Rüyada Çizme Giymek Ne Demek? Çizme Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada çizme giymek, rütbe işaretidir. Rüyada çizme görmek ise hapisten kurtuluşa, üzüntünün bitmesi ve işlerin kolaylaşmasına işarettir.

Rüyada Çizme Giymek Ne Demek? Çizme Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada çizme giymek, bir rütbe almaya işarettir. Bir çizme giydiğini gören hapis bir kimse, hapisten kurtulur, üzüntülü ve kederli olan bir kimse, sında çizme giydiğini görse, o kimsenin üzüntü ve kederi gider ve işi kolaylaşır. Rüyada çizme görmek, güç, delil ve kuvvettir ve evin hanımına, gemiciye, kiracıya, nikâh memuruna veya yolculuğa delalet eder.

İmam Nablusi'ye göre rüyada görülen kırmızı, siyah, gri, sarı, yeşil gibi değişik renkteki çizmeler, hanıma, eşe, kocaya, evlada veya ineğe yahut yolculuğa ya da rütbeye ve makama delâlet eder.

Rüyada çizme giymek, elinizi attığınız her işte başarılı olacağınızın işaretidir. Çizme eski ve yıpranmışsa, hastalanacağınız ve birtakım sorunlarla karşılaşacağınız anlamındadır. Rüyada başkasının çizme giydiğini görmek, biri sevgilinizi elinizden alacak demektir.

Rüyada çizme almak Uzun konçlu ayakkabı meşin olursa rütbeye, Çizme gemici yahut kiracıya, nikâh memuruna, doğru yolda olan kimseye; Normal çizme evin hanımına yahut yolculuğa delalet eder. Çizmede görülen olumlu veya olumsuz durumlar, bunlara göre yorumlanır.

Rüyada çizme giymek, uğraşılan her işte başarı kazanmak anlamındadır. Başkasının çizme giydiğini görmek, birinin sevgilinizi elinizden alacağı anlamındadır. Çizme eski ve yıpranmışsa, sağlığınızın bozulacağına ve sıkıntı bir dönem geçireceğinize işaret eder.

Çizme giyen sizseniz, elinizi attığınız her işte başarılı olacağınızı, başka biriyse, o kişinin sevgilinizi elinizden alacağını gösterir. Rüyada çizme giydiğini görmek büyük kazanç şeklinde tabir edilir.

Modern Rüya Tabirlerinde Çizme Anlamı ve Yorumu

Rüyada görülen çizme bazı rüyalarda görüldüğü gibi rengine, kişiye, iş hayatına ve durumuna göre çeşitli çağrışımlar yapar. Bazen sevgiliden ayrılıp gurbete çıkılacağına delalet etmektedir.

Rüyada çizme kaybetmek kimi zaman, kavuşmayı, sevinci tanımlar. Bazen da hastalığı, yoksulluğu çağrıştırır. Ayrıca, rüyada çizme giymek beklenmeyen bir misafirin geleceğine işaret sayılır.

Rüyada bir kimse ayağına çizme giydiğini ve bu çizmenin siyah renkte olduğunu görürse, o kişi bir iş yolculuğuna çıkar. Yani rüyada siyah çizme giymek seyahat anlamındadır. Fakat bu yolculuktan umduğunu bulamayacağına hükmedilir. Rüyada siyah çizme görmek rüyayı gören kimse için hayırlı bir rüya şeklinde yorumlanır.

Eğer giydiği çizmenin rengi yeşilse, çıkacağı yolculuktan umduğunu fazlasıyla bulacağına yorumlanır. Rüyada yeşil çizme giymek çok hayırlı bir rüya olup yapacağı işlerde rızık elde edeceği anlamına gelmektedir. Ayrıca rüyada yeşil çizme görmek rızk, bereket ve bolluk şeklinde tabir edilmektedir.

Rüyada bir kimse giydiği çizmenin yeni olduğunu, fakat ayağını sıktığını görse, rüya sahibinin sıkılacağı yeni bir işe gireceğine işarettir. Çizmenin eski ve yırtık olması, o kişinin işinden atılacağına tabir olunur.

Bekâr bir erkeğin kapısı önünde bir çift kadın çizmesi görmesi, o kişinin yakında evleneceğine işarettir. Bir genç kızın rüyasında erkek çizmesi görmesi de aynen yorumlanır. Bekar kız ve erkek için rüyada sarı çizme görmek hayırlı kısmet anlamındadır.

Bazen de bir çizme satın alınması ve eğer bir mağazadan çizme aldığını, aldığı çizmenin sarı renkte olduğunu görürse, o kişinin hafif bir hastalık geçireceğine işarettir. Rüyada çok sayıda çizme görülmesi yahut giymek ise, evine misafirin geleceğine hükmedilir.

Rüyada uzun çizme giymek zenginlik işaretidir. Halk arasında saygın bir kişi olacağınızı ifade eder.

Rüyada Çizme Görmek Hakkında Diğer Tabirler

Rüyada kırmızı çizme görmek, seyahat işaretidir. Ayağınıza bir çizme geçirdiğinizi görmek, bir is ziyareti için kısa bir yolculuğa çıkacağınıza, siyah renkli çizme hayra, sari veya kahve renkli çizme ise kedere delalet eder.

Rüyada çizme satın veyahut bir dükkândan bir çizme satın aldığınızı görmek, yeni bir is için bir teklif alacağınıza, birisine bir çizme hediye ettiğinizi veya onun için bir çizme satın aldığınızı görmek, bir kimse ile bir is anlaşması yapacağınıza işarettir. Rüyada çizme hediye etmek berektli ve kazançlı işler manasına gelmektedir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada çizme giymek, hanıma veya ineğe yahut yolculuğa ya da rütbeye, yahut uzaktaki birinin geri döneceği anlamındadır. Rüyada çizme çıkarmak, yolculuğa veya yüksek bir mevkie gelmesine yorumlanmaktadır.

Lütfen Rüyaya puan verin!
107 kişi puan verdi. Ortalama puan: 7

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi