Rüyada Çorap Görmek

Rüyada Çorap Görmek Nedir? Rüyada Çorap Giymek Ne Anlama Gelir?

İmam Cafer Sadık (a.s)'ye göre rüyada çorap görmek, insanın malına, İbn-i Sîrîn'e göre ise çorap, hizmetçiye işarettir. Kişinin da giyilmemiş çorap görmesi, mal ve vakar anlamına gelir. Hoş kokulu çorap rüyası dünya ve ahirette övüleceğinize işarettir. Rüyanızda pis kokulu çorap görmek ise sıkıntı ve beddua demektir.


Rüyada Çorap Görmek Nedir?

Çorap, malın zekâtını vermek ve malı muhafaza etmektir. Güzel çorap övgüye layık şahsiyet demektir. Rüyada çorap görmek erkek, çocuk, kadın ve hizmet eden bir kimseye delalettir. Eski çorap şükrü eda edilmeyen ve zekâtı verilmediği için zarar görülecek mala, pis kokulu çorap kötü şöhrete işarettir.


Rüyada Çorap Giymek Ne Manaya Gelir?

Rüyada yeni bir çorap giydiğini görmek, malın muhafazasına alâmettir. Rüyada güzel kokulu bir çorap giymek, herkes tarafından methi sena edilmek demektir. Eski, kirli ve kötü kokulu bir çorap giymekse, herkes tarafından kötü isimle anılmaya ve kınanma anlamına gelir.

Bekâr kimseler için rüyada beyaz, kırmızı, siyah ve yeşil çorap giymek evlenmeye yorulur. Kişinin rüyasında siyah çorap görmesi zenginliğin işaretidir. Çorap giymek çok hayırlı kısmet demektir. Rüyanızda siyah çorap giydiyseniz; bekârsanız varlıklı bir kimseyle evleneceğinize, şayet evliyseniz zengin bir kimseden fayda sağlayacağınıza yorumlanmaktadır. Nakışlı çorap giymek iyi huyları olan biriyle evlenmeye delalettir. Yeni çorap, malın zekâtını verip, güvence altına almaya işarettir.

Bir tek çorabı giyip onunla yürümek, rüya sahibinin niyet ettiği yolculuğu yapamayacağına işaret eder. Bazı tabircilere göre; rüyada çorabı giydiğinizi görmek başkaları tarafından fenalığa uğrayacağınıza yorumlanmıştır.

İpek veya sıradan çorap giymek; çevrenizdeki insanların, başkalarına faydası dokunan asalet sahibi kimseler olduğuna işarettir. Bir başka rivayete göre de: giyilmemiş çorap mal ve vakardır. Bu sebeple yeni çorap giydiğini gören kimse malını muhafaza eder ve korur.

Rüyada çorabın kaybolduğunu görmek; zekât vermeyeceğinize (ve bu yüzden) malınızın telef olacağına işarettir.


Renk ve Türlerine Göre Rüyada Çorap Görmek?

Yünlü veya nakışlı çorap görmek; güzel bir kadınla evleneceğinize işarettir. Sarı çorap; solgun benizli veya hastalıklı bir arkadaşınızın olacağına yorulur. Kırmızı çorap; hayâsız ve şakacı bir arkadaşa, siyah çorap; salih kimseler için iyiye, bozguncu kimseler için kötüye yorumlanmaktadır.

Rüyada eski ve yırtık çorap görmek; çevrenizden fesatlıkla itham edileceğine işarettir. Deve postundan yapılmış çorabınız olduğunu görmek; dostlarınızın asalet sahibi ve çalışkan kimseler olduğuna yorulur. At postundan yapılmış çorabınız olduğunu görmek; ordu görevlilerinden asilzade biriyle dostluğa işaret eder. Geyik postundan yapılmış çorap ise; göçebelerden biriyle arkadaş olacağınıza işarettir.


Rüyada Çorap Almak

Rüyada çorap satın aldığını görmek maddi kazanca işarettir. Hediye bir çorap, ye ait eski bir sorun yahut sıkıntının çözülmesine alamettir. Çorabın kaçması birçok gönül macerasının yaşanacağını belirtir. Çorap almak para kazanmanın işaretidir.

Bazen de rüyanızda dükkândan çorap satın aldığınızı görmek, bir malınızın hile ile elinizden alınacağına işarettir. Çorabını birine vermek ayrılığa işarettir.

Çorabının bir yere düştüğünü ve oradan çıkarmadığını ve yalın ayak yürüdüğünü görmek, keder ve sıkıntı ile saygı görememeye delalet eder.

Birisinin çorabını çekip elinden aldığını görenin sıkıntısı olur. Eski çorap görmek, yeni çorap görmekten daha hayırlıdır. Nablusî ye göre: çorap görmek hile ile yorumlanır. Rüyasında çorap ören bir kişiyi görmek, hakkınızda kötü şeyler düşünen biriyle karşılaşacağınıza delildir.

Rüyada çorap sökmek, hakkınızda kurulan tuzakları anlamaya işarettir. Bu tuzaklardan kurtulmaya çalıştığınıza yorulur. Rüyada çorap ördüğünüzü görmek ise biri hakkında kötü bir şey düşündüğünüze delalettir.

Çorabı ayağınızdan çıkarmak, kötülüklerden kurtulacağınıza, çorapla yatağa girip yattığınızı görmek, düşmanlarınızdan sakınmanız gerektiğine yorulur. Kendinizin bir çorap ördüğünüzü görmek, başkaları hakkında bazı kötü şeyler düşündüğünüze delalettir. Başka bir kimsenin çorap örmesi de bu rüyanın aksiyle yorumlanır.

Rüyada çorap dikmek her türlü kötülük için emniyette olduğunuza işarettir. Sağlam ve mis kokulu çorap gören, mal ve mülkünün zekâtını vererek sermayesini muhafaza altına alır. Pis kokulu çorap görmekse, o isimle anılacak kimseye delalettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
472 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi