eder. Rüyada hurmayı yarıp içinden çekirdeğini çıkardığını görmek, çocuk ile tâbir edilir ve o kişinin bir çocuğu olur. Rüyada halis ve safi hurma şarabı içtiğini görmek, ele geçecek mala delâlet eder. Çünkü hurma şarabı halis ve safi maldır.

Lütfen Rüyaya puan verin!
1810 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

1 Yorum

Elif

Elif

7 ay önce

Rüyamda halamın evindeyim ve bir kenarda duran iri çok güzel hurmalardan yiyorum.Halam o sırada bana hırka gibi bir kazak veriyor giyiniyorum.

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi