Rüyada İncir Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada İncir Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada incir görmek daima kısmettir, hayra yorulur. Bazıları incir altındır dediler. İncir görülmesi hedeflerinize ulaşacağınıza yorumlanır. Üstü yeşil veya siyahımsı olgun incir gören kimse umduğundan çok daha büyük kısmet alır. Fakat incirler kurtluysa bu kısmet, dedikoduya ve kıskançlığa sebep olacaktır.

İncir sı, mala, inciri alan kimse için ucuzluğa ve çok nimete işaret eder. Bazı tabirciler ise, inciri Salih kimseler, hayırlı insanlar kolay elde edilen rızık, tam neşe ve bol nimetle tabir etmişlerdir.


1- Rüyada incir toplamak

Rüyada incirleri topladığını gören kimsenin nesli çok olur. Bazı tabirciler incir, sahibinin, zahmetsiz ve meşakkatsiz erişeceği ucuzluk ve bolluğa işaret eder. Kolay elde edilen rızıktır.


2- Rüyada siyah incir görmek

Mevsiminde siyah incir, hayırdır. Beyaz incir siyahtan daha da hayırlıdır. Mevsimsiz görülen incir, rüya sahibinin kıskançlığına işaret eder.

Bazen de incir, uğursuzluk, sıkıntı ve üzüntüye, yüksek bir yerden alçak bir yere düşmeye işaret eder.


3- Rüyada incir bahçesi görmek

İncir bahçesinin görülmesi zenginliğin artacağına delaletle işaret edilir. Bekar kimseler için elde edeceği malla evleneceğine yorumlanır. Evliler içinse çocuk sahibi olacağına işaret eder. İncir bahçesi mal biriktirmeye de işarettir.


4- Rüyada İncir Yemek

Mevsiminde incir meyvesi yemek, güzel bir rüyadır. Mutluluk, evlenmek olarak yorumlanır. Rüyada yenen veya alınan incirler için rüyayı görenin eline altın ve gümüş geçer. Bazıları incir yenmesi, altındır dediler. İncir ceviz yada incir ezmesi yemekse sine karşı cömert olan kimseye tabir edilir.


5- Rüyada incir dalı kırmak

Biriyle arkadaşlık ahdinde bulunacağınıza işarettir. Bazı tabirciler ise bir musibetle karşılaşacağınıza ve üzüleceğiniz şeklinde yorum yapmışlardır. Bazende bu rüya dedikodu yapmaya delalet eder. Rüyasında incir dalı kırdığını gören, karşısına çıkacak zorlukları zamana bırakarak çözüme ulaşacağına yorumlanır.


6- Rüyada incir fidanı görmek

Bekar kimseler için zengin biriyle evleneceğine, ondan mal, nimet ve evlat sahibi olacağına işaret eder. Evli kimseler içinse mutlu günlerin hayatınıza girmesine tabir olunur.


7- Rüyada incir koparmak

Bol miktarda mal elde edeceğinize işarettir. İncir kopardığını gören kimse ailesiyle birlikte geçireceği mutlu ve güzel günlere tabir edilir. Bu rüya hanede bereketin artmasına yorulur. Bolluk ve kazancın artmasını ifade eder.


8- Rüyada incir hediye almak

Bu rüya ferahlığa, sevgi ve dostluğa alamettir. İncir hediye almak ya da hediye vermek birbirine dargın kimselerin barışmasına delalet eder. Kendisine bir tabak içinde taze incir gönderildiğini gören kimsenin kızına, görücü gelir. Kızı yoksa ona incir hediye gönderen kimse arasında dostluk ve sevgi meydana gelir.


9- Rüyada incir ağacı görmek

İncir ağacı yaptığı yahut çalıştığı işlerde kazançlı işler yapmaya ve bu işlerde başarılı olmaya tabir edilir. Rüyasında incir ağacını diktiğini gören kimse yeni bir girişimde bulunacağına işaret eder.


10- Rüyada incir istemek

Rüyada sahibi istediği inciri aldıysa bu rüya arzu edilen şeylerin hasıl olmasına, helal malla rızıklanmaya, yararlı şeylere, bereketli kazanca ve bolluğa işarettir. Ayrıca incir istemek söz sahibi birinden menfaat elde edeceğinizi ifade eder.


11- Rüyada incir satın almak

Bu rüya İslami tabirlerde helal rızk, menfaat, geçim, izzet ve makam manasına gelmektedir. Allah'a tevekkül edip helal rızk elde edeceğinize ve hayır işler yapacağınıza işarettir.


12- Rüyada incir vermek

Rüyasında incirin meyvesinden vermek insanların iyilik gördüğü zengin ve çok menfaatli bir kimse demektir. Rüyada bu inciri görmek ve ona sahip olmak faidesi çok olan helal maldir. Arabistan incirinden bir sey yedigini gören kimse kolaylikla rizik elde eder. Bu incirin agaci, hayir ve sevapta daim olan kuvvetli ve çok mal sahibi menfaatli bir adamdir. Arabistan inciri, soylu ve zengin bir kadindir. Bazan da bu inciri görmek, kalp yahut gözün zayif olmasina delalet eder.

Lütfen Rüyaya puan verin!
352 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi